img_19
img_19

Program İçeriği

Program Tarihi Yaş Aralığı Fiyat (Kişi Başı)
Türkçe Ocak-Haziran-Ağustos 7-10 560$
İngilizce Ocak-Haziran-Ağustos 7-10 600$
Giriş: Cuma 17.00-18.00
Çıkış: Pazar saat 11.00'daki mezuniyet töreninden sonra

Aile - Çocuk Uzay Kampı programı; çocuğun ebeveynlerinden birisiyle (veya 18 yaşından büyük bir refakatçiyle) birlikte katıldığı bir haftasonu programıdır.  Anne ve babalar da Uzay Kampı Türkiye'deki birbirinden ilginç etkinliklere, simülatör kullanımlarına katılırlar; çocuklarıyla olan birlikteliklerini pekiştirerek ortak anılara sahip olurlar. Aile ve 7-10 yaş aralığındaki çocuğun beraber kaliteli zaman geçirmeleri için özel planlanan program, yoğun iş temposunda kendine ve çocuğuna vakit ayıramayan anne-babalar tarafından özellikle tercih edilmektedir. Yetişkinler çocuklarının öz güven gelişimini gözlemlerken kendileri de uzaya dair merak ettikleri soruların cevaplarını bulurlar.

  • Üç astronot simülatörünün kullanılması (*)
  • Astronot kıyafetlerinin tanıtılması
  • "Sanal gökyüzü"nün oluşturulduğu planetaryum ile takımyıldızların gökyüzündeki konumlarını tanıma
  • Sanal Mars gezisi simülatörü “Mars Explorers”
  • Makey Makey İstasyonu ile elektronik devrelerin temelleri
  • Hurricane 360 VR Simülatörü ile sanal gerçeklik macerası
  • Riot 3D Ride Simülatörü ile 3 boyutlu uzay macerası
  • Teleskopla gezegen ve yıldızların incelenmesi, NASA eğitim filmlerinin izlenmesi.
Aile - Çocuk Uzay Kampı

Uzay İstasyonu Görevi

Programın en etkileyici ve özel aktivitesidir.

Gerçek uzay mekiği görevlerinde yapılan çalışmaların canlandırıldığı bu aktivitede her bir takım üyesine, uzay mekiği Discovery’de komutan, Uzay İstasyonu modüllerinde uçuş mühendisi ve yer kontrol merkezinde uçuş yöneticisi gibi görevler verilir.

Her bir görev ayrı derecelerde sorumluluk alma ve liderlik özelliği gerektirir. Eğer bir takım üyesi önemli bir sorumluluğu ya da görevi ihmal ederse, bu tüm uçuş görevinin başarısız olmasına neden olabilir.

Program katılımcıları bu görevle bilgiyi paylaşma ve takım halinde başarıya ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu öğrenirler.


Teşekkür Mektupları

Uygulanan öğrenci merkezli öğretme yöntemi, bilgilerin bir program çerçevesinde birebir yaşatarak ve uygulatarak aktarılması öğrencilerin gerek bilimsel düşünmesine gerekse özgüven gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. Tüm kamp personeline profesyonel yaklaşımları ve gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ediyorum.

MEHMET KURT
Öğretmen | Gümüşhane
Üste Çık