ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPLARI BAŞLIYOR!

Çocuklar için yaz kampları başlıyor! Yaşadığımız pandemi süreci nedeniyle bir süredir ara verdiğimiz programlarımıza Temmuz ayı itibariyla başlıyoruz ve sonunda uzay ve astronomi tutkunu ziyaretçilerimizle tekrar buluşuyoruz!

Bize ulaşarak "Çocuklar için önerilen yaz kampı programları nelerdir" diye soran tüm takipçilerimize çok teşekkür ederiz. Düzenlenen 2020 yaz kamplarında, çocukların yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmeleri hedeflenirken bu yaz da yetişkinlerin katılabileceği özel program seçeneklerimiz olacak. Uygulamalı bilimsel aktivitelerle dolu yaz programlarımıza gelin birlikte bakalım:

2020 Çocuklar için Yaz Kampı Programları

 • Çocuklar için "Galaktik" Yaz Kampı
 • Aileler için Yaz Kampı: Aile-Çocuk Uzay Kampı
 • Günlük Gezi Programı: Uzay Serüveni 2020
 • Günlük Gezi Programı: Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı Turu
 • Günlük Gezi Programı: Astro-Tur

"2020 Çocuk Yaz Kamplarında" Eğlence ve Öğrenmeyle Dolu Bir Yaz Sizi Bekliyor! 

2020 çocuk yaz kampları, katılımcıların Uzay Kampı Türkiyenin dinamik ve eğlenceli eğitimleriyle keyifli anılar biriktirerek hayat boyu unutamayacakları bir deneyim yaşamaları için kurgulandı. Eğlenceli içeriklerin yanı sıra katılılımcıların programlarımızı yorum yapabilen, problem çözme yetisine sahip, analitik düşünebilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olarak  tamamlamalarını hedefliyoruz.

Türkçe ve İngilizce dillerinde uygulanabilen Yaz Gençlik Kamplarına katılan gençler;

 • NASA tasarımlı simülatörleri kullanarak uzay teknolojisini yakından tanırlar, matematik ve fen bilimleriyle olan ilişkisini öğrenirler.
 • Çevrelerine ve teknolojiye karşı farkındalıklarını geliştirirler.
 • Uluslararası yaz kampı programlarında kendilerini yabancı dilde ifade etme becerilerini geliştirirler.

 

“Galaktik Yaz Kampları”yla Unutulmaz Bir Eğitim Macerası…

2020 yaz kampı programlarımız kapsamında iki dönemde açmayı planladığımız “Galaktik Yaz Kampı” programı; gençlerin, astronot simülatörleriyle eğitim, dijital gezegenevinde astronomi dersleri, roket yapımı ve fırlatılması, özel sunumlar gecesi, havuz aktiviteleri, barbekü partisi gibi etkinliklerle uzay bilimleri alanında bilgilenirken, aynı zamanda  eğlenceli etkinliklerle eşsiz unutulmaz bir hafta yaşayacakları yaz gençlik kampıdır. Galaktik Yaz Kampı Programları, 9-15 Ağustos ve 16-22 Ağustos tarihlerinde 9-15 yaş arasındaki katılımcılar için uygulanacak.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Galaktik Yaz Kampı 

 “Aile-Çocuk” Uzay Kampı Programında Çocuğunuzla Birlikte Unutulmaz Bir Hafta Sonu

Çocuğunuzla birlikte  farklı bir deneyim mi yaşamak istiyorsunuz? O zaman “Aile-Çocuk Uzay Kampı” programımız tam size göre! 

Konaklamalı aile kamplarımızda, ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirebilmeleri ve çocukların da ebeveynleriyle olan iletişimlerini geliştirip, özgüven kazanmalarını hedefliyoruz. Katılımcılar; uzay istasyonu ve uzay mekiğiyle uçuş görevi, model roket yapımı ve fırlatılması, simülatör kullanımı gibi takım çalışması gerektiren etkinliklerde birlikte yer alarak, kaliteli zaman geçirecekler. 7-10 yaş aralığındaki bir öğrencinin bir ebeveyniyle (veya 18 yaşından büyük bir refakatçiyle) birlikte katıldığı 2 günlük konaklamalı Aile-Çocuk Uzay Kampı programı 28-30 Ağustos tarihlerinde uygulanacak.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Aile-Çocuk Uzay Kampı 

20. Yıla Özel Programımız: “Uzay Serüveni 2020”

Uzay Kampı Türkiye olarak “Geleceğin Liderleri Buradan Doğar” sloganı ile 20 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İçeriğini sizlerden gelen talepler doğrultusunda oluşturduğumuz ve 20. yılımıza özel olarak sadece bu yaz dönemi için uygulayacağımız 3 günlük konaklamasız “Uzay Serüveni 2020” programımızın kayıtları başladı!  

Katılımcılar; NASA tasarımlı astronot simülatörlerinden Ay’da Yürüyüş Koltuğu'nun yanı sıra Sıfır Yerçekimi Duvarı ile astronotların ağırlıksız uzay ortamında nasıl çalıştıklarını tecrübe edip, uzay istasyonu uçuş görevi ile unutulmaz bir uzay serüveni yaşayacaklar. 9-13 yaş arası katılımcılarımızın bireysel olarak katılabildiği program 23-25 Temmuz ve 24-26 Ağustos tarihlerinde uygulanacak. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Uzay Serüveni 2020 

Günlük Gezi Programı: Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı

Günlük gezi programına katılarak çocuklarıyla keyifli vakit geçirmek isteyen ve alternatif etkinlikler arayan ebeveynlerin tercih ettiği, 7-15 yaş arasındaki öğrencilerin 1 yetişkinle birlikte katılabildiği günlük aile turları, 23 Temmuz 2020'de uygulanacak.

Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı Turu'nda Nesil Mars İnteraktif Sergi Alanında, Mars gezegeninde kurulması planlanan yaşam alanları hakkında detaylı bilgiler verilecek. Programda ayrıca; uzayda uygulanan topraksız tarım örneği, dijital yıldızevinde astronomi dersi, “Makey Makey” istasyonunda uygulamalı STEAM aktiviteleri, eğlenceli bilimsel deneyler ve simülatör gösterisi gibi etkinlikler bulunuyor.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Ailelere Özel Günlük Tur 

Günlük Gezi Programı: Astro-Tur

Astronomi ağırlıklı günlük gezi programı Astro-Tur'a, uzay ve astronomi meraklısı yetişkinler de bireysel olarak katılabiliyor. 

9-12 yaş arasındaki çocukların bir yetişkinle birlikte, 13 yaş ve üzerindeki katılımcıların da tek başlarına katılabildiği astronomi ağırlıklı “Astro-Tur” programında; NASA tasarımlı astronot simülatörlerinin çalışma prensipleri anlatılıp simülatör gösterisi yapılacak. Katılımcılar; sihirli kürede güneş sistemi eğitimi, gök atlası yapım atölyesi ve teleskopla gökyüzü gözlemi gibi etkinliklere katılarak uzayla ilgili merak edilen sorularına cevap bulabilecekler.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Astro-Tur 

23 Temmuz 2020 tarihinde uygulanacak programa kontenjanlarımız sınırlı sayıda olacak. 
2020 yaz kamplarımızda görüşmek üzere! 

İKİNCİ SAYFA

Eğlenceli Yaz Kampı

2021 ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPLARINA SON KAYITLAR!

2021 Çocuklar için yaz kamplarına son kayıtlar! Pandemiye karşı aldığımız önlemlerle sınırlı sayıda kontenjanla sunduğumuz yaz kampı programlarımızı kaçırmayın!

Öğrenciler  hem “yeni normal” koşullarında derslerini uzaktan takip ederek hem de arkadaşlarından uzakta, kısıtlı koşullarda sosyalleşme imkanı bularak yoruldular. Yaz tatilinin gelmesiyle beraber dersleri takip etme ve pandemi stresi yerini sağlıklı, uzun ve güneşli günlere, eksikliğini çokça hissettiğimiz dinlenmeye ve rahatlamaya bıraktı.

Uzay Kampı Türkiye olarak her yaz olduğu gibi bu yaz da çocukların etkili ve verimli bir tatil geçirebilmeleri için; sosyal, bilişsel, fiziksel ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlayacak yaz kampı programları hazırladık! 2021 Çocuklar için Yaz Kampı programlarımız özellikle okul döneminde yeterince vakit bulunamayan sosyal etkinlikleri de gerçekleştirmek için büyük bir fırsat olacak. Yaz kampları aynı zamanda çocukların bilim de dahil olmak üzere normalde ilgi duymayabilecekleri yeni ilgi alanları peşinde koşmaya teşvik etmek için de harika bir ortam sunuyor. Programlarımız farklı kültürleri tanıma, okulda öğrenilen dersleri farklı bakış açılarıyla pekiştirme imkanı sunmak ve aynı zamanda da analitik düşünme ve özgüven kazanımı gibi yetkinlikleri kazandırmak üzere hazırlandı. 21 yıllık uluslararası tecrübeyle planlanan Uzay Kampı Türkiye yaz kampı programlarına katılmak, uygulamalı aktivitelerde bulunmak farkındalıklarını artıracak, çocuklara her anlamda büyük katkı sağlayacak. 2021 yaz kamplarında, yetişkinlerin de katılabileceği özel program seçeneklerimiz var. Son kayıt fırsatlarını kaçırmayın!

İşte uygulamalı bilimsel etkinlikler ve eğlenceyle dolu 2021 yaz kampı programlarımız:

2021 Çocuklar için Yaz Kampı Programları

 • Çocuklar için "Galaktik Yaz Kampı"
 • Aileler için Yaz Kampı: "Aile-Çocuk Uzay Kampı"
 • Günlük program "STEAM Uzay Kampı"
 • Lise Öğrencileri için "Astro-Macera" Gençlik Kampı
 • Çocuklar için "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası"

Yaz Kamplarında Eğlence ve Eğitimin Bir Arada Olduğu Dopdolu Programlar Sizi Bekliyor! 

2021 çocuk yaz kampları, katılımcıların Uzay Kampı Türkiyenin dinamik ve eğlenceli eğitimleriyle keyifli anılar biriktirerek hayat boyu unutamayacakları bir deneyim yaşamaları için titizlikle kurgulandı. Katılımcıların; yorumlayabilen, problem çözme yetisine sahip, analitik düşünebilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olmalarını hedefliyoruz.

Türkçe ve İngilizce dillerinde uygulanabilen Yaz Gençlik Kamplarına katılan gençler;

 • Çevrelerine ve teknolojiye karşı farkındalıklarını geliştirirler.
 • Uluslararası yaz kampı programlarında kendilerini yabancı dilde ifade etme becerilerini geliştirirler.
 • NASA tasarımlı simülatörleri kullanarak uzay teknolojisini yakından tanırlar; matematik ve fen bilimleriyle olan ilişkisini öğrenirler.

 

“Galaktik Yaz Kampı”yla Benzersiz Bir Eğitim Macerası…

Eğlenceli Yaz Kampı

Açık alan oyun parkı "Astronot Macera Parkurunda" sosyalleşme ve takım çalışması etkinlikleri

2021 yaz kampı programları kapsamında düzenlenecek en uzun süreli yaz kampı programı olan “Galaktik Yaz Kampı”; gençlerin astronot simülatörleriyle uygulamalı eğitim, dijital gezegenevinde astronomi dersleri ve sanal uzay uçuşu gibi etkinliklerle uzay bilimleri alanında bilgilenirken, aynı zamanda özel sunumlar gecesi, havuz aktiviteleri, barbekü partisi gibi eğlenceli etkinliklerle eşsiz bir hafta yaşayacakları yaz gençlik kampıdır. Galaktik Yaz Kampı  9-15 yaş arasındaki katılımcılar için temmuz ve ağustosta uygulanacak.

  

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Galaktik Yaz Kampı

 “Aile-Çocuk” Uzay Kampı Programında Çocuğunuzla Birlikte Unutulmaz Bir Hafta Sonu Yaşayın!

Aileyle Kamp

Çocuğunuzla uzayı "keşfetmek", birlikte farklı bir deneyim mi yaşamak istiyorsunuz?  O zaman “Aile-Çocuk Uzay Kampı” programımız tam size göre! Sadece 30 Temmuz - 1 Ağustos ve 3-5 Eylül dönemlerinde uygulanacak, kaçırmayın!

7-10 yaş aralığındaki bir çocuğun bir ebeveyniyle (veya 18 yaşından büyük bir refakatçiyle) birlikte katıldığı 2 günlük konaklamalı Aile-Çocuk Uzay Kampı programı çocuğuyla unutulmaz bir macera yaşamak isteyen aileler için!

Konaklamalı
aile-çocuk kamplarımızda, ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirebilmeleri ve çocukların da ebeveynleriyle olan iletişimlerini geliştirip, özgüven kazanmaları hedeflenmektedir. Katılımcılar; uzay istasyonu ve uzay mekiğiyle uçuş görevi, simülatör kullanımı gibi takım çalışması gerektiren etkinliklerde birlikte yer alarak, kaliteli zaman geçirecekler.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Aile-Çocuk Uzay Kampı

STEAM Uzay Kampı: Yaz tatilinde Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik Eğitimi 


Sanal gerçeklik...

STEAM Uzay Kampı eğitim programında NASA tarafından dizayn edilen astronot eğitim araçları kullanılması, 2030 yılında Mars’a iniş yapan astronotların karşılaşabilecekleri zorlukların anlatılması, Ay’a ve Mars’a farklı araç türlerini indirmek için çözümler geliştirilmesi gibi birbirinden ilginç ve eğitsel etkinlik yer alıyor.

2021 yaz kampı seçeneği olarak sunulacak program 3 gün süreli. Her gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve 9-12 ve 13-15 yaş grubu için ayrı ayrı sunulacak

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: STEAM Uzay Kampı

Astro Macera Gençlik Kampı 


Discovery Uzay Mekiğiyle sanal uzay uçuşu! 

2021 yaz kampı seçeneği olarak sunulacak Astro Macera Gençlik Kampında 16-18 yaş grubundan gençlere uzay bilimleri ve teknolojileri alanında uygulamalı eğitim verilecek. Gençler için oluşturulan Astro Macera programı, lise öğrencilerinin gelecekteki kariyer tercihlerinde önemli olacak tecrübeleri kazanmalarına yardımcı olmaktadır. Astro Macera programı sadece eğitm odaklı değil, aynı zamanda eğlenceli etkinliklerle de oluşturulduğundan, uzay konularıyla ilgilenen gençler kadar sosyal bilimler alanında kariyer tercihi yapmayı düşünen gençler için de önemli kazanımlar sağlayacak, belki de uzay ve teknolojiye karşı meraklarını ateşleyecek! Program sadece 5-6 Ağustos tarihleri için planlandı. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Astro Macera Gençlik Kampı 

Okul Gruplarının Gözdesi: "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası" 

Yaz Gelişim Kampı

Vücudunuzun geri kalanı birden fazla eksende dönerken, ağırlık merkezinizi tek bir yerde tutan çok eksenli simülatör... Göründüğünden daha eğlenceli olduğuna emin olabilirsiniz! 

Yaz kampı seçeneklerinden bir diğeri, Yıldızlar ve Gezegenler Macerası uzay bilimleri ve teknolojileri alanında bilinçlendirmeyi hedefleyen, iki günlük yoğunlaştırılmış programdır. Yıl boyunca grup katılımlarına da açık olan; Türkiye'nin dört bir yanından katılan okul gruplarının gözdesi Yıldızlar ve Gezegenler Macerası, 2021 çocuklar için yaz kampı programları kapsamında bireysel katılımcılar için de sunulacak. 
Katılımcılar; Mars'ı sanal olarak keşfedecekler, NASA tasarımlı astronot simülatörlerini deneyimleyerek Discovery Uzay Mekiği simülatörü ve Uzay İstasyonu entegrasyonuyla yapılan sanal uzay uçuşu görevinde unutulmaz bir uzay serüveni yaşayacaklar. 9-15 yaş arası çocukların bireysel olarak katılabileceği program sadece 27-29 Temmuz tarihlerinde uygulanacak. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Yıldızlar ve Gezegenler Macerası

stroke="none" stroke-width="1" fill="none" fill-rule="evenodd">
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Uzay Kampı Türkiye (@uzaykampiturkiye)'in paylaştığı bir gönderi

Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -3

Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -3

Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye Röportajlarımızın Son Bölümünü Aşağıda Sizlerle Paylaşıyoruz, Keyifli Okumalar!

08.09.2021
Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -2

Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -2

Uzun yıllar boyunca öğrencilerine kamp programlarımıza getiren öğretmenlerimizle yaptığımız röportajlarımıza devam ediyoruz.

30.08.2021
Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -1

Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -1

Uzay Kampı Türkiye açılalı tam 20 yıl oldu. Bu süre içerisinde binlerce öğrenci ve öğretmen programlarımıza katıldı. Değerli öğretmenlerimizin Uzay Kampı Türkiye'ye katıldıkları ilk programımızdan günümüze kadarki geçen süre boyunca biriktirdikleri anıları, yaşadıkları deneyimleri, gelecekte programa katılacak öğrenci ve velilerine verdikleri mesajları ve daha fazlasını sizler için derledik...

23.08.2021
2021 Çocuklar İçin Yaz Kamplarına Son Kayıtlar!

2021 Çocuklar İçin Yaz Kamplarına Son Kayıtlar!

2021 Çocuklar İçin Yaz Kamplarına Son Kayıtlar! 7-18 Yaş Grubu İçin Yaz Kampı Eğlencesi ve Benzersiz Eğitim Bir Arada!

03.08.2021
MOXIE Mars'ta Oksijen Üretti

MOXIE Mars'ta Oksijen Üretti

NASA’nın Mars yüzeyine gönderdiği Perseverance uzay aracının üzerindeki bir araç olan ve Mars’ta oksijen üretmeyi amaçlayan Moxie isimli araç ve Dünyamızda oksijenin ilk nasıl oluştuğu ile ilgili detaylar bu yazımızda!

22.06.2021
Üste Çık