ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPLARI BAŞLIYOR!

Çocuklar için yaz kampları başlıyor! Yaşadığımız pandemi süreci nedeniyle bir süredir ara verdiğimiz programlarımıza Temmuz ayı itibariyla başlıyoruz ve sonunda uzay ve astronomi tutkunu ziyaretçilerimizle tekrar buluşuyoruz!

Bize ulaşarak "Çocuklar için önerilen yaz kampı programları nelerdir" diye soran tüm takipçilerimize çok teşekkür ederiz. Düzenlenen 2020 yaz kamplarında, çocukların yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmeleri hedeflenirken bu yaz da yetişkinlerin katılabileceği özel program seçeneklerimiz olacak. Uygulamalı bilimsel aktivitelerle dolu yaz programlarımıza gelin birlikte bakalım:

2020 Çocuklar için Yaz Kampı Programları

  • Çocuklar için "Galaktik" Yaz Kampı
  • Aileler için Yaz Kampı: Aile-Çocuk Uzay Kampı
  • Günlük Gezi Programı: Uzay Serüveni 2020
  • Günlük Gezi Programı: Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı Turu
  • Günlük Gezi Programı: Astro-Tur

"2020 Çocuk Yaz Kamplarında" Eğlence ve Öğrenmeyle Dolu Bir Yaz Sizi Bekliyor! 

2020 çocuk yaz kampları, katılımcıların Uzay Kampı Türkiyenin dinamik ve eğlenceli eğitimleriyle keyifli anılar biriktirerek hayat boyu unutamayacakları bir deneyim yaşamaları için kurgulandı. Eğlenceli içeriklerin yanı sıra katılılımcıların programlarımızı yorum yapabilen, problem çözme yetisine sahip, analitik düşünebilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olarak  tamamlamalarını hedefliyoruz.

Türkçe ve İngilizce dillerinde uygulanabilen Yaz Gençlik Kamplarına katılan gençler;

  • NASA tasarımlı simülatörleri kullanarak uzay teknolojisini yakından tanırlar, matematik ve fen bilimleriyle olan ilişkisini öğrenirler.
  • Çevrelerine ve teknolojiye karşı farkındalıklarını geliştirirler.
  • Uluslararası yaz kampı programlarında kendilerini yabancı dilde ifade etme becerilerini geliştirirler.

 

“Galaktik Yaz Kampları”yla Unutulmaz Bir Eğitim Macerası…

2020 yaz kampı programlarımız kapsamında iki dönemde açmayı planladığımız “Galaktik Yaz Kampı” programı; gençlerin, astronot simülatörleriyle eğitim, dijital gezegenevinde astronomi dersleri, roket yapımı ve fırlatılması, özel sunumlar gecesi, havuz aktiviteleri, barbekü partisi gibi etkinliklerle uzay bilimleri alanında bilgilenirken, aynı zamanda  eğlenceli etkinliklerle eşsiz unutulmaz bir hafta yaşayacakları yaz gençlik kampıdır. Galaktik Yaz Kampı Programları, 9-15 Ağustos ve 16-22 Ağustos tarihlerinde 9-15 yaş arasındaki katılımcılar için uygulanacak.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Galaktik Yaz Kampı 

 “Aile-Çocuk” Uzay Kampı Programında Çocuğunuzla Birlikte Unutulmaz Bir Hafta Sonu

Çocuğunuzla birlikte  farklı bir deneyim mi yaşamak istiyorsunuz? O zaman “Aile-Çocuk Uzay Kampı” programımız tam size göre! 

Konaklamalı aile kamplarımızda, ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirebilmeleri ve çocukların da ebeveynleriyle olan iletişimlerini geliştirip, özgüven kazanmalarını hedefliyoruz. Katılımcılar; uzay istasyonu ve uzay mekiğiyle uçuş görevi, model roket yapımı ve fırlatılması, simülatör kullanımı gibi takım çalışması gerektiren etkinliklerde birlikte yer alarak, kaliteli zaman geçirecekler. 7-10 yaş aralığındaki bir öğrencinin bir ebeveyniyle (veya 18 yaşından büyük bir refakatçiyle) birlikte katıldığı 2 günlük konaklamalı Aile-Çocuk Uzay Kampı programı 28-30 Ağustos tarihlerinde uygulanacak.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Aile-Çocuk Uzay Kampı 

20. Yıla Özel Programımız: “Uzay Serüveni 2020”

Uzay Kampı Türkiye olarak “Geleceğin Liderleri Buradan Doğar” sloganı ile 20 yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İçeriğini sizlerden gelen talepler doğrultusunda oluşturduğumuz ve 20. yılımıza özel olarak sadece bu yaz dönemi için uygulayacağımız 3 günlük konaklamasız “Uzay Serüveni 2020” programımızın kayıtları başladı!  

Katılımcılar; NASA tasarımlı astronot simülatörlerinden Ay’da Yürüyüş Koltuğu'nun yanı sıra Sıfır Yerçekimi Duvarı ile astronotların ağırlıksız uzay ortamında nasıl çalıştıklarını tecrübe edip, uzay istasyonu uçuş görevi ile unutulmaz bir uzay serüveni yaşayacaklar. 9-13 yaş arası katılımcılarımızın bireysel olarak katılabildiği program 23-25 Temmuz ve 24-26 Ağustos tarihlerinde uygulanacak. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Uzay Serüveni 2020 

Günlük Gezi Programı: Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı

Günlük gezi programına katılarak çocuklarıyla keyifli vakit geçirmek isteyen ve alternatif etkinlikler arayan ebeveynlerin tercih ettiği, 7-15 yaş arasındaki öğrencilerin 1 yetişkinle birlikte katılabildiği günlük aile turları, 23 Temmuz 2020'de uygulanacak.

Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı Turu'nda Nesil Mars İnteraktif Sergi Alanında, Mars gezegeninde kurulması planlanan yaşam alanları hakkında detaylı bilgiler verilecek. Programda ayrıca; uzayda uygulanan topraksız tarım örneği, dijital yıldızevinde astronomi dersi, “Makey Makey” istasyonunda uygulamalı STEAM aktiviteleri, eğlenceli bilimsel deneyler ve simülatör gösterisi gibi etkinlikler bulunuyor.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Ailelere Özel Günlük Tur 

Günlük Gezi Programı: Astro-Tur

Astronomi ağırlıklı günlük gezi programı Astro-Tur'a, uzay ve astronomi meraklısı yetişkinler de bireysel olarak katılabiliyor. 

9-12 yaş arasındaki çocukların bir yetişkinle birlikte, 13 yaş ve üzerindeki katılımcıların da tek başlarına katılabildiği astronomi ağırlıklı “Astro-Tur” programında; NASA tasarımlı astronot simülatörlerinin çalışma prensipleri anlatılıp simülatör gösterisi yapılacak. Katılımcılar; sihirli kürede güneş sistemi eğitimi, gök atlası yapım atölyesi ve teleskopla gökyüzü gözlemi gibi etkinliklere katılarak uzayla ilgili merak edilen sorularına cevap bulabilecekler.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Astro-Tur 

23 Temmuz 2020 tarihinde uygulanacak programa kontenjanlarımız sınırlı sayıda olacak. 
2020 yaz kamplarımızda görüşmek üzere! 

Amerika'nın İlk İnsanlı Uzay Programı

Amerika'nın İlk İnsanlı Uzay Programı

Amerika’nın ilk insanlı uzay programı olan Merkür programından ve o programın bilinmeyen yönlerinden bahsettiğimiz yazımıza göz atın!

27.04.2021
Doğru Bilinen Yanlışlar

Doğru Bilinen Yanlışlar

Haydi gelin uzaya dair doğru bilinen yanlışları ve duyduğunuzda çok şaşıracağınız uzay ile ilgili bazı gerçeklerden bahsedelim.

23.03.2021
2021 Çocuklar İçin Yaz Kampları Başlıyor..!

2021 Çocuklar İçin Yaz Kampları Başlıyor..!

Çocuklar İçin 2021 Yaz Kampları Başlıyor! 9-15 Yaş Grubu İçin Yaz Kampı Eğlencesi ve Benzersiz Eğitim Bir Arada. Hemen Kayıt Yaptırın, Sınırlı Kontenjanları Kaçırmayın!

25.04.2021
STEAM Eğitim

STEAM Eğitim

Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin getirdiği hızlı değişim ve STEAM eğitimi

15.03.2021
Perseverance Kızıl Gezegene İnmek Üzere!

Perseverance Kızıl Gezegene İnmek Üzere!

Bu yazımızda 30 Temmuz 2020 tarihinde Amerika’da bulunan Kennedy Uzay Merkezi’nden uzaya fırlatılan Mars yüzeyinde bugüne kadarki en gelişmiş araç olacak Perseverance Mars yüzey aracından bahsedeceğiz.

12.02.2021
YAZ KAMPLARI BAŞLIYOR!
Üste Çık