2021 Çocuklar İçin Yaz Kamplarına Son Kayıtlar! 7-18 Yaş Grubu İçin Yaz Kampı Eğlencesi ve Benzersiz Eğitim Bir Arada!

2021 ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPLARINA SON KAYITLAR!

2021 Çocuklar için yaz kamplarına son kayıtlar! Pandemiye karşı aldığımız önlemlerle sınırlı sayıda kontenjanla sunduğumuz yaz kampı programlarımızı kaçırmayın!

Öğrenciler  hem “yeni normal” koşullarda derslerini uzaktan takip ederek hem de arkadaşlarından uzakta, kısıtlı koşullarda sosyalleşme imkanı bularak yoruldular. Yaz tatilinin gelmesiyle beraber dersleri takip etme ve pandemi stresi yerini sağlıklı, uzun ve güneşli günlere, eksikliğini çokça hissettiğimiz dinlenmeye ve rahatlamaya bıraktı.

Uzay Kampı Türkiye olarak her yaz olduğu gibi bu yaz da çocukların etkili ve verimli bir tatil geçirebilmeleri için; sosyal, bilişsel, fiziksel ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlayacak yaz kampları hazırladık. 2021 Çocuklar için Yaz Kampı programlarımız özellikle okul döneminde yeterince vakit bulunamayan sosyal etkinlikleri de gerçekleştirmek için büyük bir fırsat. Yaz kampları aynı zamanda çocukların bilim de dahil olmak üzere normalde ilgi duymayabilecekleri yeni ilgi alanları peşinde koşmaya teşvik etmek için de harika bir ortam sunuyor. 

Uzay Kampı Türkiye yaz kampı programları çocukların farkındalıklarını artırıyor, sosyal ve bilişsel gelişimlerine büyük katkı sağlıyor. 

İşte uygulamalı bilimsel etkinlikler ve eğlenceyle dolu 2021 yaz kampı programlarımız:

2021 Çocuklar için Yaz Kampları

  • Çocuklar için "Galaktik Yaz Kampı"
  • Aileler için Yaz Kampı: "Aile-Çocuk Uzay Kampı"
  • Günlük program "STEAM Uzay Kampı"
  • Lise öğrencileri için "Astro-Macera" Gençlik Kampı
  • Çocuklar için "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası"

2021 Çocuklar için Yaz Kampları Eğlence ve Eğitimin Bir Arada Olduğu Etkinliklerle Dolu! 

2021 çocuk yaz kampları, katılımcıların Uzay Kampı Türkiyenin dinamik ve eğlenceli eğitimleriyle keyifli anılar biriktirerek hayat boyu unutamayacakları bir deneyim yaşamaları için titizlikle kurgulandı. Katılımcıların; yorumlayabilen, problem çözme yetisine sahip, analitik düşünebilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olmalarını hedefliyoruz.

Türkçe ve İngilizce dillerinde uygulanabilen Yaz Gençlik Kamplarına katılan gençler;

  • Çevrelerine ve teknolojiye karşı farkındalıklarını geliştirirler.
  • Uluslararası yaz kampı programlarında kendilerini yabancı dilde ifade etme becerilerini geliştirirler.
  • NASA tasarımlı simülatörleri kullanarak uzay teknolojisini yakından tanırlar; matematik ve fen bilimleriyle olan ilişkisini öğrenirler. 

“Galaktik Yaz Kampı”yla Benzersiz Bir Eğitim Macerası…

Eğlenceli Yaz Kampı

Açık alan oyun parkı "Astronot Macera Parkurunda" sosyalleşme ve takım çalışması etkinlikleri

2021 yaz kampı programları kapsamında düzenlenecek en uzun süreli yaz kampı programı olan “Galaktik Yaz Kampı”; çocukların astronot simülatörleriyle uygulamalı eğitim, dijital gezegenevinde astronomi dersleri ve sanal uzay uçuşu gibi etkinliklerle uzay bilimleri alanında bilgilenirken, aynı zamanda özel sunumlar gecesi, takım oyunları, barbekü partisi gibi eğlenceli etkinliklerle eşsiz bir hafta yaşayacakları yaz gençlik kampıdır. Galaktik Yaz Kampı 9-15 yaş grubundan çocuklar için ve sadece temmuz ve ağustosta uygulanacak. İngilizce ve Türkçe seçenekli uluslararası yaz kampı bu yıl da en gözde yaz kampı olacak. Başarıyla tamamladığımız 4-10 temmuz döneminden sonra kayıtlar sadece belirli haftalarda ve kısıtlı sayıda kontenjanla devam ediyor. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Galaktik Yaz Kampı

  

“Aile-Çocuk” Uzay Kampı Programında Çocuğunuzla Birlikte Unutulmaz Bir Hafta Sonu Yaşayın!

Aileyle KampÇocuğunuzla uzayı "keşfetmek", birlikte farklı bir deneyim mi yaşamak istiyorsunuz?  O zaman “Aile-Çocuk Uzay Kampı” programımız tam size göre! Sadece 30 Temmuz - 1 Ağustos ve 3-5 Eylül dönemlerinde uygulanacak, kaçırmayın!

7-10 yaş aralığında bir çocuğun bir ebeveyniyle (veya 18 yaşından büyük bir refakatçiyle) birlikte katıldığı 2 günlük, konaklamalı Aile-Çocuk Uzay Kampı programı çocuğuyla unutulmaz bir macera yaşamak isteyen aileler için!

Konaklamalı
aile-çocuk kamplarımızda, anne-babaların çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirebilmeleri ve çocukların da ebeveynleriyle olan iletişimlerini geliştirip, özgüven kazanmaları hedeflenmektedir. Katılımcılar; uzay istasyonu ve uzay mekiğiyle uçuş görevi, simülatör kullanımı gibi takım çalışması gerektiren etkinliklerde birlikte yer alacaklar. 

(NOT: 30 Temmuz-1 Ağustos tarihli programımızın kayıtları kısa sürede tamamen doldu; 3-5 Eylül dönemi için sınırlı kontenjanla kayıtlar devam ediyor. İlginiz için teşekkür ederiz. Güncelleme: 03/08/2021)

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Aile-Çocuk Uzay Kampı

STEAM Uzay Kampı: Yaz tatilinde Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik Eğitimi 


Sanal gerçeklik...

STEAM Uzay Kampı eğitim programında NASA tarafından dizayn edilen astronot eğitim araçlarının kullanılması, 2030 yılında Mars’a iniş yapan astronotların karşılaşabilecekleri zorlukların anlatılması, Ay’a ve Mars’a farklı araç türlerini indirmek için çözümler geliştirilmesi gibi birbirinden ilginç ve eğitsel etkinlik yer alıyor.

2021 yaz kampı seçeneği olarak sunulacak program 3 gün sürecek. Her gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve 9-12 ve 13-15 yaş grubu için ayrı ayrı sunulacak. (Programımız rezervasyonlara kapatılmıştır, ilginiz için teşekkür ederiz. 03/08/2021)

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: STEAM Uzay Kampı

"Astro - Macera" Gençlik Kampları


Discovery Uzay Mekiğiyle sanal uzay uçuşu! 

2021 yaz kampı seçeneği olarak hazırlanan Astro Macera Gençlik Kampında; 16-18 yaş grubundan gençlere, uzay bilimleri ve teknolojileri alanında uygulamalı eğitim verilecek. Gençler için oluşturulan Astro Macera programı, lise öğrencilerinin gelecekteki kariyer tercihlerinde önemli olacak tecrübeleri kazanmalarına da yardımcı olmaktadır.

Astro Macera Gençlik Kampı sadece eğitm odaklı değil, aynı zamanda eğlenceli etkinliklerle de oluşturulduğu için; mühendislik, havacılık ve uzay teknolojileriyle ilgilenen gençler kadar sosyal bilimler alanında kariyer tercihi yapmayı düşünenler için de önemli kazanımlar sağlayacak, belki de uzay ve teknolojiye karşı meraklarını ateşleyecek! Program sadece 5-6 Ağustos tarihleri için planlandı. (Programımız rezervasyonlara kapatılmıştır, ilginiz için teşekkür ederiz. 03/08/2021)

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Astro Macera Gençlik Kampı 

Okul Gruplarının Gözdesi: "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası" 

Yaz Gelişim KampıVücudunuzun geri kalanı birden fazla eksende dönerken, ağırlık merkezinizi tek bir yerde tutan çok eksenli simülatör... Göründüğünden daha eğlenceli olduğuna emin olabilirsiniz! 

Yaz kampı seçeneklerinden bir diğeri, Yıldızlar ve Gezegenler Macerası uzay bilimleri ve teknolojileri alanında bilinçlendirmeyi hedefleyen, iki günlük yoğunlaştırılmış programdır. Yıl boyunca grup katılımlarına da açık olan; Türkiye'nin dört bir yanından katılan okul gruplarının gözdesi Yıldızlar ve Gezegenler Macerası, 2021 çocuklar için yaz kampı programları kapsamında bireysel katılımcılar için de sunulacak. 
Katılımcılar; Mars'ı sanal olarak keşfedecekler, NASA tasarımlı astronot simülatörlerini deneyimleyerek Discovery Uzay Mekiği simülatörü ve Uzay İstasyonu entegrasyonuyla yapılan sanal uzay uçuşu görevinde unutulmaz bir uzay serüveni yaşayacaklar. 9-15 yaş grubu çocukların katılabileceği program sadece 27-29 Temmuz tarihlerinde uygulanacak. (Programımız rezervasyonlara kapatılmıştır, ilginiz için teşekkür ederiz. 03/08/2021)

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Yıldızlar ve Gezegenler Macerası

2021 Yaz Kamplarında Görüşmek Üzere!

Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -3

Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -3

Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye Röportajlarımızın Son Bölümünü Aşağıda Sizlerle Paylaşıyoruz, Keyifli Okumalar!

08.09.2021
Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -2

Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -2

Uzun yıllar boyunca öğrencilerine kamp programlarımıza getiren öğretmenlerimizle yaptığımız röportajlarımıza devam ediyoruz.

30.08.2021
Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -1

Tecrübeli Öğretmenlerimizin Gözünden Uzay Kampı Türkiye -1

Uzay Kampı Türkiye açılalı tam 20 yıl oldu. Bu süre içerisinde binlerce öğrenci ve öğretmen programlarımıza katıldı. Değerli öğretmenlerimizin Uzay Kampı Türkiye'ye katıldıkları ilk programımızdan günümüze kadarki geçen süre boyunca biriktirdikleri anıları, yaşadıkları deneyimleri, gelecekte programa katılacak öğrenci ve velilerine verdikleri mesajları ve daha fazlasını sizler için derledik...

23.08.2021
MOXIE Mars'ta Oksijen Üretti

MOXIE Mars'ta Oksijen Üretti

NASA’nın Mars yüzeyine gönderdiği Perseverance uzay aracının üzerindeki bir araç olan ve Mars’ta oksijen üretmeyi amaçlayan Moxie isimli araç ve Dünyamızda oksijenin ilk nasıl oluştuğu ile ilgili detaylar bu yazımızda!

22.06.2021
Üste Çık