Çocuklar İçin 2021 Yaz Kampları Başlıyor! 9-15 Yaş Grubu İçin Yaz Kampı Eğlencesi ve Benzersiz Eğitim Bir Arada. Hemen Kayıt Yaptırın, Sınırlı Kontenjanları Kaçırmayın!

2021 ÇOCUKLAR İÇİN YAZ KAMPLARI BAŞLIYOR!

2021 Çocuklar için yaz kampları başlıyor! Pandemiye karşı aldığımız önlemlerle sınırlı sayıda kontenjanla sunacağımız yaz kampı programlarımızı kaçırmayın!

Pandemiye karşı alınan önlemlerle geçen bir eğitim öğretim yılının daha sonuna gelirken öğrenciler de hem “yeni normal” koşullarında uzaktan eğitimlerle derslerine çalışarak hem de kısıtlı koşullarda sosyalleşme imkanı bularak yoruldular. Yaz tatilinin gelmesiyle beraber dersleri takip etme ve pandemi stresi yerini sağlıklı, uzun ve güneşli günlere, eksikliğini çokça hissettiğimiz dinlenmeye ve rahatlamaya bırakacak.

Uzay Kampı Türkiye olarak her yaz olduğu gibi bu yaz da çocukların etkili ve verimli bir tatil geçirebilmeleri için; sosyal, bilişsel, fiziksel ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlayacak yaz kampı programları hazırladık! 2021 Çocuklar için Yaz Kampı programlarımız özellikle okul döneminde yeterince vakit bulunamayan etkinlikleri de gerçekleştirmek için büyük bir fırsat olacak. Kamp programlarımız farklı kültürleri tanıma, okulda anlatılan dersleri farklı bakış açılarıyla pekiştirme; analitik düşünme, özgüven kazanımı gibi yetkinlikleri kazandıracak. Uzay Kampı Türkiye'ye özel etkileşimli aktivitelerde bulunmak farkındalıklarını da artırarak çocuklara her anlamda büyük katkı sağlayacak!

Bize telefonla, sosyal medya kanallarımızdan, doğrudan e-posta göndererek ulaşan, "Çocuklar için önerilen yaz kampı programları nelerdir" diye soran tüm takipçilerimize çok teşekkür ederiz. Düzenlediğimiz 2021 yaz kamplarında, yetişkinlerin de katılabileceği özel program seçeneklerimiz olacak.

İşte uygulamalı bilimsel etkinlikler ve eğlenceyle dolu, 2021 yaz kampı programlarımız:

2021 Çocuklar için Yaz Kampı Programları

  • Çocuklar için "Galaktik Yaz Kampı"
  • Aileler için Yaz Kampı: "Aile-Çocuk Uzay Kampı"
  • Çocuklar için "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası"

Eğlence ve Eğitimin Bir Arada Olduğu Dopdolu Bir Yaz Sizi Bekliyor! 

2021 çocuk yaz kampları, katılımcıların Uzay Kampı Türkiyenin dinamik ve eğlenceli eğitimleriyle keyifli anılar biriktirerek hayat boyu unutamayacakları bir deneyim yaşamaları için kurgulandı. Eğlenceli içeriklerin yanı sıra katılılımcıların programlarımızı yorum yapabilen, problem çözme yetisine sahip, analitik düşünebilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olarak  tamamlamalarını hedefliyoruz.

Türkçe ve İngilizce dillerinde uygulanabilen Yaz Gençlik Kamplarına katılan gençler;

  • Çevrelerine ve teknolojiye karşı farkındalıklarını geliştirirler.
  • Uluslararası yaz kampı programlarında kendilerini yabancı dilde ifade etme becerilerini geliştirirler.
  • NASA tasarımlı simülatörleri kullanarak uzay teknolojisini yakından tanırlar; matematik ve fen bilimleriyle olan ilişkisini öğrenirler.

 

“Galaktik Yaz Kampları”yla Benzersiz Bir Eğitim Macerası…

Açık alan oyun parkı "Astronot Macera Parkurunda" sosyalleşme ve takım çalışması etkinlikleri

2021 yaz kampı programları kapsamında düzenlenecek en uzun süreli yaz kampı programı olan “Galaktik Yaz Kampı”; gençlerin, astronot simülatörleriyle eğitim, dijital gezegenevinde astronomi dersleri, özel sunumlar gecesi, havuz aktiviteleri, barbekü partisi gibi etkinliklerle uzay bilimleri alanında bilgilenirken, aynı zamanda  eğlenceli etkinliklerle eşsiz bir hafta yaşayacakları yaz gençlik kampıdır. Galaktik Yaz Kampı  9-15 yaş arasındaki katılımcılar için temmuz ve ağustosta uygulanacak. Türkiye’de ikamet eden öğrencilere 31 Mayıs 2021 tarihine kadar kayıt ve ödeme işlemlerini tamamlamış olmaları koşuluyla, %10 indirim uygulanacak.

 
Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Galaktik Yaz Kampı 

 “Aile-Çocuk” Uzay Kampı Programında Çocuğunuzla Birlikte Unutulmaz Bir Hafta Sonu Yaşayın!

Çocuğunuzla uzayı "keşfetmek", birlikte farklı bir deneyim mi yaşamak istiyorsunuz?  O zaman “Aile-Çocuk Uzay Kampı” programımız tam size göre! Sadece 30 Temmuz - 1 Ağustos'ta uygulanacak, kaçırmayın!

7-10 yaş aralığındaki bir çocuğun bir ebeveyniyle (veya 18 yaşından büyük bir refakatçiyle) birlikte katıldığı 2 günlük konaklamalı Aile-Çocuk Uzay Kampı programı çocuğuyla unutulmaz bir macera yaşamak isteyen aileler için!

Konaklamalı
aile-çocuk kamplarımızda, ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirebilmeleri ve çocukların da ebeveynleriyle olan iletişimlerini geliştirip, özgüven kazanmalarını hedefliyoruz. Katılımcılar; uzay istasyonu ve uzay mekiğiyle uçuş görevi, simülatör kullanımı gibi takım çalışması gerektiren etkinliklerde birlikte yer alarak, kaliteli zaman geçirecekler.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Aile-Çocuk Uzay Kampı 

Okul Gruplarının Gözdesi: "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası" Bireysel Katılımcılarını Bekliyor!

Vücudunuzun geri kalanı birden fazla eksende dönerken, ağırlık merkezinizi tek bir yerde tutan çok eksenli simülatör... Göründüğünden daha eğlenceli olduğuna emin olabilirsiniz! 

Uzay bilimleri ve teknolojileri alanında bilinçlendirmeyi hedefleyen, iki günlük yoğunlaştırılmış programdır. Yıl boyunca grup katılımlarına da açık olan; Türkiye'nin dört bir yanından katılan okul gruplarının gözdesi Yıldızlar ve Gezegenler Macerası, 2021 çocuklar için yaz kampı programları kapsamında bireysel katılımcılar için de sunulacak. 
Katılımcılar; Mars'ı sanal olarak keşfedecekler, NASA tasarımlı astronot simülatörlerini deneyimleyerek Discovery Uzay Mekiği simülatörü ve Uzay İstasyonu entegrasyonuyla yapılan sanal uzay uçuşu görevinde unutulmaz bir uzay serüveni yaşayacaklar. 9-15 yaş arası çocukların bireysel olarak katılabileceği program sadece 27-29 Temmuz tarihlerinde uygulanacak. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Yıldızlar ve Gezegenler Macerası 

stroke="none" stroke-width="1" fill="none" fill-rule="evenodd">
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Uzay Kampı Türkiye (@uzaykampiturkiye)'in paylaştığı bir gönderi

Amerika'nın İlk İnsanlı Uzay Programı

Amerika'nın İlk İnsanlı Uzay Programı

Amerika’nın ilk insanlı uzay programı olan Merkür programından ve o programın bilinmeyen yönlerinden bahsettiğimiz yazımıza göz atın!

27.04.2021
Doğru Bilinen Yanlışlar

Doğru Bilinen Yanlışlar

Haydi gelin uzaya dair doğru bilinen yanlışları ve duyduğunuzda çok şaşıracağınız uzay ile ilgili bazı gerçeklerden bahsedelim.

23.03.2021
STEAM Eğitim

STEAM Eğitim

Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin getirdiği hızlı değişim ve STEAM eğitimi

15.03.2021
Perseverance Kızıl Gezegene İnmek Üzere!

Perseverance Kızıl Gezegene İnmek Üzere!

Bu yazımızda 30 Temmuz 2020 tarihinde Amerika’da bulunan Kennedy Uzay Merkezi’nden uzaya fırlatılan Mars yüzeyinde bugüne kadarki en gelişmiş araç olacak Perseverance Mars yüzey aracından bahsedeceğiz.

12.02.2021
YAZ KAMPLARI BAŞLIYOR!
Üste Çık