Erasmus+ projesinin Türkiye / İzmir Aliağa final ayağında Çek Cumhuriyeti, İspanya, Romanya ve Yunanistan'dan gelen öğretmenler Uzay Kampı Türkiyeyi ziyaret etti.

Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen; "Active Minds, Moving Hands” (Aktif Beyinler, Hareket Eden Eller) Erasmus projesi kapsamında farklı ülkelerden gelen 29 öğretmen Uzay Kampı Türkiye’yi ziyaret etti.

Projede görev alan öğretmenlerden Dilek Erdur Ceylan; “Yurtdışındaki ortaklarımızla yürüttüğümüz, öğretmen yeterliliklerinin artırılmasının hedeflendiği projenin Türkiye ayağında, ülkemizin kültürel değerlerinin de tanıtıldığı gezilerimizde Uzay Kampı Türkiye turu tüm öğretmenlerimize ilham oldu. Kamp süreci ve öğrencilere kattıklarından oldukça etkilenen öğretmenlerimiz buradan çok güzel kazanımlar elde ederek ayrıldılar” dedi.

Tura katılan öğretmenler; Nesil Mars interaktif sergi alanında gelecekte Mars’ta kurulması planlanan habitat, laboratuvar, araştırma ve ikmal ünitesi gibi farklı modülleri yakından tanıyıp, uzay mekiği, uluslararası uzay istasyonu ve NASA tasarımlı astronot simülatörleri hakkında detaylı bilgiler aldılar.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık