img_9
img_9
img_9

Program İçeriği

Program Tarihi Yaş Aralığı Fiyat (Kişi Başı)
Türkçe Haziran-Ağustos 9-15 655$
İngilizce Haziran-Ağustos 9-15 720$
Giriş: Pazar 14.00-16.00
Çıkış: Cumartesi sabah saat 10.30'daki mezuniyet töreninden sonra

GALAKTİK YAZ KAMPI

Galaktik Yaz Kampı, 9-15 yaş grubundan çocuklar için yaz kampı programı seçeneğidir. Galaktik Yaz Kampında sunulan bilimsel ve eğlenceli etkinlikler, çocukların yaz tatillerini en verimli şekilde değerlendirebilmeleri, eğlenirken öğrenmeleri ve yeni arkadaşlıklar kurmaları için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Yabancı ülkelerden gelen öğrencilerin katılımıyla düzenlenen ve baştan sona İngilizce sunulan uluslararası yaz kampı programlarının katılımcıları; İngilizcelerini geliştirme ve farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla belki de uzun yıllar sürecek arkadaşlıklar kurma şansına sahip olurlar. Uluslararası standartlarda, güvenli bir ortamda sunulan eğitimlerde, Nesil Mars İnteraktif Sergi Alanı, Discovery uzay mekiği ve uzay istasyonu modelleri gibi benzersiz eğitim araçları kullanılmakta; etkileşimli aktivitelerle takım çalışması, zaman yönetimi, kendi başına iş yapabilme gücü ve özgüven gelişimi için ideal bir ortam sağlanmaktadır.

Haziran-Ağustos ayları boyunca altı günlük dönemlerde düzenlenen yaz bilim kampı programları bazı haftalarda özel temalarla farklılaştırılmaktadır.


 

Galaktik Yaz Kampı Aktiviteleri

Yaz kampı programlarında yer alan etkinlikler çocuk ve gençlerin eğlenirken öğrenecekleri eşsiz bir deneyim sunmaktadır.


  • Tüm astronot simülatörlerinin kullanılması (*)
  • Hurricane 360 VR simülatörü ile sanal gerçeklik macerası
  • Riot 3D Ride simülatörü ile 3 boyutlu uzay macerası
  • “Sihirli Küre" (Magic Planet) yer bilimi ve astronomi eğitimi
  • Teleskopla Apollo modüllerinin indiği Ay’ın kraterlerinin, Jüpiter’in kuşaklarının, Satürn’ün halkalarının ve hatta takımyıldızlar içindeki çift yıldızların gözlenmesi
  • Astronot kıyafetlerinin tanıtılması
  • "Sanal gökyüzü"nün oluşturulduğu planetaryum ile takımyıldızların gökyüzündeki konumlarını tanıma
  • Problem çözme, zaman yönetimi ve takım çalışması yeteneklerini geliştirmeye yönelik aktiviteler
  • Nesil Mars interaktif sergi alanı ve Sanal Mars Gezisi simülatörüyle Kızıl Gezegenin keşfi

Galaktik Yaz Kampı

Uzay İstasyonu Görevi

Programın en etkileyici ve özel aktivitesidir.

Gerçek uzay mekiği görevlerinde yapılan çalışmaların canlandırıldığı bu aktivitede her bir takım üyesine, uzay mekiği Discovery’de komutan, Uzay İstasyonu modüllerinde uçuş mühendisi ve yer kontrol merkezinde uçuş yöneticisi gibi görevler verilir.

Her bir görev ayrı derecelerde sorumluluk alma ve liderlik özelliği gerektirir. Eğer bir takım üyesi önemli bir sorumluluğu ya da görevi ihmal ederse, bu tüm uçuş görevinin başarısız olmasına neden olabilir.

Program katılımcıları bu görevle bilgiyi paylaşma ve takım halinde başarıya ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu öğrenirler.


Sosyal Aktiviteler

Yaz tatili programları kapsamında, eşsiz bir bilim ve teknoloji eğitimiyle birlikte sosyal aktiviteler de sunulur. Yaz gençlik kampı programlarına katılan öğrenciler, yeni arkadaşlıklar kurma ve uluslararası gençlik kamplarına farklı ülkelerden gelen katılımcılarla kültürlerini paylaşma fırsatına sahip olurlar.

Havuz Aktiviteleri
Havuz Aktiviteleri
Özel Sunumlar Gecesi *
Özel Sunumlar Gecesi *
Barbekü/Dans Gecesi
Barbekü/Dans Gecesi

Teşekkür Mektupları

Farkı ülkelerden gelen yeni arkadaşlarla tanıştım. İngilizce biliyordum ama konuşamıyordum. Kendime güvenim geldi, artık rahatlıkla konuşabilirim. Oyunlar oynadığımızda her oyunun farklı amaçlara yönelik olduğunu anladım. Eğitimcilerimizin bize karşı ilgileri çok iyiydi. Uzay kampı eğlendiğim tatilimi çok güzel geçirdiğim bir yer...

Rabia Aydın
Antalya | Öğrenci, 13 Yaşında

Bu sene Robert Koleji bitiriyorum ve eğitimime Amerika’da yer alan Purdue Üniversitesi ile devam edeceğim. Bu üniversitede uzay ve hava taşıtları mühendisliği okumayı düşünüyorum. Size yazma nedenim ise yukarıda bahsettiğim konu ile ilgili teşekkür etmektir. Türkiye’de hiç ön planda olmayan bu mesleği seçme sebeplerimden biri 4. sınıfta geldiğim kampınızda ( ben geldiğimde takımlar vardı ve ben Merkür’düm.) uzay ve astronomiye olan tutkumu ilk kez farketmem olmuştur. Bu günden sonra bu tutku giderek büyüdü.Türkiye’de böyle güzel bir programın varolmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Uzay kampı hayatımda yer etmiş güzel bir deneyimdir.Saygılarımla,

Mehmet Alp Aysan
Öğrenci, Robert Koleji | İstanbul
Üste Çık