img_96
img_96

Program İçeriği

Program Tarihi Yaş Aralığı Fiyat (Kişi Başı)
Türkçe Ağustos 9-15 770$
İngilizce Ağustos 9-15 840$
Giriş: Pazar 14.00-16.00
Çıkış: Cumartesi sabah saat 10.30'daki mezuniyet töreninden sonra

Geleceğin Kâşifleri Programı 

Geleceğin Kâşifleri Programına katılan öğrenciler, eğitim-öğretim yılı boyunca "Görev Armaları", "Uzayda Oyuncaklar", "Uzayda Yaşama ve Çalışma", "Güneş Sisteminde Tatil" gibi ilginç proje başlıklarını çalışırlar ve ön bilgileri video konferanslar aracılığıyla Uzay Kampı Türkiye uzmanından alırlar. PSSP'den farklı olarak Türkçe de yürütülen ve okulların bir "kardeş okul" olmadan kendi başlarına da katılabilecekleri eğitimde; eğitim paketinde açıklanan çalışmaları yaparlar ve hazırladıkları sunumları paylaşırlar.

Yıl sonunda Uzay Kampı Türkiyede gerçekleştirilen ve Geleceğin Kâşifleri Zirvesi olarak da adlandırılan Galaktik Yaz Kampına katılan öğrenciler, programda özel ziyaretçilerle tanışma ayrıcalığı yaşarlar. Bu programın katılımcıları geçtiğimiz yıllarda; NASA’da Uçuş Yöneticisi olarak görev yapan Ed Van Cise, Astronot Dorothy Lindenburger ve Astronot Nicole Passonno Stott ile gerçekleştirilen video konferans bağlantılarına katılarak uzaya dair merak ettikleri soruların cevaplarını deneyimli bilim insanlarından öğrenme fırsatını buldular.

Bireysel olarak katılınması mümkün olmayan, sadece okul gruplarına özel uygulanan bu programa katılmak için “FEP Bilgi Talep Formu” üzerinden online formu doldurarak kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Geleceğin Kaşifleri Programı (FEP)

Sosyal Aktiviteler

Yaz tatili programları kapsamında, eşsiz bir bilim ve teknoloji eğitimiyle birlikte sosyal aktiviteler de sunulur. Yaz gençlik kampı programlarına katılan öğrenciler, yeni arkadaşlıklar kurma ve uluslararası gençlik kamplarına farklı ülkelerden gelen katılımcılarla kültürlerini paylaşma fırsatına sahip olurlar.

Özel Sunumlar Gecesi *
Özel Sunumlar Gecesi *
Barbekü/Dans Gecesi
Barbekü/Dans Gecesi

Teşekkür Mektupları

Farkı ülkelerden gelen yeni arkadaşlarla tanıştım. İngilizce biliyordum ama konuşamıyordum. Kendime güvenim geldi, artık rahatlıkla konuşabilirim. Oyunlar oynadığımızda her oyunun farklı amaçlara yönelik olduğunu anladım. Eğitimcilerimizin bize karşı ilgileri çok iyiydi. Uzay kampı eğlendiğim tatilimi çok güzel geçirdiğim bir yer...

Rabia Aydın
Antalya | Öğrenci, 13 Yaşında

Uzay Kampı programlarına katılım heyecan verici bir fırsat ve tüm öğrencilerimiz için eğlenceli, eğitici ve kesinlikle unutulmaz bir deneyim. Çocuklar Uzay Kampı programlarında uzayın kendisi ve uzay keşfi hakkında birçok farklı şey öğrenirler. Uzay Kampı Türkiye programları ekip çalışmasını ve merakı teşvik ederken, diğer ülkelerden öğrenciler ve öğretmenlerle tanışmaya, farklı kültürleri öğrenmeye ve yeni arkadaşlar edinmeye olanak tanır. Uzay Kampı programına katılmak öğrenciler için bir rüyanın gerçekleşmesi gibi olduğuna eminim. Uzay Kampı'nın sağladığı burs olmasaydı bunların hiç biri gerçek olmayacaktı. Uzay Kampı Türkiye programların kesinlikle herkese tavsiye ederim.

ANNA BIGOS | Öğretmen | Polonya Warsaw Human to Human School

Öğrencilerimle birlikte katılma şansını bulduğum ve yürüttüğüm Kardeş Okullarla Bilim Programının(PSSP) ve yarattığı fırsatların olumlu etkisini ifade edecek kelimeleri bulamıyorum. GFTSE'nin profesyonel kadrosunun okul yılı boyunca düzenlediği, her biri birbirinden ilgi çekici ve öğretici konularla sunulan uygulamalı ve zorlayıcı aktiviteleri kavramanın verdiği keyfiyle, PSSP programı elbette ki Uzay Kampı'nın bizlere sunduğu paha biçilmez bir deneyim. Bir öğretmen ve ebeveyn olarak, bana göre PSSP programına katılmanın en büyük sevinci ve değeri gençlerin – öğrencilerimin – kişiliklerini nasıl geliştirip zenginleştirdikleri oldu. Çocuklar STEAM aktivitelerini gerçekleştirerek sadece yeni bilgiler edinmekle kalmaz, aynı zamanda günlük yaşamları ve gelecekteki iş hayatları için gerekli olan iletişim becerileri, duygusal zeka ve ekip çalışması gibi önemli becerilerini de geliştiriyorlar. Eğer biri Kardeş Okullarla Bilim Programına katılıp katılmaması gerektiğini merak ediyorsa, şüphesiz ki tek cevap “EVET, kesinlikle” olmalıdır!

VAIDA SIAUCIUNE | Öğretmen | Litvanya Panevėžys Bölgesel STEAM Merkezi Başkanı

Sene sonunda beraber hazırladıkları projeleri bilim şenliği ile Uzay Kampı Türkiyede sergileyen öğrenciler, katıldıkları Galaktik Yaz Kampı ile farklı kültürleri tanıyıp, yeni arkadaşlıklar kuruyor ve kişisel yeteneklerini geliştiriyorlar. 

Galaktik Yaz Kampı, 9-15 yaş grubundan çocuklar için yaz kampı programı seçeneğidir. Galaktik Yaz Kampında sunulan bilimsel ve eğlenceli etkinlikler, çocukların yaz tatillerini en verimli şekilde değerlendirebilmeleri, eğlenirken öğrenmeleri ve yeni arkadaşlıklar kurmaları için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin katılımıyla düzenlenen ve baştan sona İngilizce sunulan uluslararası yaz kampı programlarının katılımcıları; İngilizcelerini geliştirme ve yabancı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla belki de uzun yıllar sürecek arkadaşlıklar kurma şansına sahip olurlar. Uluslararası standartlarda, güvenli bir ortamda sunulan eğitimlerde, Nesil Mars İnteraktif Sergi Alanı, Discovery uzay mekiği ve uzay istasyonu modelleri gibi benzersiz eğitim araçları kullanılmakta; etkileşimli oyun ve aktivitelerle çocukların kendine güven duygularını geliştirmesine imkan sağlanmakta; zihinsel ve sosyal gelişimleri desteklenmektedir.


 

Kardeş Okullarla Bilim Programı (PSSP)

Kardeş Okullarla Bilim Programı (PSSP)

Kardeş Okullarla Bilim Programı (Partner Schools Science Program - PSSP) dünyanın dört bir yanındaki uzay bilimleri ve teknolojilerine ilgi duyan öğrencileri Uzay Kampı Türkiyede bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık