Program Türü
Dönemi
Yaş Aralığı
Dili

ÇOCUKLAR İÇİN KAMP PROGRAMLARI

Çocuklar için kamp programları, 7-18 yaş grubundan çocuk ve gençlere özel yaz ve kış kamplarıdır. Uzay Kampı Türkiye’nin sunduğu çocuklar ve gençler için yaz ve kış kampları, katılımcılarına ömür boyu sürecek bir öğrenme sevgisi aşılayacak; eğitici ve eğlence dolu mükemmel bir tecrübe sunmaktadır.

Uzay Kampı Türkiye’deki eşsiz öğrenme ortamında; bir test için bilgileri ezberlemek yerine, durumu analiz edip bir çözüm bulabilmeleri için farklı uygulamalar sunulmaktadır. Yıl boyunca sunulan programlarda öğrenmeye hevesli, bilime meraklı çocuklara ve gençlere uzay bilimleri ve teknolojileri alanında uygulamalı eğitimler verilmektedir.  Farklı içerik ve sürelerde düzenlenen çocuklar ve gençler için kamp programlarında uzay simülasyonlarıyla takım çalışmasına teşvik edilirken aynı zamanda takım çalışması, zaman yönetimi ve bağımsız iş yapabilme gücünün gelişimine yönelik etkinlikler sunulmaktadır.

Çocuklar için kamplar yıl boyunca farklı içerik ve sürelerde;

Tüm programlarda NASA tasarımlı astronot simülatörleri aracılığıyla uzay bilimleri eğitimleri, Discovery Uzay Mekiği ile sanal uzay uçuşu yapılması, teleskopla gökyüzü gözlemi gibi aktiviteler sunulur. "Çocuklar için Yaz Kampları" ve "Çocuklar için Yarıyıl Kampları" olarak sunulan Özel Temalı Program seçeneklerinde; robot yapımı ve kodlama, minecraft ile yaratıcılık, işbirliği ve problem çözme, "maker hareketi" ile tasarım ve üretim gibi alternatifler sunulur.

Çocuklar için kamp programlarında ailelerin çocuklarıyla birlikte katılabilecekleri kamp programları ve grup rezervasyonu yapılması halinde içeriklerin (program başlangıç- bitiş saatleri, aktiviteler, hedeflenen kazanımlar vb) özelleştirilmesi seçenekleri de bulunmaktadır. Uluslararası gençlik kamplarına katılan çocuklar farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla arkadaşlıklar kurarak İngilizcelerini geliştirme fırsatı bulurlar.

Tüm Uzay Kampı Türkiye kamp programlarnda katılımcılara kalıpların dışında düşünme ve bilgilerini farklı projelere uygulama becerileri kazandırılması hedeflenmektedir. Çocuk ve gençlerin teknoloji ve inovasyon alanlarında bilgilendirilmeleri, gerekli becerileri kazanmaları için fırsatlar sunulması sürekli değişen bir dünyada kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacak ve gelecekte, bugün sadece hayal edebildiğimiz fikirlerle yenilik yapmaları için gereken temelleri oluşturacaktır.

Aşağıdaki seçeneklerden yaş aralığına ve döneme göre size en uygun çocuk ve gençlik kampını seçebilirsiniz.

Galaktik Yaz Kampı

9-15 - Yaş Aralığı
Haziran-Ağustos

Robot Aktiviteli Yaz Kampı

13-15 - Yaş Aralığı
Haziran-Ağustos

Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları

13-15 - Yaş Aralığı
Ocak

Yıldızlar ve Gezegenler Macerası

9-15 - Yaş Aralığı
Ocak-Haziran-Ağustos

Astro-Macera

16-18 - Yaş Aralığı
Ağustos

Aile-Çocuk Uzay Kampı

7-10 - Yaş Aralığı
Temmuz-Ağustos

Minecraft Yeni Ufuklar

9-13 - Yaş Aralığı
Temmuz

Mars'a Seyahat

10-13 - Yaş Aralığı
Haziran-Temmuz

Üste Çık