Program Türü
Dönemi
Yaş Aralığı
Dili

ÇOCUKLAR İÇİN KAMP PROGRAMLARI

Çocuklar için kamp programları, 7-18 yaş grubundan çocuk ve gençlere özel yaz ve kış kamplarıdır. Uzay Kampı Türkiye’deki eşsiz öğrenme ortamında; kampçılara bir test için bilgileri ezberlemek yerine, durumu analiz edip çözüm bulabilmeleri için farklı uygulamalar sunulmaktadır. Yıl boyunca sunulan programlarda öğrenmeye hevesli, bilime meraklı çocuklara ve gençlere uzay bilimleri ve teknolojileri alanında uygulamalı eğitimler verilmektedir. Çocuklar ve gençler için yaz ve kış kampları, ömür boyu sürecek öğrenme sevgisi aşılamakta; eğitici ve eğlence dolu eşsiz bir tecrübe sunmaktadır.

Farklı içerik ve sürelerde düzenlenen kamp programlarında uzay simülasyonlarıyla takım çalışmasına teşvik edilirken aynı zamanda takım çalışması, zaman yönetimi ve bağımsız iş yapabilme gücünün gelişimine yönelik etkinlikler sunulmaktadır.

Çocuklar için kamplar yıl boyunca farklı içerik ve sürelerde;BENZERSİZ PROGRAMLAR, BENZERSİZ  İÇERİKLER

  • Tüm konaklamalı programlarda NASA tasarımlı astronot simülatörleri aracılığıyla uzay teknolojileri eğitimleri, Discovery Uzay Mekiği ile sanal uzay uçuşu yapılması, teleskopla gökyüzü gözlemi gibi birbirinden ilginç ve eğlenceli aktiviteler sunulur. "Çocuklar için Yaz Kampları" ve "Çocuklar için Yarıyıl Kamplarıolarak sunulan Özel Temalı Kamp Programları seçeneklerinde; "robot yapımı ve kodlama", "minecraft ile yaratıcılık, işbirliği ve problem çözme", "maker hareketi ile tasarım ve üretim" gibi alternatifler de yer almaktadır.

  • Çocuklar için düzenlenen kamp programlarında ailelerin çocuklarıyla birlikte katılabilecekleri aile- çocuk kamp programları ve grup rezervasyonu yapılması halinde içeriklerin (program başlangıç- bitiş saatleri, aktiviteler, hedeflenen kazanımlar vb) özelleştirilmesi seçenekleri de bulunmaktadır. Baştan sonra İngilizce sunulan uluslararası gençlik kamplarına katılan çocuklar farklı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla arkadaşlıklar kurarak İngilizcelerini geliştirme fırsatı bulurlar.

  • Tüm Uzay Kampı Türkiye kamp programlarnda katılımcılara ezberci yaklaşımdan uzak kalıpların dışında düşünme ve bilgiyi farklı projelere uygulama becerileri kazandırılması hedeflenmektedir. Çocuk ve gençlerin teknoloji ve inovasyon alanlarında bilgilendirilmeleri, 21'nci yy için gerekli becerileri kazanmaları için fırsatlar sunulması, sürekli değişen bir dünyada kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacak ve gelecekte, bugün sadece hayal edebildiğimiz fikirlerle yenilik yapmaları için gereken temelleri oluşturacaktır.Aşağıdaki seçeneklerden yaş aralığına ve döneme göre size en uygun çocuk ve gençlik kampını seçebilirsiniz.

Yıldızlar ve Gezegenler Macerası

9-15 - Yaş Aralığı
Ocak-Haziran-Ağustos

Galaktik Yaz Kampı

9-15 - Yaş Aralığı
Haziran-Ağustos

Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları

13-15 - Yaş Aralığı
Ocak

Robot Aktiviteli Yaz Kampı

13-15 - Yaş Aralığı
Haziran-Ağustos

Astro-Macera

16-18 - Yaş Aralığı
Ağustos

Aile-Çocuk Uzay Kampı

7-10 - Yaş Aralığı
Temmuz-Ağustos

Minecraft Yeni Ufuklar

9-13 - Yaş Aralığı
Temmuz

Mars'a Seyahat

10-13 - Yaş Aralığı
Haziran-Temmuz

Üste Çık