Program Türü
Dönemi
Yaş Aralığı
Dili

GÜNLÜK GEZİ PROGRAMLARI

Günlük gezi programlarının amacı; fen bilimlerine olan ilgiyi artırmak, uzay ve uzay teknolojileri alanında bilgilendirmektir. Katılımcılar eğitici ve öğretici etkinliklerden oluşan turların içeriklerine göre; eğitim merkezinde bulunan astronot simülatörlerinin çalışma prensipleri ve kullanım amaçları hakkında teorik bilgi alırlar, simülatörlerin nasıl çalıştıklarını gözlemlerler. 5 yaş üzeri çocuklara ve yetişkinlere özel gezi programı seçenekleri sunulmaktadır.

Günlük Gezi Programları:

seçenekleriyle düzenlenmektedir. 

Tüm programlarda NASA tasarımlı astronot simülatörleri aracılığıyla uzay bilimleri eğitimleri, Discovery Uzay Mekiği ile sanal uzay uçuşu hakkında bilgilendirilmesi gibi özgün aktiviteler sunulur. Çocuklar için günlük gezi programları bireysel olarak katılınılan programlar ve okullar için günlük gezi programları olarak düzenlenmektedir.

Aileler için kamp programı seçenekleri arasında astronomi ağırlıklı program Astro-Tur, Minikler Uzayda Aile Turu ve Aile-Çocuk gezi programı yer alırken, Astro-Tur'a 13 yaşından büyük bireyler kendi başlarına da katılabilmektedirler. Eğitim hayatlarına farklı tecrübeleri eklemek isteyen üniversite öğrencileri ve öğretmenler için de özel içerikli günlük gezi programları sunulmaktadır. 

Minikler Uzayda Aile Turu

5 - 6 - Yaş Aralığı
Ocak - Aralık

Güneş Sisteminde Yolculuk

7-17 - Yaş Aralığı
Planlanmış bir programımız bulunmamaktadır.

Okullar İçin Günlük Uzay Kampı Turu

7-17 - Yaş Aralığı
Eğitim Öğretim Yılı Boyunca

Simülatörlü Aile Turu

7-15 - Yaş Aralığı
Ocak - Aralık

Uzay Serüveni

9-15 - Yaş Aralığı
Ocak-Aralık

Öğretmen Eğitim Programı


Planlanmış bir programımız bulunmamaktadır.

Astro-Tur

9+ - Yaş Aralığı
Temmuz-Ağustos

Üniversitelilere Özel Günlük Uzay Kampı Turu

18-25 - Yaş Aralığı
Planlanmış bir programımız bulunmamaktadır.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık