Program Türü
Dönemi
Yaş Aralığı
Dili

GÜNLÜK GEZİ PROGRAMLARI

Günlük gezi programlarının amacı; fen bilimlerine olan ilgiyi artırmak, uzay ve uzay teknolojileri alanında bilgilendirmektir. Katılımcılar eğitici ve öğretici etkinliklerden oluşan turların içeriklerine göre; eğitim merkezinde bulunan astronot simülatörlerinin çalışma prensipleri ve kullanım amaçları hakkında teorik bilgi alırlar, simülatörlerin nasıl çalıştıklarını gözlemlerler. 7 yaş üzeri çocuklara ve yetişkinlere özel gezi programı seçenekleri sunulmaktadır.

Günlük Gezi Programları

alternatif seçenekleriyle düzenlenebilmektedir. 

Tüm programlarda NASA tasarımlı astronot simülatörleri aracılığıyla uzay bilimleri eğitimleri, Discovery Uzay Mekiği ile sanal uzay uçuşu hakkında bilgilendirilmesi gibi özgün aktiviteler sunulur. Çocuklar için günlük gezi programları bireysel olarak katılınılan programlar ve okullar için günlük gezi programları olarak düzenlenmiştir.

Aileler için kamp programı seçenekleri arasında astronomi ağırlıklı program Astro-Tur ve Aile-Çocuk gezi programı yer alırken, Astro-Tur'a 13 yaşından büyük bireyler kendi başlarına katılabilmektedirler. Eğitim hayatlarına farklı tecrübeleri eklemek isteyen üniversite öğrencileri ve öğretmenler için de özel içerikli günlük gezi programları sunulmaktadır. 

Güneş Sisteminde Yolculuk

7-17 - Yaş Aralığı
Eğitim Öğretim Yılı Boyunca

Uzay Serüveni

9-15 - Yaş Aralığı
Ocak-Aralık

Uzay Serüveni 2020

9-13 - Yaş Aralığı
Temmuz - Ağustos

Okullar İçin Günlük Uzay Kampı Turu

7-17 - Yaş Aralığı
Eğitim Öğretim Yılı Boyunca

Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı Turu

7-15 - Yaş Aralığı
Temmuz-Ağustos

Astro-Tur

9+ - Yaş Aralığı
Temmuz-Ağustos

Üste Çık