PANDEMİ DÖNEMİNE ÖZEL PROGRAMLAR

Günübirlik tur programları pandemi dönemine özel planlanmış; çocukların akademik gelişimlerine katkı sağlayacak, interaktif eğitimlerle sosyal gelişimlerine de destek verecek, evde görülen eğitimleri tamamlayacak şekilde kurgulanmıştır. Ailelerin çocuklarıyla birlikte katılabilecekleri programlar ve çocukların kendi başlarına katılabilecekleri programlar şeklinde alternatiflerle sunulmaktadır. Uzay Kampı Türkiye’nin; 5 yaş ve üzeri katılımcılar için sunduğu farklı içerik ve sürelerde hazırlanan günlük gezi programlarında katılımcıların verimli zaman geçirmeleri ve eğlenirken öğrenmeleri hedeflenmektedir. 


Astronotların uzayda nasıl yaşadıklarından, geleceğin yaşam alanı Mars’ta oluşturulacak koloniye, uzay mekiklerinden, roket sistemlerine kadar uzanan birçok ilginç ve eğlenceli aktiviteden oluşan programlarımız aşağıdaki başlık ve içeriklerde sunulmaktadır.

Ailelere Özel Programlar

  • Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı Turu
  • Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı Turu - (Sanal Gerçeklik Deneyimi)
  • Minikler Uzayda - Aile Turu
  • Aile-Çocuk Uzay Kampı Programı (2 GÜN KONAKLAMALI PROGRAM)

Okul Gruplarına Özel Programlar

  • Minikler Uzayda - Anaokulu Turu
  • Günlük Uzay Kampı Turu

1 Tam Günlük Program

  • Uzay Serüveni

3 Günlük Steam Eğitim Programı

  • Steam Uzay Kampı


Aile-Çocuk Gezileri

Aile-çocuk gezileri, ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirirken ve aynı zamanda uzaya dair sorularına yanıt bulabilecekleri günlük gezi programıdır. Katılımcılar; Nesil Mars İnteraktif Sergi Alanında Mars gezegenini yakından tanıma, uzayda uygulanan topraksız tarım örneğini görme ve dijital yıldızevinde astronomi dersine katılma fırsatı bulurlar.

7-15 yaş arası katılımcıların bir yetişkinle birlikte katılabildiği üç saatlik tanıtım turu hakkında bilgilere; Ailelere Özel Uzay Kampı Turu linkinden ulaşabilir ve kaydınızı online olarak yapabilirsiniz.

Aile-Çocuk Gezileri - Simülatörle Sanal Gerçeklik Deneyimi

7-15 yaş aralığındaki bir çocuk ve bir ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı program, ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte yapılabilecekleri ilginç ve eğitsel etkinliklerden oluşmaktadır. Uzayla ilgili temel bilgilerin öğretildiği ve Uzay Kampı Türkiyenin en çok ilgi çeken simülatörlerinden sanal gerçeklik simülatörüyle sanal gerçeklik deneyiminin yaşatıldığı programla ilgili bilgilere Ailelere Özel Simülatörlü Uzay Turu linkinden ulaşıp kaydınızı yapabilirsiniz.   

Minikler Uzayda - Aile Turu

Ebeveynlerin ve okul öncesi çağdaki çocuklarının birlikte katıldığı günlük gezi programıdır. 5-6 yaş aralığında bir çocuk ve ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı Minikler Uzayda- Aile Turu programı; çocukların bilişsel, zihinsel ve motor gelişimlerini destekleyecek özel etkinliklerden oluşturulmuştur. Bu programda, meraklı ve öğrenmeye istekli çocukların eşsiz bir öğrenme ortamında ebeveynleriyle olan etkileşimlerinin ve fen bilimlerine karşı farkındalıklarının artırılması, uzay hakkında bilgilendirilmeleri hedeflenmektedir. 

Aile - Çocuk Uzay Kampı (2 Gün Konaklamalı)

Çocuğun ebeveynlerinden birisiyle (veya 18 yaşından büyük bir refakatçiyle) birlikte katıldığı iki gün süren haftasonu programıdır. Anne ve babalar da çocuklarıyla birlikte Discopvery Uzay Mekiğiyle sanal uzay uçuşu, teleskopla gökyüzü gözlemi gibi Uzay Kampı Türkiyedeki birbirinden ilginç etkinliklere, daha fazla sayıda ve daha uzun süreli simülatör kullanımlarına katılırlar; çocuklarıyla olan birlikteliklerini pekiştirerek ortak anılara sahip olurlar. Programla ilgili bilgilere Aile-Çocuk Uzay Kampı linkinden ulaşıp kaydınızı yapabilirsiniz.

Minikler Uzayda - Anaokulu Turu

Minikler Uzayda - Anaokulu Turu,  5-6 yaş grubuna özel okul öncesi çocuklar için alan gezisi olarak hazırlanan gezi programıdır. Bu programda, meraklı ve öğrenmeye istekli çocukların fen bilimlerine karşı farkındalıklarının artırılması ve uzay hakkında bilgilendirilmesi hedeflenmektedir. Anaokulları için özel sunulan tur, çocukların hem görerek, yaşayarak öğrenip hem de keyifli vakit geçirilebilecekleri etkinliklerden oluşturulmuştur.

Okullar için Günlük Gezi

7-17 yaş grubu okul öğrencilerine özel hazırlanan günlük bilimsel gezi programı, öğrencilerin hem öğrenip hem de eğlenceli vakit geçirilebilecekleri etkinliklerden oluşturulmuştur. Öğrencilerin okulda gördükleri fen ve teknoloji derslerini destekleyici içeriklerle oluşturulan programda uzay teknolojilerine ve fen bilimlerine olan ilgiyi artırmak hedeflenmektedir.

Sadece grup rezervasyonu yapılması halinde uygulanan “Okullar için Günlük Uzay Kampı Turu” programına sayfamızdan talep oluşturabilirsiniz.

Uzay Serüveni - Çocuklar için 1 Tam Günlük Program 

9-15 yaş arası çocukların bireysel olarak katılabildiği, 1 tam günlük program olarak sunulan Uzay Serüveninde diğer günlük programlardan farklı olarak; NASA tarafından dizayn edilen astronot eğitim araçlarından 1/6 Yerçekimi Koltuğu Simülatörü’yle Ay’da yürüyüş deneyimi sunulmaktadır. Programda “Makey Makey” istasyonunda uygulamalı STEAM aktiviteleri, eğlenceli bilimsel deneyler ve simülatör gösterisi gibi etkinlikler de yer almaktadır. Program hakkında daha fazla bilgi almak için Uzay Serüveni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

STEAM Uzay Kampı

STEAM örneklerinin ağırlıkla kullanıldığı eğitim programı, katılımcıların yaratıcılıklarını ön plana çıkarmalarına olanak sağlayan, destekleyen, problemlere yaratıcı çözümler bulmaya odaklanan uygulamalı aktivitelerden oluşmaktadır. STEAM Uzay Kampı eğitim programında NASA tarafından dizayn edilen astronot eğitim araçları kullanılması, 2030 yılında Mars’a iniş yapan astronotların karşılaşabilecekleri zorlukların anlatılması, Ay’a ve Mars’a farklı araç türlerini indirmek için çözümler geliştirilmesi gibi etkinlikler yer almaktadır. 9-15 yaş grubuna özel sunulan programla ilgili bilgilere STEAM Uzay Kampı linkinden ulaşıp kaydınızı yapabilirsiniz.    

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık