Uzay Kampı Türkiye'nin 2021 yılı programları pandemiye karşı aldığı önlemlerle başladı. Okul gruplarına hitap eden özel günlük gezi program seçeneklerimiz mutlaka sizin de ilginizi çekecektir.

OKUL GRUPLARINA ÖZEL PROGRAM KAYITLARI BAŞLADI!

2021 yılı boyunca okul grupları için hazırlanan tur programları pandemi dönemine özel tedbirlerle kayıtlara açıldı. Programlar çocukların akademik gelişimlerine katkı sağlayacak, interaktif eğitimlerle sosyal gelişimlerine de destek verecek ve evde görülen eğitimleri tamamlayacak şekilde kurgulandı. Uzay Kampı Türkiye’nin; okul öncesi dönemi 5-6 yaş grubundan çocuklar ve 7-17 yaş grubundan öğrenciler için sunduğu farklı içerik ve sürelerde hazırlanan günlük gezi programlarında katılımcıların verimli zaman geçirmeleri ve eğlenirken öğrenmeleri hedeflenmektedir.  

Pandemi döneminde sunduğumuz programlarımıza, okul gruplarına özel ve ücretsiz sağladığımız uzaktan sunumlarla devam ediyoruz. Pandemi süresince online eğitime devam eden okullarda sunulan eğitime destek olmayı hedeflediğimiz "Ay ve Evreleri" konulu online sunumumuzla aynı zamanda öğrencilerin astronomiye olan ilgilerini artırmak hedeflenmektedir.

Astronotların uzayda nasıl yaşadıklarından, geleceğin yaşam alanı Mars’ta oluşturulacak koloniye, uzay mekiklerinden, doğal uydumuz Ay ve onun gökyüzünde neden farklı şekillerde görüldüğüne kadar uzanan birçok ilginç ve eğlenceli aktiviteden oluşan programlarımız aşağıdaki başlık ve içeriklerde sunulmaktadır.

Okul Gruplarına Özel Programlar

  • Okullar için Günlük Uzay Kampı Turu
  • Minikler Uzayda - Anaokulu Turu
  • Ay ve Evreleri Online Sunumu

Okullar için Günlük Gezi

7-17 yaş grubu okul öğrencilerine özel hazırlanan günlük bilimsel gezi programı, öğrencilerin hem öğrenip hem de eğlenceli vakit geçirilebilecekleri etkinliklerden oluşturulmuştur. Öğrencilerin okulda gördükleri fen ve teknoloji derslerini destekleyici içeriklerle oluşturulan programda uzay teknolojilerine ve fen bilimlerine olan ilgiyi artırmak hedeflenmektedir.

Sadece grup rezervasyonu yapılması halinde uygulanan “Okullar için Günlük Uzay Kampı Turu” programına sayfamızdan talep oluşturabilirsiniz.

Minikler Uzayda - Anaokulu Turu

Minikler Uzayda - Anaokulu Turu,  5-6 yaş grubuna özel okul öncesi çocuklar için alan gezisi olarak hazırlanan gezi programıdır. Bu programda, meraklı ve öğrenmeye istekli çocukların fen bilimlerine karşı farkındalıklarının artırılması ve uzay hakkında bilgilendirilmesi hedeflenmektedir. Anaokulları için özel sunulan tur, çocukların hem görerek, yaşayarak öğrenip hem de keyifli vakit geçirilebilecekleri etkinliklerden oluşturulmuştur.

Okullara Özel Ücretsiz "Online" Aktivite

Pandemi süresince online eğitime devam eden okullarda sunulan eğitime destek olması için hazırlanan sunumlarda, farklı kademe öğrencileri için “Ay ve Evreleri” konusu işlenecek. Eğitim öğretim yılının ikinci yarısında Mayıs ayının sonun kadar sürdürülecek sunumlarda, insanlığın Dünya dışında ayak bastığı tek gök cismi olan doğal uydumuz Ay ve onun gökyüzünde neden farklı şekillerde görüldüğü anlatılacak.

Öğrencilerin, internet üzerinden bağlanarak katılabilecekleri sunumda eski çağlardan beri şarkılar ve şiirler için popüler bir konu olan doğal uydumuz Ay ile ilgili tüm detayları öğrenirken eğlencekleri online sunuma katılım koşullarını "Ay ve Evreleri Online Sunumu" sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık