img_95
img_95

Program İçeriği

Program Tarihi Yaş Aralığı Fiyat (Kişi Başı)
Türkçe Temmuz 12-15 $
İngilizce Temmuz 12-15 840$
Giriş: Pazar 14.00-16.00
Çıkış: Cumartesi sabah saat 10.30'daki mezuniyet töreninden sonra

Kardeş Okullarla Bilim Programı 

Uzay Kampı Türkiye’nin 2002'de başlattığı, Kardeş Okullarla Bilim Programı farklı ülkelerden okulları ve öğrencileri eşleştirip "kardeş okul" yaparak; fen ve uzay teknolojileri konularında ortak çalışmalar yürütmelerini sağlamak ve böylece küresel arkadaşlıklar kurulmasına katkıda bulunmaktır. Program eğitim yılı boyunca sürmekte, öğrenciler NASA'nın Uzaktan Eğitim program materyallerini kullanarak uzay bilimleri ve teknolojileri hakkında çalışmalar yapmaktadır.

  • Kardeş Okullarla Bilim Programında çalışmalar NASA temelli öğrenme materyalleri ve STEAM ve proje tabanlı öğretim yöntemleri kullanılarak yürütülür.
  • Farklı ülkelerde bulunan aynı yaş grubundaki öğrenciler eşleştirilerek "kardeş okul" yapılır. Tamamen İngilizce yürütülen program, öğrencilerin akademik gelişimine ek olarak farklı kültürleri tanıma ve yabancı dil gelişimlerine de katkıda bulunmaktadır.
  • Proje katılımcıları, bir başka deyişle "kardeş okul öğrencileri" program süresince paketler halinde hazırlanan ve  "Güneş Sisteminde Tatil", "Uzayda Oyuncaklar" gibi başlıklarda kendilerine verilen proje bilgilerini  Uzay Kampı Türkiye Uzaktan Eğitim Uzmanının interaktif sunumlarıyla alırlar ve paket içerisindeki yönergeleri takip ederek kendi çalışmalarını yürütürler.
  • Katılımcılar yürüttükleri çalışmaları Uzay Kampı Türkiye ve diğer "kardeş okul" öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen canlı video konferans bağlantılarında sunarlar. Konuyla ilgili uzman görüşleri paylaşılır.
  • Projede eşleşen öğrenciler (okuldaki öğretmenlerinin kontrolünde) birbirleriyle e-posta aracılığıyla ve sadece İngilizce iletişim kurarlar; yalnız uzayla ilgili konularda değil aynı zamanda günlük yaşamlarıyla ilgili paylaşımlarda da bulunurlar; belki de ömür boyu sürecek dostlukların temellerini atarlar.
  • Tüm proje katılımcıları özel indirimle, Uzay Kampı Türkiye'de özel içerikle sunulan ve "E-Pal Haftası" olarak da tanınan Uluslararası Yaz Kampı programına katılma hakkı kazanırlar.
  • Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen E-pal haftalarına özel konuşmacı olarak Michael Foreman, Richard Linnehan ve Jean-Francois Clervoy gibi birçok astronot ve kozmonot davetli konuşmacı olarak katılmıştır.

Projeler sadece okul gruplarına sunulmakta ve eğitimler video konferanslarla düzenlenmektedir. Öğretmenlerinin gözetiminde programa kayıt olan öğrenciler, proje boyunca yaptıkları çalışmaları yıl sonunda düzenlenen özel temalı Galaktik Yaz Kampı programına katılarak bilim şenliğinde sergilerler. Öğrenciler, projede Uzay Kampı Türkiye'nin sağladığı dökümanlarla onlara kılavuzluk eden öğretmenleriyle birlikte Galaktik Yaz Kampı programına katılarak diğer yaşıtlarıyla birlikte astronot simülatörlerinin kullanımı, sanal uzay mekiği uçuş görevi, kültür paylaşımı gecesi, barbekü partisi gibi bilim ve eğlence dolu etkinlikleri yaparlar; Uzay Kampı Türkiye Mezuniyet Sertifikası ve takip ettikleri projenin katılım belgesini almaya hak kazanırlar.

Sadece okul grubu adına, ilgili öğretmen tarafından yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. Katılmak için lütfen “PSSP Bilgi Talep Formu” ön kayıt formunu doldurunuz.

Kardeş Okullarla Bilim Programı (PSSP)

Sosyal Aktiviteler

Yaz tatili programları kapsamında, eşsiz bir bilim ve teknoloji eğitimiyle birlikte sosyal aktiviteler de sunulur. Yaz gençlik kampı programlarına katılan öğrenciler, yeni arkadaşlıklar kurma ve uluslararası gençlik kamplarına farklı ülkelerden gelen katılımcılarla kültürlerini paylaşma fırsatına sahip olurlar.

Özel Sunumlar Gecesi *
Özel Sunumlar Gecesi *
Barbekü/Dans Gecesi
Barbekü/Dans Gecesi

Teşekkür Mektupları

Farkı ülkelerden gelen yeni arkadaşlarla tanıştım. İngilizce biliyordum ama konuşamıyordum. Kendime güvenim geldi, artık rahatlıkla konuşabilirim. Oyunlar oynadığımızda her oyunun farklı amaçlara yönelik olduğunu anladım. Eğitimcilerimizin bize karşı ilgileri çok iyiydi. Uzay kampı eğlendiğim tatilimi çok güzel geçirdiğim bir yer...

Rabia Aydın
Antalya | Öğrenci, 13 Yaşında

Uzay Kampı programlarına katılım heyecan verici bir fırsat ve tüm öğrencilerimiz için eğlenceli, eğitici ve kesinlikle unutulmaz bir deneyim. Çocuklar Uzay Kampı programlarında uzayın kendisi ve uzay keşfi hakkında birçok farklı şey öğrenirler. Uzay Kampı Türkiye programları ekip çalışmasını ve merakı teşvik ederken, diğer ülkelerden öğrenciler ve öğretmenlerle tanışmaya, farklı kültürleri öğrenmeye ve yeni arkadaşlar edinmeye olanak tanır. Uzay Kampı programına katılmak öğrenciler için bir rüyanın gerçekleşmesi gibi olduğuna eminim. Uzay Kampı'nın sağladığı burs olmasaydı bunların hiç biri gerçek olmayacaktı. Uzay Kampı Türkiye programların kesinlikle herkese tavsiye ederim.

ANNA BIGOS | Öğretmen | Polonya Warsaw Human to Human School

Öğrencilerimle birlikte katılma şansını bulduğum ve yürüttüğüm Kardeş Okullarla Bilim Programının(PSSP) ve yarattığı fırsatların olumlu etkisini ifade edecek kelimeleri bulamıyorum. GFTSE'nin profesyonel kadrosunun okul yılı boyunca düzenlediği, her biri birbirinden ilgi çekici ve öğretici konularla sunulan uygulamalı ve zorlayıcı aktiviteleri kavramanın verdiği keyfiyle, PSSP programı elbette ki Uzay Kampı'nın bizlere sunduğu paha biçilmez bir deneyim. Bir öğretmen ve ebeveyn olarak, bana göre PSSP programına katılmanın en büyük sevinci ve değeri gençlerin – öğrencilerimin – kişiliklerini nasıl geliştirip zenginleştirdikleri oldu. Çocuklar STEAM aktivitelerini gerçekleştirerek sadece yeni bilgiler edinmekle kalmaz, aynı zamanda günlük yaşamları ve gelecekteki iş hayatları için gerekli olan iletişim becerileri, duygusal zeka ve ekip çalışması gibi önemli becerilerini de geliştiriyorlar. Eğer biri Kardeş Okullarla Bilim Programına katılıp katılmaması gerektiğini merak ediyorsa, şüphesiz ki tek cevap “EVET, kesinlikle” olmalıdır!

VAIDA SIAUCIUNE | Öğretmen | Litvanya Panevėžys Bölgesel STEAM Merkezi Başkanı

Sene sonunda beraber hazırladıkları projeleri bilim şenliği ile Uzay Kampı Türkiyede sergileyen öğrenciler, katıldıkları Galaktik Yaz Kampı ile farklı kültürleri tanıyıp, yeni arkadaşlıklar kuruyor ve kişisel yeteneklerini geliştiriyorlar. 

Galaktik Yaz Kampı, 9-15 yaş grubundan çocuklar için yaz kampı programı seçeneğidir. Galaktik Yaz Kampında sunulan bilimsel ve eğlenceli etkinlikler, çocukların yaz tatillerini en verimli şekilde değerlendirebilmeleri, eğlenirken öğrenmeleri ve yeni arkadaşlıklar kurmaları için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin katılımıyla düzenlenen ve baştan sona İngilizce sunulan uluslararası yaz kampı programlarının katılımcıları; İngilizcelerini geliştirme ve yabancı ülkelerden gelen yaşıtlarıyla belki de uzun yıllar sürecek arkadaşlıklar kurma şansına sahip olurlar. Uluslararası standartlarda, güvenli bir ortamda sunulan eğitimlerde, Nesil Mars İnteraktif Sergi Alanı, Discovery Uzay Mekiği ve uzay istasyonu modelleri gibi benzersiz eğitim araçları kullanılmakta; etkileşimli oyun ve aktivitelerle çocukların kendine güven duygularını geliştirmesine imkan sağlanmakta; zihinsel ve sosyal gelişimleri desteklenmektedir.


Geleceğin Kaşifleri Programı (FEP)

Geleceğin Kaşifleri Programı (FEP)

Geleceğin Kâşifleri Programı (FEP), öğrenci ve öğretmenleri NASA temelli öğrenme materyalleri ile uzay eğitimini kullanarak Uzay Kampı Türkiye(UKT) ile bir araya getirir ve etraflarındaki dünyayı keşfetmelerini sağlar.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık