LÖSEV’e kayıtlı lösemili ve tedavisi bitmiş çocuklar sömestir tatilinde “Meslekleri Tanıyalım” etkinliği kapsamında Uzay Kampı Türkiye’yi ziyaret etti.

Yarıyıl tatillerini faydalı ve eğitici etkinliklerle geçirmeleri amacıyla düzenlenen Uzay Kampı Türkiye turunda öğrenciler, NASA tasarımlı astronot simülatörleri, uzay mekiği, uluslararası uzay istasyonu ve Nesil Mars interaktif sergi alanını yakından tanıdılar. Bilim adamları, astronot ve kozmonotların yaptıkları çalışmalar hakkında sorular sorup bilgiler alan öğrenciler, 1 saatlik gezinin ardından kamptan ayrıldılar.

Yarıyıl tatili programıyla çocukların bir arada eğlenceli vakit geçirmelerini sağlarken diğer yandan bireysel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten LÖSEV İzmir Halkla İlişkiler Yönetmeni Berk Ersoy, “Hastalık ve tedavi sürecinde aynı kaderi paylaşan çocuklar bu çalışma ile sosyalleşirken öğreniyor, eğleniyor ve motive oluyorlar. Bu çalışmalarımızda desteğini ileten Uzay Kampı Türkiye’ye çocuklarımız ve ailelerimiz adına teşekkür ediyoruz.”dedi.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık