img_78

MİNİKLER UZAYDA - ANAOKULU TURU

Minikler Uzayda - Anaokulu Turu,  okul öncesi dönemi 5-6 yaş grubundan çocuklar için özel olarak hazırlanan günlük gezi programıdır. Bu programda, meraklı ve öğrenmeye istekli çocukların fen bilimlerine karşı farkındalıklarının artırılması ve uzay hakkında bilgilendirilmesi hedeflenmektedir. Anaokulları için özel sunulan tur, çocukların hem öğrenip hem de keyifli vakit geçirilebilecekleri etkinliklerden oluşturulmuştur.

Katılımcıların bu programla bilgi alacakları konular:

 • Güneş sistemindeki gezegenler
 • Ay ve Yer arasındaki çekim kuvvetleri farkı
 • Uzayda neden ve nasıl spor yapılır
 • Kızıl gezegen Mars
 • Hidroponik (uzayda bitki yetiştirme)
 • Etki-Tepki Yasasının anlamı
 • İlginç bilimsel deneyler gösterisi

ÖRNEK PROGRAM AKIŞI

 • Uzay Kampı Türkiye’ye Varış / Kayıt
 • Çok Eksenli Simülatör (MAT) / Uzay İstasyonu Hareket Eğitim Simülatörü (SSMT)

Çok Eksenli Simülatör dünya atmosferine giren bir kapsülün her yöne taklalar atarak ve dönerek yaşadığı yön kaybını canlandırır. Uzay İstasyonu Hareket Eğitim Simülatörü astronotların uzayda nasıl spor yaptıklarını anlatır.

 • Yer Kontrol Odası ve Uzay Mekiği Turu

Yer Kontrol Odası ve Discovery Uzay Mekiği gezilerek daha yakından tanınır, sanal uzay uçuşu ve sistemin nasıl çalıştığı konusunda bilgi verilir.

 • 1/6 Yerçekimi Koltuğu / Sıfır Yerçekimi Duvarı

1/6 Yerçekimi Koltuğu, Ay’daki çekim kuvveti ve astronotların bu ortamda nasıl yürüdüğünü anlatan simülatördür. Sıfır Yerçekimi Duvarı simülatörü ağırlıksız ortamda hareket etmenin güçlüklerini anlatır.

 • MaKey MaKey İstasyonu

Elektronik devre ve cihaz mantığını kolayca anlatmaya yarayacak bu istasyon aktiviteleri ile elektronik devrelerin temelleri öğretilir.

 • Hidroponik / Nesil Mars İnteraktif Sergisi Turu

Topraksız ortamda bitki yetiştirmeyi anlatan Hidroponik yöntemi hakkında sunum yapılır. 3D haritalama video gösterimleri ve gerçekçi Mars Habitat Modülleri ile Mars’a yerleşecek ilk neslin günlük yaşam ve çalışma alanları keşfedilir.

 • Sihirli Küre

Güneş Sistemi, oluşturulan 360 derece görüntülerle farklı bir şekilde keşfedilir.

 • İlginç Bilimsel Deneyler Gösterisi

Uzay Kampı Türkiye eğitimcileri tarafından yapılan ilginç bilimsel deneyler sunumudur.

 • Kamptan ayrılış

(*) Bu program sadece grup rezervasyonu yapılması halinde uygulanmaktadır. Ebeveynlerin 5-6 yaş grubundan çocuklarıyla birlikte bireysel olarak katılabilecekleri Minikler Uzayda - Aile Turu hakkında bilgi almak için tıklayınız.

(*) 7 yaş ve üstü çocuklar için sunduğumuz, simülator kullanımının da olduğu konaklamalı programlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Minikler Uzayda - Anaokulu Turu

Tarihler ve Fiyatlar

Program Adı Liste Fiyatı Dönem Fiyatı Başvuru
Minikler Uzayda Anaokulu Turu 8$ 8$ Talep Formu

Simülatörlü Aile Turu

Simülatörlü Aile Turu

7-15 yaş aralığındaki bir çocuk ve bir ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı program, sanal gerçeklik simülatörüyle sanal gerçeklik deneyiminin yaşatıldığı...

STEAM Uzay Kampı

STEAM Uzay Kampı

9-15 yaş arası çocukların katılabildiği, üç günlük programda; STEAM’e (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat, Matematik) dayalı aktivitelerle uzayda yaşama ve çalışma koşulları, sanal gökyüzü dijital planetaryumda astronomi dersleri, Mars'ta kurulacak koloni örnekleri aktarılırken ayrıca...

Robotik Kodlama Atölyesi

Robotik Kodlama Atölyesi

10-13 yaş grubu öğrenciler için sunulan Robotik Kodlama Atölyesi hayal etmeye ve tasarlamaya teşvik ederken aynı zamanda robotik odaklı uygulamalı çalışmalarla uzay bilimleri, teknoloji ve mühendislik...

Minecraft Tasarım Atölyesi

Minecraft Tasarım Atölyesi

10-12 yaş grubu öğrencilere yönelik programda oyun temelli öğrenme yöntemiyle problemlerin nasıl çözülebileceği Minecraft Eğitim Sürümü ile aktarılmaktadır. Programlama, algoritma, kodlama kavramları ve "Code Builder" ile Mars gezegenini...

Minikler Uzayda - Aile Turu

Minikler Uzayda - Aile Turu

5-6 yaş aralığında bir çocuk ve ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı Minikler Uzayda- Aile Turu programı; çocukların bilişsel, zihinsel ve motor gelişimlerini desteklerken...

Üste Çık