Uzay Kampı Türkiye’nin farklı yaş gruplarına yönelik sunduğu günlük ve konaklamalı programları, ara tatil döneminde ailelerden ve öğrencilerden büyük ilgi gördü. İstanbul, Balıkesir, Aydın ve Muğla’nın da olduğu 11 farklı şehirden toplam 240 katılımcı Uzay Kampı Türkiye’nin programlarına katıldı.

Ara tatil dönemini hem dinlenip hem de öğrenerek geçirmek isteyen öğrencilerin ve ailelerinin tercih ettiği Uzay Kampı Türkiye’nin sunduğu ‘Yıldızlar ve Gezegenler Macerası Programı’na 9-15 yaş aralığındaki öğrenciler konaklamalı olarak katıldı. Öğrenciler bu programda NASA tasarımlı astronot simülatörlerini kullanıp sanal uzay uçuşu görevi gerçekleştirirken, 5-17 yaş arası çocuklar ise aileleriyle birlikte günübirlik düzenlenen turlara katılarak uzay ve uzay teknolojilerini yakından tanıma imkanı buldu.

Uzay Kampı Türkiye, ara tatilde yoğun talep gören uzay programlarını hafta sonları günlük turlar şeklinde düzenlemeyi sürdürürken, sömestr dönemi için hazırladığı “Kış Bilim Kamplarının” kayıtlarını şimdiden almaya başladı. Kamp yetkilileri, yarıyıl tatili için hazırlanan “Kış Bilim Kampları” için 17 Aralık tarihine kadar yapılacak başvurulara erken kayıt indirimi uygulanacağı bilgisini verdi.

Üste Çık