img_18
img_18
img_18

Program İçeriği

Program Tarihi Yaş Aralığı Fiyat (Kişi Başı)
Türkçe 9-18 $
İngilizce 9-18 $
Giriş:
Çıkış:

OKUL GRUPLARINA YÖNELİK ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR GENÇLİK KAMPI

Okulların talepleri doğrultusunda içeriği özelleştirilebilen gençlik kampı programıdır. Yaz Kampı ve Kış kampı olarak tercih edilebilen "Özelleştirilmiş Yıldızlar ve Gezegenler Macerası" program içeriği aşağıdaki aktivitelerle zenginleştirilebilir:

  • Hidroponik (topraksız bitki yetiştirme) yönteminin öğretilmesi.
  • Gözlemevimizdeki teleskopla Apollo araçlarının indiği Ay’ın kraterlerinin, Jüpiter’in kuşaklarının, Satürn’ün halkalarının, takımyıldızlar içindeki çift yıldızların gözlenmesi.
  • Fizik ve kimyanın temellerinin açıklandığı deneyler sunumu ve uzayın araştırılması çalışmalarında fen bilimlerinin nasıl kullanıldığının anlatılması.
  • Roket biliminin temellerinin anlatılması.
  • Uzayda yaşama ve çalışma hissini veren simülatörlerimizden iki tanesinin kullanılması(*)
Özelleştirilmiş Yıldızlar ve Gezegenler Macerası

Uzay İstasyonu Görevi

Programın en etkileyici ve özel aktivitesidir.

Gerçek uzay mekiği görevlerinde yapılan çalışmaların canlandırıldığı bu aktivitede her bir takım üyesine, uzay mekiği Discovery’de komutan, Uzay İstasyonu modüllerinde uçuş mühendisi ve yer kontrol merkezinde uçuş yöneticisi gibi görevler verilir.

Her bir görev ayrı derecelerde sorumluluk alma ve liderlik özelliği gerektirir. Eğer bir takım üyesi önemli bir sorumluluğu ya da görevi ihmal ederse, bu tüm uçuş görevinin başarısız olmasına neden olabilir.

Program katılımcıları bu görevle bilgiyi paylaşma ve takım halinde başarıya ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu öğrenirler.


Sosyal Aktiviteler

Yaz tatili programları kapsamında, eşsiz bir bilim ve teknoloji eğitimiyle birlikte sosyal aktiviteler de sunulur. Yaz gençlik kampı programlarına katılan öğrenciler, yeni arkadaşlıklar kurma ve uluslararası gençlik kamplarına farklı ülkelerden gelen katılımcılarla kültürlerini paylaşma fırsatına sahip olurlar.

Astronomi
Astronomi
Roket Bilimi
Roket Bilimi
1 Saatlik Uzay Mekiği Uçuş Eğitimi
1 Saatlik Uzay Mekiği Uçuş Eğitimi
51. Bölge Takım Çalışması Aktiviteleri
51. Bölge Takım Çalışması Aktiviteleri
Uzayda Yaşama ve Çalışma
Uzayda Yaşama ve Çalışma
Daha Fazla Simülatör Kullanımı
Daha Fazla Simülatör Kullanımı
Minecraftla Tasarım
Minecraftla Tasarım
Robot Tasarımı/Kodlama
Robot Tasarımı/Kodlama

Teşekkür Mektupları

27 Kasım - 01 Aralık 2017 tarihinde VKV Koç Özel Ortaokulu olarak 130 öğrenci ile katıldığımız Uzay Kampı COSA Programı’na, kurulduğunuz ilk günden bu yana değişmeyen içten ve sıcak karşılamanızla başladık. Her zaman olduğu gibi standardınızdan taviz vermeden, işinin ehli profesyonel kadronuzla program hakkında bilgilendirme aşamasından programın uygulanma sürecine kadar son derece titiz hazırlanmış bir çalışma sistemiyle kamp boyunca oldukça verimli, eğitici ve eğlenceli bir zaman geçirmemizi sağladınız. Öğrencilerimiz ve bizler profesyonel olduğu kadar insani değerleri de hassasiyetle gözeten siz ve sizin yönetiminizdeki kadronuzun dikkatli takibi ve geri bildirimleri sayesinde bu programı en verimli şekilde tamamladık. Sergilediğiniz konukseverlik, biz ve öğrencilerimiz adına Uzay Kampı Programı’nı unutulmayacak anılarla doldurduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Jale Göktepe
VKV Koç Özel Ortaokulu Fen Bilimleri Bölüm Başkanı | İstanbul

Uzay Kampı Türkiye'deki organizasyondan gerçekten etkilendim. İşim gereği çok seyahat ediyorum ve bugüne kadar bulunduğum en organize kamplardan biri olduğunu söyleyebilirim. Hem beş yıl önce geldiğimde hem de şimdi her şeyin çok iyi organize edilmiş olduğunu görüyorum. Kamp eğitmenleri son derece kalifiye ve enerjikler, personel her zaman gerçekten arkadaş canlısı…Eğer bir sorun olursa veya bu deneyimi herkes için daha iyi hale getirmeye yardımcı olabilirlerse yardım etmeye çok istekliler… Bu aynı zamanda Uzay Kampı Türkiye’yi öğrenciler ve öğretmenler için inanılmaz bir deneyim haline getiren bir unsur.

KRISTIA GRANDISON
Saint Denis Uluslararası Okulu | Fransa

Uzay Kampı Türkiye beklentilerimizi aştı. Tesis ve personel gerçekten olağanüstüydü, bütün kamp çalışanları misafirperver ve ilgili olmakla birlikte öğrencilerimiz için harika birer rol modeli oldular. Aktiviteler, öğrencilerimize ilham vermekle kalmadı, bilgi ve becerilerinin sınırlarını zorladı. Kendimizi evimizde gibi hissettiğimiz Uzay Kampı Türkiyede olmak bir ayrıcalıktı, tekrar gelmek için sabırsızlanıyoruz!

LUBNA ABDUL-HADI VE NORA NORRIS
İsviçre Uluslararası Bilim Okulu | Dubai

Kayıt işlemleri sırasında size yardımcı olabilecek önemli detaylar için buraya tıklayınız.

Galaktik Yaz Kampı

Galaktik Yaz Kampı

9-15 yaş grubu öğrencilere özel yaz kampı programıdır. Haziran-Temmuz-Ağustos ayları boyunca altı günlük dönemlerde düzenlenen yaz kampı programları bazı haftalarda sadece İngilizce düzenlenmekte ve uluslararası...

Robot Aktiviteli Yaz Kampı

Robot Aktiviteli Yaz Kampı

13-15 yaş grubundan çocuklar için robot teknolojileri, uzay araştırmalarındaki pratik uygulamaları, robot inşa etme ve robotik kodlama eğitimlerini Galaktik Yaz Kampı eğlencesiyle birleştirerek geleceğin mühendislerine ilham vermeyi...

Kış Bilim Kampı - Uzay Yolcuları Programı

Kış Bilim Kampı - Uzay Yolcuları Programı

9-15 yaş grubundan çocuklar için sömestir kış kampı olarak sunulan Uzay Yolcuları Programında; NASA tasarımlı simülatörlerin kullanılması, Discovery Uzay Mekiği simülatörüyle sanal uzay...

Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları

Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları

13-15 yaş grubundan çocuklar için sömestir kış kampı olarak sunulan Robot Aktiviteli Uzay Yolcularına katılan öğrenciler; robot dizaynı ve programlama aşamalarını tamamlayarak robot tasarım projeleri yaparlarken...

Yıldızlar ve Gezegenler Macerası

Yıldızlar ve Gezegenler Macerası

9-15 yaş grubundan çocuklar için yaz ve kış kampı programıdır. Yıldızlar ve Gezegenler Macerası programında uzay simülasyonları ile takım çalışmasına teşvik edilir ve uzay teknolojileri ile...

Kış Kampı Başlıyor!
Üste Çık