img_18
img_18
img_18

Program İçeriği

Program Tarihi Yaş Aralığı Fiyat (Kişi Başı)
Türkçe 9-18 $
İngilizce 9-18 $
Giriş:
Çıkış:

  • Hidroponik (topraksız bitki yetiştirme) yönteminin öğretilmesi.
  • Gözlemevimizdeki teleskopla Apollo araçlarının indiği Ay’ın kraterlerinin, Jüpiter’in kuşaklarının, Satürn’ün halkalarının, takımyıldızlar içindeki çift yıldızların gözlenmesi.
  • Fizik ve kimyanın temellerinin açıklandığı deneyler sunumu ve uzayın araştırılması çalışmalarında fen bilimlerinin nasıl kullanıldığının anlatılması.
  • Roket biliminin temellerinin anlatılması, model roket yapımı ve fırlatılması.
  • Uzayda yaşama ve çalışma hissini veren simülatörlerimizden iki tanesinin kullanılması(*)
Özelleştirilmiş Yıldızlar ve Gezegenler Macerası

Uzay İstasyonu Görevi

Programın en etkileyici ve özel aktivitesidir.

Gerçek uzay mekiği görevlerinde yapılan çalışmaların canlandırıldığı bu aktivitede her bir takım üyesine, uzay mekiği Discovery’de komutan, Uzay İstasyonu modüllerinde uçuş mühendisi ve yer kontrol merkezinde uçuş yöneticisi gibi görevler verilir.

Her bir görev ayrı derecelerde sorumluluk alma ve liderlik özelliği gerektirir. Eğer bir takım üyesi önemli bir sorumluluğu ya da görevi ihmal ederse, bu tüm uçuş görevinin başarısız olmasına neden olabilir.

Program katılımcıları bu görevle bilgiyi paylaşma ve takım halinde başarıya ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu öğrenirler.


Sosyal Aktiviteler

Yaz tatili programları kapsamında, eşsiz bir bilim ve teknoloji eğitimiyle birlikte sosyal aktiviteler de sunulur. Yaz gençlik kampı programlarına katılan öğrenciler, yeni arkadaşlıklar kurma ve uluslararası gençlik kamplarına farklı ülkelerden gelen katılımcılarla kültürlerini paylaşma fırsatına sahip olurlar.

Astronomi
Astronomi
Roket Bilimi
Roket Bilimi
1 Saatlik Uzay Mekiği Uçuş Eğitimi
1 Saatlik Uzay Mekiği Uçuş Eğitimi
51. Bölge Takım Çalışması Aktiviteleri
51. Bölge Takım Çalışması Aktiviteleri
Uzayda Yaşama ve Çalışma
Uzayda Yaşama ve Çalışma
Daha Fazla Simülatör Kullanımı
Daha Fazla Simülatör Kullanımı
Minecraftla Tasarım
Minecraftla Tasarım
Robot Tasarımı/Kodlama
Robot Tasarımı/Kodlama

Teşekkür Mektupları

27 Kasım - 01 Aralık 2017 tarihinde VKV Koç Özel Ortaokulu olarak 130 öğrenci ile katıldığımız Uzay Kampı COSA Programı’na, kurulduğunuz ilk günden bu yana değişmeyen içten ve sıcak karşılamanızla başladık. Her zaman olduğu gibi standardınızdan taviz vermeden, işinin ehli profesyonel kadronuzla program hakkında bilgilendirme aşamasından programın uygulanma sürecine kadar son derece titiz hazırlanmış bir çalışma sistemiyle kamp boyunca oldukça verimli, eğitici ve eğlenceli bir zaman geçirmemizi sağladınız. Öğrencilerimiz ve bizler profesyonel olduğu kadar insani değerleri de hassasiyetle gözeten siz ve sizin yönetiminizdeki kadronuzun dikkatli takibi ve geri bildirimleri sayesinde bu programı en verimli şekilde tamamladık. Sergilediğiniz konukseverlik, biz ve öğrencilerimiz adına Uzay Kampı Programı’nı unutulmayacak anılarla doldurduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz.

Jale Göktepe
VKV Koç Özel Ortaokulu Fen Bilimleri Bölüm Başkanı | İstanbul
Üste Çık