2023 çocuklar için sömestir programlarımızın kayıtları başladı! Benzersiz içeriklerle sunulacak yarıyıl tatili programlarımızı kaçırmayın!

2023 ÇOCUKLAR İÇİN SÖMESTİR KAMP PROGRAMLARI 

2023 çocuklar için sömestir kamp programlarımıza son kayıtlar, acele edin! NASA tasarımlı araçlarla Türkiye'de benzeri olmayan programlar sunan, on binlerce çocuğu uzay teknolojileri alanında bilgilendiren Uzay Kampı Türkiye, 2022-2023 eğitim öğretim döneminde de "çocuklar için yarıyıl tatili etkinlikleri" kapsamında konaklamalı ve günlük gezi programları sunacak.

Bu yazımızda Uzay Kampı Türkiyenin benzersiz içerikleriyle ilgili bilgi alırken aşağıdaki soruların da yanıtlarını bulacaksınız. 

  • Yarıyıl tatili kamp seçenekleri nelerdir?
  • Sömestir programlarının kazanımları nelerdir?
  • Kış kampı programlarının özellikleri ve birbirinden farkları nelerdir?

Sömestir kamp programları kapsamında düzenlenen konaklamalı ve günlük gezi programları katılımcılarını eşsiz bir deneyim bekliyor. Çocuğunuzun Uzay Kampı Türkiye'nin benzersiz eğitim ortamında Uluslararası Uzay İstasyonu modeliyle entegreli Discovery Sanal Uzay Uçuşu Görevi, roket biliminin uygulamalarla anlatılması, VR gözlüklerle Ay yürüyüşü deneyimi gibi etkileşimli öğrenme araçlarıyla hem teknolojiyi öğrenip hem de okulda yapamayacağı takım çalışması aktivitelerinden kazandığı özgüven artışını kolaylıkla görebileceksiniz.

Çocuklar için yarıyıl tatili kamp programlarının kazanımları:

  • Sınıfta öğrendikleriyle kampta edindiği bilgiler arasında bağ kurabilmesi. Çocuğunuz kamp ortamında edindiği bilgi ve tecrübelerle, bir test için bilgileri ezberlemek yerine durumları analiz etmenin ve bir çözüm bulana kadar farklı yöntemler denemenin önemini öğrenecek. Uzay Kampı Türkiyede sunulacak çocuklar için sömestir tatili kamplarında astronotlar için tasarlanan simülatörlerin kullanımı ve takım çalışması etkinlikleri bu alanlarda gelişim için eşsiz bir rol oynuyor.
  • Çocuğunuz akranlarıyla daha güçlü sosyal beceriler geliştirebilecek. Tüm sömestir kamp dönemi boyunca bir takımın parçası olmanın, bir görevin sorumluluğunu takım arkadaşlarıyla paylaşmanın, işbirliğinin ve iletişimin önemini öğretecek.
  • Yenilikçi düşünmeyi ön plana çıkarma, kalıpların dışında düşünme ve öğrenilen bilgileri farklı projelere uygulama becerilerini kazandırmak günümüzde eğitimdeki en iyi yol olarak kabul ediliyor. Mars'ta kurulması planlanan habitatların, Ay'a yapılacak insanlı uçuşların ve uzay turizminin konuşulduğu; teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, çocukların teknoloji ve inovasyon alanlarında en güncel bilgilerle donatılması her geçen gün daha da önem kazanıyor. Çocuğunuzu Uzay Kampı Türkiye sömestir kamp programlarına göndererek sürekli değişen bir dünyada kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayacaksınız.

"Çocuklar için sömestir kampı programlarında" sunulan uygulamalı eğitimler, geleceğin teknolojilerine olan farkındalığı artırıyor ve çocuklara güvenli bir ortamda sosyalleşmeleri için fırsat sunuyor. 

7-15 yaş grubu çocuk ve gençler için planlanan ve 2 günden 5 güne kadar değişen sürelerdeki sömestir kış kamplarının içerikleri; okulda öğrenilen dersleri farklı bakış açılarıyla pekiştirme imkanı sunarken aynı zamanda analitik düşünme ve özgüven kazanımı gibi yetkinlikleri kazandırmak üzere hazırlandı. 2023 kış kamplarında, yetişkinlerin katılabileceği özel program seçenekleri de var. Sınırlı sayıda kontenjan için sunulacak kayıtları kaçırmayın!

2023 Çocuklar için Yarıyıl Tatili Programları

Konaklamalı Kış Kampı Programları

Günlük Gezi Programları

Çocuklar 2023 Yarıyıl Tatilinde Eğlenirken Öğrenecekler! 

2023 çocuklar için yarıyıl tatili kampları Uzay Kampı Türkiyenin sunduğu diğer tüm kamp programlarında olduğu gibi katılımcılarına benzersiz bir deneyim yaşatmak için titizlikle kurgulandı. Kış kampı programlarında gerek okul gruplarına, gerekse de gençlere ve çocuklarıyla birlikte katılmak isteyen ailelere yönelik farklı içeriklerde günlük ve konaklamalı seçenekler sunulacak.

9-15 yaş grubu öğrencilerin bireysel olarak katılabilecekleri kış bilim kamplarından Uzay Yolcuları Programı ve Yıldızlar ve Gezegenler Macerası ve 7-10 yaş katılımcıların yanlarında bir yetişkinle birlikte katılabildikleri "Aile-Çocuk Uzay Kampı" programları bu yıl da düzenlenmeye devam edecek. Ailelerin Çocuklar için sömestir tatilini eğlence ve bilimle dolu geçirmeleri için tercih ettikleri Kış Gençlik Kamplarına katılan çocuklar; astronot simülatörlerinin kullanımı, teleskopla gökyüzü gözlemi, VR destekli Ay Yürüyüşü Koltuğu, Hurricane 360 VR ve Riot 3D simülatörlerinde sanal gerçeklik deneyimi, dijital yıldızevinde astronomi dersleri gibi etkinliklere katılırken aynı zamanda takım çalışması, zaman yönetimi, kendi başına iş yapabilme gibi yetkinliklerini geliştirebilecekler.

Yarıyıl tatili kamp programları kapsamında konaklamalı programların yanı sıra; farklı yaş gruplarına yönelik, bireysel ve ebeveynlerle birlikte katılımlı günlük tur seçenekleri de sunulacak. 7-15 yaş grubundan çocukların ebeveynleri (veya 18 yaşından büyük refakatçiyle birlikte) katılarak keyifli zaman geçirecekleri üç saatlik “Simülatörlü Aile Turu”u eğlenceli ve eğitsel etkinlikleri içeriyor. 5-6 yaş grubundan miniklerin uzaya olan ilgilerini arttırmak için aileleriyle birlikte katılabildikleri "Minikler Uzayda Aile Turu" ise çocukların bilişsel, zihinsel ve motor gelişimlerini destekleyecek özel etkinliklerden oluşturuldu.

Uzay Yolcuları: Kış Bilim Kampıyla Eşsiz Bir Eğitim Macerası…

Katılımcılar tıpkı Apollo ve Skylab astronotları gibi, 5 Derece Hareket Serbestliği (5DF) Simülatörünü kullanarak sürtünmesiz bir ortamda çalışmayı deneyimliyor.

Uzay İstasyonu modeliyle entegreli Discovery Uzay Mekiği Uçuş Görevinde sorumluluklara konsantre olmak ve diğer takım üyelerinin de görevlerini en iyi şekilde yaptığından emin olmak başarı için önemli bir kriter.

2023 kış kampı programları kapsamında düzenlenecek en uzun süreli kamp programı “Uzay Yolcuları"nda; Uzay İstasyonu ve Discovery Uzay Mekiği entegrasyonunda gerçekleştirilen sanal uzay uçuşu, simülatör kullanımı, roket bilimi uygulamaları, dijital gezegenevinde astronomi gibi etkinliklerle uzay bilimleri ve teknolojilerine karşı ilginin artırılması hedefleniyor. Uzay Yolcuları Programı 9-15 yaş arasındaki katılımcılar için hazırlandı. 

(*) Türkiye’de ikamet eden öğrencilere 16 Aralık 2022 tarihine kadar kayıt ve ödeme işlemlerini tamamlamış olmaları koşuluyla 10% indirim uygulanır. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Uzay Yolcuları Programı

Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları: Robot Teknolojileri ve Uzaydaki Uygulamalarını Keşfedin!

Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları programında katılımcılara doğru cevabı ezberlemeye odaklanmak yerine, bir çözüm bulana kadar farklı yaklaşımları denemeleri teşvik ediliyor.

2023 kış kampı programları kapsamında düzenlenecek en uzun süreli bir başka kamp programı Robot Aktiviteli Uzay Yolcularında astronot simülatörlerinin kullanılmasınıa ek olarak robot dizayn süreçleri boyunca programcıların ve mühendislerin ne tür görevler aldıkları, takım bireylerinin işbirliği yaparak zorlu problemleri nasıl çözebilecekleri uygulamalı olarak anlatılır. Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları Programı 13-15 yaş arasındaki katılımcılar için sunulmaktadır. 

(*) Türkiye’de ikamet eden öğrencilere 16 Aralık 2022 tarihine kadar kayıt ve ödeme işlemlerini tamamlamış olmaları koşuluyla 10% indirim uygulanır. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları Programı

Sömestir Tatilinin Gözdesi: "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası" 

Yarıyıl tatilinde 9-15 yaş arası katılımcıların ailelerinden bağımsız, bireysel olarak katılabilecekleri kamp programına okulların yıl boyunca kendi öğrenci gruplarıyla katılmaları da mümkün.

Kış kampı seçeneklerinden bir diğeri, 9-15 yaş grubu çocukların katılabileceği Yıldızlar ve Gezegenler Macerası uzay bilimleri ve teknolojileri alanında bilinçlendirmeyi hedefleyen, iki günlük yoğunlaştırılmış programdır. Yıl boyunca grup katılımlarına da açık olan Yıldızlar ve Gezegenler Macerası2023 çocuklar için kış kampı programları kapsamında sunulacak. 
Katılımcılar; VR entegrasyonlu simülatörle "Ay'da yürüyecekler" Mars'ı sanal olarak keşfedecekler, NASA tasarımlı astronot simülatörlerini deneyimleyerek Discovery Uzay Mekiği simülatörü ve Uzay İstasyonu entegrasyonuyla yapılan sanal uzay uçuşu görevinde unutulmaz bir uzay serüveni yaşayacaklar.  

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Yıldızlar ve Gezegenler Macerası

“Aile-Çocuk” Uzay Kampı Programında Çocuğunuzla Birlikte Unutulmaz Bir Hafta Sonu Yaşayın!

Çocuğunuzla uzayı "keşfetmek", birlikte farklı bir deneyim mi yaşamak istiyorsunuz?  O zaman Aile-Çocuk Uzay Kampı programımız tam size göre! 

7-10 yaş aralığında bir çocuğun ve ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı 2 günlük, konaklamalı Aile-Çocuk Uzay Kampı programı hem çocuklar hem de onlarla birlikte unutulmaz bir macera yaşamak isteyen ebeveynleri için kurgulandı.

Konaklamalı aile kampında, ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirebilmeleri ve çocukların da ebeveynleriyle olan iletişimlerini geliştirip, özgüven kazanmaları hedefleniyor. Katılımcılar; uzay istasyonu ve uzay mekiğiyle uçuş görevi, astronot simülatörlerinin kullanımı gibi takım çalışması gerektiren etkinliklerde birlikte yer alarak, kaliteli zaman geçirecekler. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Aile-Çocuk Uzay Kampı

Simülatörlü Aile Turu: Çocuğunuzla birlikte kaliteli zaman geçirip, farklı bir deneyim yaşayın

İzmir’deyseniz ya da tatil için gelmeyi planlıyorsanız ve de sınırlı zamanınız varsa, çocuğunuzla birlikte katılabileceğiniz bilim gezilerimizi kaçırmayın..!

Çocuklarıyla keyifli vakit geçirmek isteyen ve farklı, alternatif yer arayışında olan ailelerin tercih ettiği günlük aile turları sömestir döneminde de uygulanacak

7-15 yaş arasındaki öğrencilerin bir yetişkinle birlikte katılabildiği, Simülatörlü Aile Turunda; Uzay Kampı Türkiyenin en çok ilgi çeken simülatörlerinden sanal gerçeklik simülatörüyle sanal gerçeklik deneyimi yaşamanın keyfine varacaksınız. Ayrıca Nesil Mars İnteraktif Sergi Alanında Mars’ta kurulması planlanan yaşam alanları hakkında detaylı bilgiler verilecek. Programda; uzayda uygulanan topraksız tarım örneği, dijital yıldızevinde astronomi dersi, roketlerin temel çalışma prensipleri, eğlenceli bilimsel deneyler ve simülatör gösterisi gibi etkinlikler de bulunuyor.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Simülatörlü Aile Turu

Minikler Uzayda Aile Turu: Miniklere özel program


Ebeveynlerin ve okul öncesi çağdaki çocukların birlikte katılabildikleri günlük gezi programıdır. 5-6 grubundan bir çocuk ve ebeveyninin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı Minikler Uzayda Aile Turu programı; çocukların bilişsel, zihinsel ve motor gelişimlerini destekleyecek özel etkinliklerden oluşturuldu. Meraklı ve öğrenmeye istekli çocukların eşsiz bir öğrenme ortamında ebeveynleriyle olan etkileşimlerinin ve fen bilimlerine karşı farkındalıklarının artırılması, uzay hakkında bilgilendirilmeleri hedeflenmektedir.

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Minikler Uzayda Aile Turu

2023 Kış Kamplarında Görüşmek Üzere!

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık