2021 SÖMESTR KAMP PROGRAMLARI  BAŞLIYOR!

Çocuk ve gençler için sömestr kamplarımız başlıyor! 

Bize telefonla, sosyal medya kanallarımızdan, doğrudan e-posta göndererek ulaşan "Çocuklar için önerilen yaz kampı programları nelerdir" diye soran tüm takipçilerimize çok teşekkür ederiz. Düzenlediğimiz 2021 yaz kamplarında, çocukların yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmeleri hedeflenirken bu yaz döneminde de yetişkinlerin de katılabileceği özel program seçeneklerimiz olacak.

Uygulamalı bilimsel aktivitelerle dolu yaz programlarımız:

2021 Çocuklar için Sömestre Tatili Programları

  • Çocuklar için "Galaktik" Yaz Kampı
  • Aileler için Yaz Kampı: Aile-Çocuk Uzay Kampı

Eğlence ve Öğrenmenin Bir Arada Olduğu Dopdolu Bir Yaz Sizi Bekliyor! 

2021 çocuk yaz kampları, katılımcıların Uzay Kampı Türkiyenin dinamik ve eğlenceli eğitimleriyle keyifli anılar biriktirerek hayat boyu unutamayacakları bir deneyim yaşamaları için kurgulandı. Eğlenceli içeriklerin yanı sıra katılılımcıların programlarımızı yorum yapabilen, problem çözme yetisine sahip, analitik düşünebilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olarak  tamamlamalarını hedefliyoruz.

Türkçe ve İngilizce dillerinde uygulanabilen Yaz Gençlik Kamplarına katılan gençler;

  • NASA tasarımlı simülatörleri kullanarak uzay teknolojisini yakından tanırlar, matematik ve fen bilimleriyle olan ilişkisini öğrenirler.
  • Çevrelerine ve teknolojiye karşı farkındalıklarını geliştirirler.
  • Uluslararası yaz kampı programlarında kendilerini yabancı dilde ifade etme becerilerini geliştirirler.

 

“Galaktik Yaz Kampları”yla Unutulmaz Bir Eğitim Macerası…

2021 yaz kampı programlarımız kapsamında açmayı planladığımız “Galaktik Yaz Kampı” programı; gençlerin, astronot simülatörleriyle eğitim, dijital gezegenevinde astronomi dersleri, roket yapımı ve fırlatılması, özel sunumlar gecesi, havuz aktiviteleri, barbekü partisi gibi etkinliklerle uzay bilimleri alanında bilgilenirken, aynı zamanda  eğlenceli etkinliklerle eşsiz unutulmaz bir hafta yaşayacakları yaz gençlik kampıdır. Galaktik Yaz Kampı  9-15 yaş arasındaki katılımcılar için uygulanacak. Tarihler ve detaylı bilgiler için:

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Galaktik Yaz Kampı 

2021 yaz kampı programları kapsamında düzenlenecek en uzun süreli yaz kampı programı olan “Galaktik Yaz Kampı”; çocukların astronot simülatörleriyle uygulamalı eğitim, dijital gezegenevinde astronomi dersleri ve sanal uzay uçuşu gibi etkinliklerle uzay bilimleri alanında bilgilenirken, aynı zamanda özel sunumlar gecesi, takım oyunları, barbekü partisi gibi eğlenceli etkinliklerle eşsiz bir hafta yaşayacakları yaz gençlik kampıdır. Galaktik Yaz Kampı 9-15 yaş grubundan çocuklar için ve sadece temmuz ve ağustosta uygulanacak. İngilizce ve Türkçe seçenekli uluslararası yaz kampı bu yıl da en gözde yaz kampı olacak. Başarıyla tamamladığımız 4-10 temmuz döneminden sonra kayıtlar sadece belirli haftalarda ve kısıtlı sayıda kontenjanla devam ediyor. 

2021 yaz kampı programlarımız kapsamında açmayı planladığımız “Galaktik Yaz Kampı” programı; gençlerin, astronot simülatörleriyle eğitim, dijital gezegenevinde astronomi dersleri, roket yapımı ve fırlatılması, özel sunumlar gecesi, havuz aktiviteleri, barbekü partisi gibi etkinliklerle uzay bilimleri alanında bilgilenirken, aynı zamanda  eğlenceli etkinliklerle eşsiz unutulmaz bir hafta yaşayacakları yaz gençlik kampıdır. Galaktik Yaz Kampı  9-15 yaş arasındaki katılımcılar için uygulanacak. 

“Aile-Çocuk” Uzay Kampı Programında Çocuğunuzla Birlikte Unutulmaz Bir Hafta Sonu Yaşayın!

Aileyle Kamp

Çocuğunuzla uzayı "keşfetmek", birlikte farklı bir deneyim mi yaşamak istiyorsunuz?  O zaman “Aile-Çocuk Uzay Kampı” programımız tam size göre! 

7-10 yaş aralığında bir çocuğun ve ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı 2 günlük, konaklamalı Aile-Çocuk Uzay Kampı programı hem çocuklar hem de onlarla birlikte unutulmaz bir macera yaşamak isteyen aileler için kurgulandı.

Konaklamalı aile kampında, ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirebilmeleri ve çocukların da ebeveynleriyle olan iletişimlerini geliştirip, özgüven kazanmalarını hedefliyoruz. Katılımcılar; uzay istasyonu ve uzay mekiğiyle uçuş görevi, astronot simülatörlerinin kullanımı gibi takım çalışması gerektiren etkinliklerde birlikte yer alarak, kaliteli zaman geçirecekler. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Aile-Çocuk Uzay Kampı

2021 çocuklar için yaz kamplarımızda görüşmek üzere! 

"Astro - Macera" Gençlik Kampları


Discovery Uzay Mekiğiyle sanal uzay uçuşu! 

2021 yaz kampı seçeneği olarak hazırlanan Astro Macera Gençlik Kampında; 16-18 yaş grubundan gençlere, uzay bilimleri ve teknolojileri alanında uygulamalı eğitim verilecek. Gençler için oluşturulan Astro Macera programı, lise öğrencilerinin gelecekteki kariyer tercihlerinde önemli olacak tecrübeleri kazanmalarına da yardımcı olmaktadır.

STEAM Uzay Kampı: Sömestr tatilinde Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik Eğitimi 
STEAM Uzay Kampı eğitim programında NASA tarafından dizayn edilen astronot eğitim araçlarının kullanılması, 2030 yılında Mars’a iniş yapan astronotların karşılaşabilecekleri zorlukların anlatılması, Ay’a ve Mars’a farklı araç türlerini indirmek için çözümler geliştirilmesi gibi birbirinden ilginç ve eğitsel etkinlik yer alıyor.

Program 3 gün sürüyor. Her gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve 9-12 ve 13-15 yaş grubu için ayrı ayrı sunulacak. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: STEAM Uzay Kampı

 

////////////////

//////

Questions and Answers

Question 1?

Answer 1.

Question 2?

Answer 2.

Question 3?

Answer 3.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık