2022 SÖMESTR PROGRAMLARI 

2022 sömestr programlarımızın kayıtları başladı! Okul tatilde olsa da öğrenme devam etmeli! Pandemiye karşı aldığımız önlemlerle sınırlı sayıda kontenjanla sunduğumuz kış kampı programlarımızı kaçırmayın!

  • Sömestr kampı programlarının kazanımları nelerdir?
  • Yarıyıl tatili kamp seçenekleri nelerdir?
  • Kış kampı programlarının özellikleri ve birbirinden farkları nelerdir?


Çocuğunuzu yarıyıl tatilinde Uzay Kampı Türkiye programlarına göndermenizin birçok avantajı var. Siz ebeveynleri olarak iş hayatınızı ve yaşamı dengelemeye çalışırken çocuğunuzun Uzay Kampı Türkiye'nin benzersiz programlarında evde olmaktan çok daha fazla eğleneceğinden ve çok daha fazla şey öğreneceğinden emin olabilirsiniz. Ebeveynleri olarak onları her dakika meşgul edemeyecek kadar yoğunluğunuz varsa Uzay Kampı Türkiye kamp programlarına göndermenizin ilk ve belki de en önemli faydası çocuğunuzun kampta geçireceği her günün her dakikasını güvenli bir ortamda fiziksel ve mental olarak aktif olarak geçirecek olmaları. Araştırmalar çocuk gelişiminde akademik gelişim kadar hareket etmenin, oynamanın ve diğer çocuklarla etkileşim kurmanın da önemli olduğuna işaret ediyor.

Uzay Kampı Türkiye'nin eşsiz eğitim ortamında Uluslararası Uzay İstasyonu modeliyle entegreli Discovery Sanal Uzay Uçuşu görevi, roket yapılıp fırlatılması gibi araçlarla katıldıkları, hem teknolojiyi öğrenip hem de evde veya okulda yapamayacakları takım çalışması aktivitelerinden kazandıkları özgüven artışını kolaylıkla görebileceksiniz.

Uzay Kampı Türkiye programlarındaki kazanımlar

  • Öğrencilerin sınıf öğretimiyle kampta edindiği bilgiler arasında bağ kurabilmesi. Çocuğunuz kamp ortamında edindiği bilgi ve tecrübelerle bir test için bilgileri ezberlemek yerine, durumları analiz etmenin ve bir çözüm bulana kadar farklı yöntemler denemenin önemini öğrenecek. Uzay Kampı Türkiye'deki astronotlar için tasarlanan simülatörlerin kullanımı ve takım çalışması etkinlikleri bu alanlarda gelişim için eşsiz bir seçenek sunuyor.
  • Çocuğunuz ebeveynlerinden bağımsız olarak akranlarıyla daha güçlü sosyal beceriler geliştirebilecek. Tüm kamp dönemi boyunca bir takımın parçası olma, bir görevin sorumluluğunu takım arkadaşlarıyla paylaşma onlara işbirliği ve iletişimin önemini öğretecek.
  • Yenilikçi düşünmeyi ön plana çıkarma, kalıpların dışında düşünme ve öğrenilen bilgileri farklı projelere uygulama becerilerini kazandırmak günümüzde eğitimdeki en iyi yol olarak kabul ediliyor. Mars'ta kurulması planlanan habitatların, Ay'a yapılacak insanlı uçuşların ve uzay turizminin konuşulduğu; teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde çocukların teknoloji ve inovasyon alanlarında en güncel bilgilerle donatılması her geçen gün daha da önem kazanıyor. Çocuğunuzu Uzay Kampı Türkiye sömestr kamp programlarımıza göndererek sürekli değişen bir dünyada kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayacaksınız.

Uzay Kampı Türkiye yaz kampı programları çocukların bilime olan ilgilerini artırırken aynı zamanda sosyalleşmelerini sağlıyor. 

İşte uygulamalı bilimsel etkinlikler ve eğlenceyle dolu 2022 kış bilim kampı programlarımız:

2022 Çocuklar için Yarıyıl Kampları

  • Uzay Yolcuları Programı
  • Aileler için Yaz Kampı: "Aile-Çocuk Uzay Kampı"
  • Günlük program "STEAM Uzay Kampı"
  • Çocuklar için "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası"

Çocuklar 2022 Sömestr Bilim Kampları ile Eğlenirken Öğrenecekler! 

2022 çocuk sömestr kampları, katılımcıların Uzay Kampı Türkiyenin dinamik ve eğlenceli eğitimleriyle keyifli anılar biriktirerek hayat boyu unutamayacakları bir deneyim yaşamaları için titizlikle kurgulandı. Katılımcıların; yorumlayabilen, problem çözme yetisine sahip, analitik düşünebilen, çözüm yolları için araştırmacı, yenilikçi ve hayal gücünü kullanabilen bireyler olmalarını hedefliyoruz.

“Uzay Yolcuları” Kış Bilim Kampıyla Eşsiz Bir Eğitim Macerası…

Discovery Uçuş Görevi sırasında sorumluluklarına konsantre olup bir uzay görevinin parçası olmaları

2021 yaz kampı programları kapsamında düzenlenecek en uzun süreli yaz kampı programı olan “Galaktik Yaz Kampı”; çocukların astronot simülatörleriyle uygulamalı eğitim, dijital gezegenevinde astronomi dersleri ve sanal uzay uçuşu gibi etkinliklerle uzay bilimleri alanında bilgilenirken, aynı zamanda özel sunumlar gecesi, takım oyunları, barbekü partisi gibi eğlenceli etkinliklerle eşsiz bir hafta yaşayacakları yaz gençlik kampıdır. Galaktik Yaz Kampı 9-15 yaş grubundan çocuklar için ve sadece temmuz ve ağustosta uygulanacak. İngilizce ve Türkçe seçenekli uluslararası yaz kampı bu yıl da en gözde yaz kampı olacak. Başarıyla tamamladığımız 4-10 temmuz döneminden sonra kayıtlar sadece belirli haftalarda ve kısıtlı sayıda kontenjanla devam ediyor. 

2021 yaz kampı programlarımız kapsamında açmayı planladığımız “Galaktik Yaz Kampı” programı; gençlerin, astronot simülatörleriyle eğitim, dijital gezegenevinde astronomi dersleri, roket yapımı ve fırlatılması, özel sunumlar gecesi, havuz aktiviteleri, barbekü partisi gibi etkinliklerle uzay bilimleri alanında bilgilenirken, aynı zamanda  eğlenceli etkinliklerle eşsiz unutulmaz bir hafta yaşayacakları yaz gençlik kampıdır. Galaktik Yaz Kampı  9-15 yaş arasındaki katılımcılar için uygulanacak. 

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Galaktik Yaz Kampı

  

“Aile-Çocuk” Uzay Kampı Programında Çocuğunuzla Birlikte Unutulmaz Bir Hafta Sonu Yaşayın!

Aileyle KampÇocuğunuzla uzayı "keşfetmek", birlikte farklı bir deneyim mi yaşamak istiyorsunuz?  O zaman “Aile-Çocuk Uzay Kampı” programımız tam size göre! Sadece 30 Temmuz - 1 Ağustos ve 3-5 Eylül dönemlerinde uygulanacak, kaçırmayın!

7-10 yaş aralığında bir çocuğun bir ebeveyniyle (veya 18 yaşından büyük bir refakatçiyle) birlikte katıldığı 2 günlük, konaklamalı Aile-Çocuk Uzay Kampı programı çocuğuyla unutulmaz bir macera yaşamak isteyen aileler için!

Konaklamalı
aile-çocuk kamplarımızda, anne-babaların çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirebilmeleri ve çocukların da ebeveynleriyle olan iletişimlerini geliştirip, özgüven kazanmaları hedeflenmektedir. Katılımcılar; uzay istasyonu ve uzay mekiğiyle uçuş görevi, simülatör kullanımı gibi takım çalışması gerektiren etkinliklerde birlikte yer alacaklar. 

Çocuğunuzla birlikte  farklı bir deneyim mi yaşamak istiyorsunuz? O zaman “Aile-Çocuk Uzay Kampı” programımız tam size göre! 

Konaklamalı aile kamplarımızda, ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli zaman geçirebilmeleri ve çocukların da ebeveynleriyle olan iletişimlerini geliştirip, özgüven kazanmalarını hedefliyoruz. Katılımcılar; uzay istasyonu ve uzay mekiğiyle uçuş görevi, model roket yapımı ve fırlatılması, simülatör kullanımı gibi takım çalışması gerektiren etkinliklerde birlikte yer alarak, kaliteli zaman geçirecekler. 7-10 yaş aralığındaki bir çocuğun bir ebeveyniyle (veya 18 yaşından büyük bir refakatçiyle) birlikte katıldığı 2 günlük konaklamalı Aile-Çocuk Uzay Kampı programı çocuğuyla unutulmaz bir macera yaşamak isteyen aileler için!


(NOT: 30 Temmuz-1 Ağustos tarihli programımızın kayıtları kısa sürede tamamen doldu; 3-5 Eylül dönemi için sınırlı kontenjanla kayıtlar devam ediyor. İlginiz için teşekkür ederiz. Güncelleme: 03/08/2021)

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Aile-Çocuk Uzay Kampı

STEAM Uzay Kampı: Yaz tatilinde Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik Eğitimi 


Sanal gerçeklik...

STEAM Uzay Kampı eğitim programında NASA tarafından dizayn edilen astronot eğitim araçlarının kullanılması, 2030 yılında Mars’a iniş yapan astronotların karşılaşabilecekleri zorlukların anlatılması, Ay’a ve Mars’a farklı araç türlerini indirmek için çözümler geliştirilmesi gibi birbirinden ilginç ve eğitsel etkinlik yer alıyor.

2021 yaz kampı seçeneği olarak sunulacak program 3 gün sürecek. Her gün 09.00 - 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve 9-12 ve 13-15 yaş grubu için ayrı ayrı sunulacak. (Programımız rezervasyonlara kapatılmıştır, ilginiz için teşekkür ederiz. 03/08/2021)

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: STEAM Uzay Kampı

9-15 yaş grubu öğrencilerin bireysel olarak katılabilecekleri kış bilim kamplarımızdan Uzay Yolcuları ve Yıldızlar ve Gezegenler Macerası programlarımız okul gruplarımız için de düzenlenmeye devam edecek. Okul gruplarının çocuklar için sömestr tatilini eğlence ve bilim dolu geçirmeleri için tercih ettikleri   Kış Gençlik Kamplarına katılan gençler;

Okul Gruplarının Gözdesi: "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası" 

Yaz Gelişim KampıVücudunuzun geri kalanı birden fazla eksende dönerken, ağırlık merkezinizi tek bir yerde tutan çok eksenli simülatör... Göründüğünden daha eğlenceli olduğuna emin olabilirsiniz! 

Yaz kampı seçeneklerinden bir diğeri, Yıldızlar ve Gezegenler Macerası uzay bilimleri ve teknolojileri alanında bilinçlendirmeyi hedefleyen, iki günlük yoğunlaştırılmış programdır. Yıl boyunca grup katılımlarına da açık olan; Türkiye'nin dört bir yanından katılan okul gruplarının gözdesi Yıldızlar ve Gezegenler Macerası, 2021 çocuklar için yaz kampı programları kapsamında bireysel katılımcılar için de sunulacak. 
Katılımcılar; Mars'ı sanal olarak keşfedecekler, NASA tasarımlı astronot simülatörlerini deneyimleyerek Discovery Uzay Mekiği simülatörü ve Uzay İstasyonu entegrasyonuyla yapılan sanal uzay uçuşu görevinde unutulmaz bir uzay serüveni yaşayacaklar. 9-15 yaş grubu çocukların katılabileceği program sadece 27-29 Temmuz tarihlerinde uygulanacak. (Programımız rezervasyonlara kapatılmıştır, ilginiz için teşekkür ederiz. 03/08/2021)

Daha fazla bilgi ve kayıt için tıklayın: Yıldızlar ve Gezegenler Macerası

2021 Yaz Kamplarında Görüşmek Üzere!

Üste Çık