img_13
img_13
img_13

Program İçeriği

Program Tarihi Yaş Aralığı Fiyat (Kişi Başı)
Türkçe Temmuz 13-15 680$
İngilizce Temmuz 13-15 745$
Giriş: Pazar 14.00-16.00
Çıkış: Cumartesi sabah saat 10.30'daki mezuniyet töreninden sonra

SPACE MAKER YAZ KAMPI

Space Maker Yaz Kampı programında; insanın üretme ve paylaşma güdüsünün, gelişen teknolojinin sunduğu imkanlarla birleşip somut örneklere dönüştüğü “maker hareketi" uzay bilimleriyle entegre edilerek sunulmaktadır. Bilime, araştırmaya meraklı çocukların keyif almaları için özenle hazırlanmış içerikle takım çalışması, inovasyon, üretkenlik gibi 21’inci yüzyılın gerektirdiği yeteneklerin kazandırılması hedeflenmektedir.

13-15 yaş grubundan öğrenciler STEAM (Fen-Teknoloji-Mühendislik-Sanat-Matematik) öğrenme yaklaşımlarıyla desteklenen, Space Maker Yaz Kampı’na katılarak;

 • Elektronik devreler ve bileşenler aracılığıyla detay bilgiye ihtiyaç duymadan, sadece hayal güçlerini kullanarak; öğrenmenin, tasarım ve üretim yapmanın keyfini yaşarlar.
 • “Scratch”, “kodu” vb grafik programlama dilleriyle programlama mantığını öğrenirler; ses, müzik, resim gibi medya araçlarını birlikte kullanarak kendi uzay temalı interaktif bilgisayar oyunlarını oluştururlar.
 • Elektrik ileten her materyali klavyeye dönüştüren “Makey makey” kiti ile programlama dilini bir arada kullanmayı öğrenirler.
  Proje planlaması, yönetimi, bütçelendirme ve tanıtma gibi aşamalardan oluşan atölyelerde bireysel ve takım çalışması etkinlikleriyle tasarım yaparlar. Birbirine entegre edilmiş bu aşamalarla ezber bilgiden uzaklaşarak gerçekçi öğrenme deneyimleri elde ederler.
 • 3 boyutlu yazıcılarla tasarım yaparak günümüzdeki üretim ve dağıtım sistemlerini değiştirecek geleceğin teknolojisini yakından tanırlar. Üretime odaklı yapılan deneme ve araştırmalarla kalıcı öğrenme tecrübesi yaşarlar.
 • Özel etkinlikler gecesi
 • Havuz aktivitelerinde takım çalışmaları
 • Barbekü partisi ve eğlence
 • Tüm astronot simülatörlerinin kullanılması (*)
 • “Sihirli Küre" (Magic Planet) yer bilimi ve astronomi eğitimi
 • Astronot Macera Parkuru'nda 51.Bölge ile takım çalışması aktiviteleri
 • Astronot kıyafetlerinin tanıtılması
 • Teleskopla Apollo modüllerinin indiği Ay’ın kraterlerinin, Jüpiter’in kuşaklarının, Satürn’ün halkalarının ve hatta takımyıldızlar içindeki çift yıldızların gözlenmesi
 • Hidroponik (topraksız bitki yetiştirme) yöntemi
 • "Sanal gökyüzü"nün oluşturulduğu planetaryum ile takımyıldızların gökyüzündeki konumlarını tanıma
 • Problem çözme, zaman yönetimi ve takım çalışması yeteneklerini geliştirmeye yönelik aktiviteler
 • Nesil Mars interaktif sergi alanı ve Sanal Mars Gezisi simülatörüyle Kızıl Gezegenin keşfi
Space Maker Yaz Kampı

Uzay İstasyonu Görevi

Programın en etkileyici ve özel aktivitesidir.

Gerçek uzay mekiği görevlerinde yapılan çalışmaların canlandırıldığı bu aktivitede her bir takım üyesine, uzay mekiği Discovery’de komutan, Uzay İstasyonu modüllerinde uçuş mühendisi ve yer kontrol merkezinde uçuş yöneticisi gibi görevler verilir.

Her bir görev ayrı derecelerde sorumluluk alma ve liderlik özelliği gerektirir. Eğer bir takım üyesi önemli bir sorumluluğu ya da görevi ihmal ederse, bu tüm uçuş görevinin başarısız olmasına neden olabilir.

Öğrenciler bu görevi yaparken bilgiyi paylaşma ve takım halinde başarıya ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu öğrenirler.


Sosyal Aktiviteler

Yaz tatili programları kapsamında, eşsiz bir bilim ve teknoloji eğitimiyle birlikte sosyal aktiviteler de sunulur. Yaz gençlik kampı programlarına katılan öğrenciler, yeni arkadaşlıklar kurma ve uluslararası gençlik kamplarına farklı ülkelerden gelen katılımcılarla kültürlerini paylaşma fırsatına sahip olurlar.

Havuz Aktiviteleri
Havuz Aktiviteleri
Özel Sunumlar Gecesi *
Özel Sunumlar Gecesi *
Barbekü/Dans Gecesi
Barbekü/Dans Gecesi

Teşekkür Mektupları

Kurumunuzun tüm yönetici, idari ve öğretmen personeline böyle güzel ve faydalı bir etkinlik düzenlediği için kızım adına çok teşekkür ederim. Çocuğumun beni ve annesini özleyecek zamanının olmamasını söylemesi, burada yaratılan birlik, dayanışma, sevgi ve öğretim yoğunluğuna bağlıyoruz. Bu da beni fazlasıyla mutlu etmiştir. Bu faydalı etkinlik ve çalışmalarınızın her zaman başarılı geçmesini temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım.

Halil Ünal
Öğrenci Velisi | Bursa

Kayıt işlemleri sırasında size yardımcı olabilecek önemli detaylar için buraya tıklayınız.

Uzay Kampı Türkiyeden Pandemi Dönemine Özel Programlar
Üste Çık