img_84
img_84
img_84

Program İçeriği

Program Tarihi Yaş Aralığı Fiyat (Kişi Başı)
Türkçe Ocak- Aralık 9-12 /13-15 165$
İngilizce Ocak- Aralık 9-12 /13-15 $
Giriş: Birinci Gün 09.00
Çıkış: Üçüncü Gün 17.00

STEAM Eğitim Programı

STEAM(*) Eğitim Programı, 9-15 yaş arası çocukların katılabildiği, 09.00-17.00 saatleri arasında düzenlenen üç günlük programdır. 

STEAM programları çocuklara yaratıcılıklarını keşfetmeleri için mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Sanat eğitimi, (Art) özellikle bilim, teknoloji ve mühendislikle (STEM) birleştiğinde, çocuklara gerçek dünyadaki işbirliği becerilerinin önemini "yaşatan", geleneksel olmayan yollarla oynama, yaratma ve öğrenme fırsatı vermektedir.

STEAM örneklerinin ağırlıkla kullanıldığı eğitim programı, katılımcıların yaratıcılıklarını ön plana çıkarmalarına olanak sağlayan, destekleyen, problemlere yaratıcı çözümler bulmaya odaklanan uygulamalı aktivitelerden oluşmaktadır. STEAM Uzay Kampı eğitim programında NASA tarafından dizayn edilen astronot eğitim araçları kullanılması, 2030 yılında Mars’a iniş yapan astronotların karşılaşabilecekleri zorlukların anlatılması, Ay’a ve Mars’a farklı araç türlerini indirmek için çözümler geliştirilmesi gibi etkinlikler yer almaktadır.

(*) STEAM, İngilizce Science (Bilim), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) Art (Sanat) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinden oluşturulmuştur. Teorik konuların farklı uygulamalarla desteklendiği bir eğitim yaklaşımıdır. Uzay Kampı’nda sunulan içeriklerde katılımcılara matematik ve fen bilimlerinin uzay çalışmalarında nasıl kullanıldıkları aktarılırken uzay aracılığıyla mühendisliğe karşı ilgilerinin de artırılması hedeflenmektedir. STEAM, bu çalışmalara ek olarak Art (Sanat) disiplininin de eklenmesiyle oluşturulmuştur. Katılımcıların tasarım alanında gelişimleri de hedeflenmekte; görsel becerilerini geliştirecek teknolojik uygulamalar yapılmaktadır.

Katılımcıların bu programla bilgi alacakları konular:

 • Uzay giysileri
 • Paraşüt iniş sistemleri
 • Uzayda yaşama ve çalışma sunumları
 • STEAM eğitim ve uygulamaları
 • Mars'ta kurulacak koloni örnekleri
 • NASA tasarımlı astronot simülatörü kullanımı
 • "Sanal gökyüzü" dijital planetaryumda astronomi

BİR GÜNLÜK ÖRNEK PROGRAM AKIŞI

 • Uzay Kampı Türkiye’ye Varış / Kayıt
 • Program Tanıtımı
 • Sanal Uzay İstasyonu Uçuşu Görevi Eğitimi
 • 1/6 Yerçekimi Koltuğu Simülatörü (*)
 • "Ay'a İniş" Aktivitesi
 • Öğle Yemeği
 • "Paraşüt Mühendisliği" Aktivitesi
 • "Görevimiz Tehlike" 
 • Eğlenceli Deneyler Sunumu
 • Uzay Kampı Türkiye’den Ayrılış
STEAM Uzay Kampı

Uzay İstasyonu Görevi

Programın en etkileyici ve özel aktivitesidir.

Gerçek uzay mekiği görevlerinde yapılan çalışmaların canlandırıldığı bu aktivitede her bir takım üyesine, uzay mekiği Discovery’de komutan, Uzay İstasyonu modüllerinde uçuş mühendisi ve yer kontrol merkezinde uçuş yöneticisi gibi görevler verilir.

Her bir görev ayrı derecelerde sorumluluk alma ve liderlik özelliği gerektirir. Eğer bir takım üyesi önemli bir sorumluluğu ya da görevi ihmal ederse, bu tüm uçuş görevinin başarısız olmasına neden olabilir.

Program katılımcıları bu görevle bilgiyi paylaşma ve takım halinde başarıya ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu öğrenirler.


Kayıt işlemleri sırasında size yardımcı olabilecek önemli detaylar için buraya tıklayınız.

Simülatörlü Aile Turu

Simülatörlü Aile Turu

7-15 yaş aralığındaki bir çocuk ve bir ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı program, sanal gerçeklik simülatörüyle sanal gerçeklik deneyiminin yaşatıldığı...

Robotik Kodlama Atölyesi

Robotik Kodlama Atölyesi

10-13 yaş grubu öğrenciler için sunulan Robotik Kodlama Atölyesi hayal etmeye ve tasarlamaya teşvik ederken aynı zamanda robotik odaklı uygulamalı çalışmalarla uzay bilimleri, teknoloji ve mühendislik...

Minecraft Tasarım Atölyesi

Minecraft Tasarım Atölyesi

10-12 yaş grubu öğrencilere yönelik programda oyun temelli öğrenme yöntemiyle problemlerin nasıl çözülebileceği Minecraft Eğitim Sürümü ile aktarılmaktadır. Programlama, algoritma, kodlama kavramları ve "Code Builder" ile Mars gezegenini...

Minikler Uzayda Aile Turu

Minikler Uzayda Aile Turu

5-6 yaş aralığında bir çocuk ve ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı Minikler Uzayda- Aile Turu programı; çocukların bilişsel, zihinsel ve motor gelişimlerini desteklerken...

Üste Çık