Alanında dünyada ikinci, Türkiye’de ise ilk ve tek olan Uzay Kampı Türkiye, 24. kuruluş yılında da dünya çocuklarını yaz kamplarında buluşturuyor. 20 ülkeden 7-16 yaş arası çocuk ve gençlerin katıldığı kamplar, eğlenceli ve eğitsel programlarla veriliyor.

24 yıllık tecrübesiyle eğitim ve eğlenceyi bir arada sunan Uzay Kampı Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanlarında uygulamalı aktivitelerle bireysel gelişimi destekleyen yaz gelişim kamplarına 20 ülkeden gelen katılımcılar unutulmaz deneyimler yaşıyor.

NASA Simülatörleriyle Büyüleyici Deneyimler

Türkiye’de ilk kez İzmir’deki Uzay Kampı Türkiye’de devreye alınan NASA'nın planladığı insanlı Ay uçuşları Aurora Uzay Aracı ve Uçuş Görevi Simülatörü ile canlandırılarak katılımcılara gerçekçi ve heyecan verici bir uzay uçuş deneyimi yaşama fırsatı verecek.

Uluslararası Katılım ve Küresel Arkadaşlıklar

Türkiye’den ve yurt dışından gelen çocukların Uzay Kampı Türkiye’de verilen uluslararası programlarda küresel arkadaşlıklar kurma fırsatı buluyor. Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle sunulan uluslararası yaz kampı programlarına aralarında; Bulgaristan, Çin, Filipinler, Fransa, İngiltere, İspanya, Polonya, Romanya, Yunanistan, İtalya ve ABD gibi ülkelerin de olduğu 20'den fazla ülkeden katılımcı geliyor.

Yaz Dönemi Programları

Yaz döneminde sunulan programlar arasında 9-15 yaşındaki öğrencilerin bireysel katılabildiği konaklamalı Yıldızlar ve Gezegenler Macerası ve 7-10 yaş arası katılımcıların anne ve babalarıyla benzersiz bir deneyim yaşayacakları konaklamasız Yıldızlara Yolculuk Aile Kampı gibi seçenekler bulunuyor.

Zengin İçerikli Programlar: Sosyal ve Eğlenceli Aktiviteler

Katılımcılar, İzmir’de kurulu kampta farklı içerikle sunulan programlarda; NASA tasarımlı astronot simülatörleriyle eğitim, Hurricane 360 VR ve Riot 3D simülatörüyle sanal gerçeklik ve 3D deneyimi, “Nesil Mars” interaktif sergi alanında Mars keşfi, sihirli küre ile güneş sistemini tanıma, güneş teleskobu ve dijital planetaryum gibi birçok bilimsel etkinliğe katılıyor.

Uzay teknolojileri ile ilgili aktivitelerle birlikte sosyal aktivitelerle de zenginleştirilen 9-16 yaş grubundaki çocuklara özel sunulacak olan Galaktik Yaz Kamplarında; yarışmalar, havuz aktiviteleri, kültür paylaşım gecesi ve barbekü partisi gibi eğlenceli etkinlikler de yer alıyor.

Üste Çık