Uzay Kampı Türkiye, her yıl olduğu gibi bu yıl da 7-18 yaş arası çocuk ve gençler için birbirinden eğlenceli ve eğitsel yaz gelişim kampları sunmaya hazırlanıyor.

31 Mayıs’a kadar yapılacak başvurularda erken kayıt indiriminin uygulanacağı 6 günlük kamp program kayıtları başladı. 

Bilim ve teknoloji alanlarında uygulamalı aktivitelerle bireysel gelişime katkı sağlamayı hedefleyen Uzay Kampı Türkiye, haziran-ağustos boyunca 1,5 günden 6 güne kadar değişen sürelerle çocuklar için yaz kampları sunacak. İzmir’de kurulu kampta katılımcıları; NASA tasarımlı astronot simülatörleriyle eğitim, Hurricane 360 VR ve Riot 3D simülatörüyle sanal gerçeklik ve 3D deneyimi, “Nesil Mars” interaktif sergi alanında Mars keşfi, tek kademeli model roket yapımı ve fırlatılması gibi birçok bilimsel etkinlik bekliyor. Uzay teknolojileri ile ilgili aktivitelerle birlikte sosyal aktivitelerle de zenginleştirilen yaz kampı programlarında; yarışmalar, havuz aktiviteleri, kültür paylaşım gecesi ve barbekü partisi gibi eğlenceli etkinlikler de yer alacak. Konaklamalı kamplar arasında Yıldızlar ve Gezegenler Macerası, robotik, kodlama ve maker içerikli programlar, anne babaların çocuklarıyla birlikte katılabilecekleri Aile-Çocuk Uzay Kampı gibi seçenekler bulunuyor.

Türkiye’den ve yurt dışından gelen çocukların uluslararası programlarda küresel arkadaşlıklar kurabilecekleri, Türkçe ve İngilizce sunulacak 6 günlük yaz kampı programlarına 31 Mayıs 2019 tarihine kadar yapılan kayıtlarda erken kayıt indirimi uygulanacak. Uluslararası Yaz Kampı programlarına aralarında; Çin, Mısır, İngiltere, Yunanistan, İtalya ve ABD'nin de olduğu 20'den fazla ülkeden çocuğun katılması bekleniyor.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık