GÜNÜBİRLİK TUR PROGRAMLARI

Günübirlik tur programları; üniversite öğrencileri, öğretmenler ve İzmir'de çocukla gidilecek yer arayışında olan aileler ve çocukları için interaktif etkinlikler ve STEAM uygulamaları derlenerek kurgulanmıştır. Uzay Kampı Türkiye’nin; 5 yaş ve üzeri katılımcılar için sunduğu farklı içerik ve sürelerde hazırlanan günlük gezi programlarında katılımcıların verimli zaman geçirmeleri ve eğlenirken öğrenmeleri hedeflenmektedir.

Astronotların uzayda nasıl yaşadıklarından, geleceğin yaşam alanı Mars’ta oluşturulacak koloniye, uzay mekiklerinden, roket sistemlerine kadar uzanan birçok ilginç ve eğlenceli aktiviteden oluşan programlarımız

  • Minikler Uzayda - Anaokulu Turu
    Eğitim hayatlarına farklı tecrübeleri eklemek isteyen üniversite öğrencileri ve öğretmenler için de grup rezervasyonları yapılması durumunda özel içerikli günübirlik tur programları düzenlenmektedir.

Minikler Uzayda - Anaokulu Turu

Minikler Uzayda - Anaokulu Turu,  5-6 yaş grubuna özel okul öncesi çocuklar için alan gezisi olarak hazırlanan gezi programıdır. Bu programda, meraklı ve öğrenmeye istekli çocukların fen bilimlerine karşı farkındalıklarının artırılması ve uzay hakkında bilgilendirilmesi hedeflenmektedir. Anaokulları için özel sunulan tur, çocukların hem görerek, yaşayarak öğrenip hem de keyifli vakit geçirilebilecekleri etkinliklerden oluşturulmuştur.

Minikler Uzayda - Aile Turu

Ebeveynlerin ve okul öncesi çağdaki çocuklarının birlikte katıldığı günlük gezi programıdır. 5-6 yaş aralığında bir çocuk ve ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı Minikler Uzayda- Aile Turu programı; çocukların bilişsel, zihinsel ve motor gelişimlerini destekleyecek özel etkinliklerden oluşturulmuştur. Bu programda, meraklı ve öğrenmeye istekli çocukların eşsiz bir öğrenme ortamında ebeveynleriyle olan etkileşimlerinin ve fen bilimlerine karşı farkındalıklarının artırılması, uzay hakkında bilgilendirilmeleri hedeflenmektedir. 

Aile-Çocuk Gezileri

Aile-çocuk gezileri, ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirirken ve aynı zamanda uzaya dair sorularına yanıt bulabilecekleri günlük gezi programıdır. Katılımcılar; Nesil Mars İnteraktif Sergi Alanında Mars gezegenini yakından tanıma, uzayda uygulanan topraksız tarım örneğini görme ve dijital yıldızevinde astronomi dersine katılma fırsatı bulurlar.

7-15 yaş arası katılımcıların bir yetişkinle birlikte katılabildiği üç saatlik tanıtım turu hakkında bilgilere; Ailelere Özel Uzay Kampı Turu linkinden ulaşabilir ve kaydınızı online olarak yapabilirsiniz.

Aile ve Çocuk Gezileri - Simülatörle Sanal Gerçeklik Deneyimi

7-15 yaş aralığındaki bir çocuk ve bir ebeveynin (veya 18 yaşından büyük bir refakatçinin) birlikte katıldığı program, ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte yapılabilecekleri ilginç ve eğitsel etkinliklerden oluşmaktadır. Uzayla ilgili temel bilgilerin öğretildiği ve Uzay Kampı Türkiyenin en çok ilgi çeken simülatörlerinden sanal gerçeklik simülatörüyle sanal gerçeklik deneyiminin yaşatıldığı programla ilgili bilgilere Ailelere Özel Simülatörlü Uzay Turu linkinden ulaşıp kaydınızı yapabilirsiniz.   

Astronomi Gezileri (Astro-Tur)

Uzay ve astronomi meraklısı yetişkin ve çocuklar için oluşturulan astronomi ağırlıklı Astro-Tur programında Güneş sistemi ve simülatörler hakkında bilgi verilmekte; teleskopla gökyüzü gözlemi gibi eğlenceli ve eğitsel etkinlikler yapılmaktadır.

9-12 yaş grubundan çocukların bir yetişkinle birlikte; 13 yaş ve üstü katılımcıların da bireysel olarak katılabildiği 3 saat süren astronomi temalı bilim programı hakkında detaylı bilgilere Astro-Tur sayfasından ulaşabilirsiniz.

Okullar için Günlük Gezi

7-17 yaş grubu okul öğrencilerine özel hazırlanan günlük bilimsel gezi programı, öğrencilerin hem öğrenip hem de eğlenceli vakit geçirilebilecekleri etkinliklerden oluşturulmuştur. Öğrencilerin okulda gördükleri fen ve teknoloji derslerini destekleyici içeriklerle oluşturulan programda uzay teknolojilerine ve fen bilimlerine olan ilgiyi artırmak hedeflenmektedir.

Sadece grup rezervasyonu yapılması halinde uygulanan “Okullar için Günlük Uzay Kampı Turu” programına sayfamızdan talep oluşturabilirsiniz.

Okullar için Sanal Göyküzü Gözlemi Turu

7-17 yaş grubu okul öğrencileri için uygulanan planetaryum(*) etkinliğinde özel olarak hazırlanıp sunulan eğitim ile öğrencilerin okuldaki derslerde de anlatılan astronomi konularının kavranmasını kolaylaştırmakta ve hatırlanabilirliği artırarak keyifli bir eğitim sunulmaktadır.

Sadece grup rezervasyonu yapılması halinde uygulanan 1 saat boyunca güneş sisteminin oluşumundan diğer gezegenlerde yaşam için gerekli koşullara kadar bir çok konunun anlatıldığı özel içerikli programımız hakkında detaylı bilgiye Güneş Sisteminde Yolculuk sayfasından ulaşabilirsiniz.

*Astronomi ve uzay bilimleri eğitiminde kullanılan popüler bir eğitim aracı olan planetaryum, kubbe altında verilen bilgileri zengin görsel ve ses efektleriyle destekleyen öğrenme sürecini eğlenceye dönüştüren bir simülasyon sistemidir.

Uzay Serüveni - Çocuklar için 1 Günlük Program 

9-15 yaş arası çocukların bireysel olarak katılabildiği, 1 tam günlük program olarak sunulan Uzay Serüveninde diğer günlük programlardan farklı olarak; NASA tarafından dizayn edilen astronot eğitim araçlarından 1/6 Yerçekimi Koltuğu Simülatörü’yle Ay’da yürüyüş deneyimi sunulmaktadır. Programda “Makey Makey” istasyonunda uygulamalı STEAM aktiviteleri, eğlenceli bilimsel deneyler ve simülatör gösterisi gibi etkinlikler de yer almaktadır. Program hakkında daha fazla bilgi almak için Uzay Serüveni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Uzay Serüveni 2020 – Çocuklar için 3 Günlük Program

20. yılımıza özel olarak kurgulanan, 9-13 yaş arası çocukların katılabildiği, her gün 09.00-17.00 saatleri arasında düzenlenen üç günlük programımızda katılımcılara uzayda yaşama ve çalışma koşullarını öğrendikleri, NASA tarafından dizayn edilen astronot eğitim araçları kullanarak bir astronotun uzaya gitmeden önce ve gittikten sonra yaşadıklarını anlatan eğitsel bir macera sunulmaktadır.

Program akışı ve detayları için Uzay Serüveni 2020 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Üniversite Öğrencileri için Program 

Çocuklar ve aileleri için düzenlenen içeriklere ek olarak üniversitelerin eğitim fakültelerinde okuyan genç öğretmen adaylarına ve uzaya ilgi duyan üniversite öğrencilerine özel, zengin içerikli gezi programıdır.

18-25 yaş arasındaki üniversiteliler için oluşturulan 3,5 saatlik gezi programında; NASA tasarımlı astronot simülatörleri ve kullanım alanları hakkında bilgi verilmekte, ayrıca Uluslararası Uzay İstasyonundan esinlenerek yapılan simülatör ve Discovery Uzay Mekiği modeliyle sanal uzay uçuş görevi yapma etkinlikleri yer almaktadır. Özel içerikli program hakkında detaylı bilgilere Üniversite öğrencilerine özel program sayfasından ulaşabilirsiniz.

Öğretmenler için Program

Öğretmenlere özel okul dışı öğrenme tekniklerinin geliştirilmesi gezileri kapsamında oluşturulan özel programda; eğitim, bilim ve uzay teknolojisiyle dopdolu bir içerikle öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunulması için planlanmıştır.

Öğretmen Eğitim Programında aynı zamanda Uzay Kampı Türkiye'nin eğitim merkezindeki NASA tasarımlı simülatörlerin tanıtılması, dijital planetaryumda yıldızlar ve asteroitler hakkında bilgilendirici sunumların yapılması, uygulamalarla kademeli roketler ve roketlerin çalışma prensiplerinin aktarılması gibi etkinlikler yer almaktadır. Program akışı ve detaylı bilgilere Öğretmen Eğitim Programı sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık