Uzay Kampı Türkiye

Uzay Kampı Türkiye Yönetim Kadrosu


Destek Hizmetleri Müdürü - Sevcihan Şen

1990 yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldu. 10 yıl boyunca farklı firmaların muhasebe ve personel işlemleri departmanlarında görev aldıktan sonra, 2000 yılında Uzay Kampı Türkiye ekibine katıldı.


Eğitim Destek ve Geliştirme Müdürü - Rıza Tolga Yıldırım

Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü lisans derecesine sahiptir. 1998-2000 tarihleri arasinda özel bir şirkette yöneticilik yapmıştır. Uzay Kampı Türkiye’de 2000-2002 yılları arasinda Uçus Yöneticisi, 2002-2018 yIllarI arasinda Uzay Bilimleri Eğitimiyle Küresel Dostluk Vakfi (GFTSE) yöneticiliği görevlerinde bulunan Yıldırım; halen GFTSE yönetimini de kapsayan Eğitim Destek ve Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır.


Operasyon Müdürü - Dr. Mevlüde Karadağ

ODTÜ Eğitim Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezundur. Nükleer Bilimleri alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir. Uzay Kampı Türkiye’de göreve başlamadan önce dokuz yıl değişik seviyelerde fen bilgisi ve kimya ögretmeni olarak görev yapmıştır.


Operasyon Takım Lideri - Özlem Eliçevik

1999-2000 yıllarında eğitimci, sonrasında eğitmen olarak görev almıştır. Ağustos 2006'dan beri Operasyon Takım Lideri olarak görev yapmaktadır. Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü lisans eğitimine sahiptir.


Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü - Emre Aday

Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü'nde lisans, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yöneticiler İçin İşletme dalında yüksek lisans derecelerine sahiptir. Emre Aday, Uzay Kampı Türkiye’de 2000-2005 yılları arasında eğitmen olarak görev yapmıştır.