Uzay Kampı Türkiye, ESBAŞ Ege Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. girişimi olarak 2000 yılından itibaren faaliyet göstermektedir.

Uzay Kampı Türkiye, ESBAŞ’ta uygulanan Entegre Yönetim Sistemleri doğrultusunda çalışmalarını yapmaktadır. Bu kapsamda; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.  BSI firması tarafınca belgelendirilmekte ve  düzenli olarak denetlenmektedir. Ayrıca; 2012 yılından itibaren kurumumuz EFQM (European Foundation for Quality Management) Yönetim Modelini uygulamaktadır. 26. Ulusal Kalite Kongresinde “2017 Türkiye Mükemmellik Ödülü’nün” sahibi olmuştur.

Uygulamakta olduğumuz sistemler doğrultusunda Acil Durumlar Yönetimi Yöntemimiz bulunmaktadır. Bu yöntem; eylem planları, yaşanması muhtemel acil durumlardan etkilenebilecek paydaşlar ile müdahale çalışmalarında görev alacak acil durum ekiplerimizi ve meydana gelen acil durumlarda yapılacak olan çalışmaları kapsar. Yönteme göre Yangın, Patlama, Deprem, Sabotaj, Majör İş Kazası, Su Baskını, Kimyasal Madde Yayılımı, Salgın Hastalıklar/Toplu Etkilenmeler, Uçak Düşmesi vb. durumlar için ayrı ayrı Acil Durum eylem planları hazırlanmıştır.

Ayrıca, Acil Durum Risk Analizi, Tahliye Yöntemi, Tahliye Planları, Acil Durumlar İletişim Şeması, Acil Durum Ekipleri Görev ve Sorumlulukları tanımlanmıştır. Personel acil durumlarla ilgili eğitimlere sahiptir ve eğitimler periyodik olarak tekrarlanmaktadır.

Eğitim ve bakımları sorumluluğumuzda olan çocukların tahliyesi eğitmenler ve görevli diğer personel tarafından sağlanmaktadır. Her kat için ayrı ayrı tahliye planları mevcuttur ve toplanma alanı belirlenmiştir. Olası bir acil durumla ilgili öğrencilerin katıldıkları ilk gün “zorunlu tatbikat” yapılmakta, eğitmenlerimiz kampçılarımıza Acil Durum Tahliye Planında bulunan kaçış yolları ve acil çıkışları göstermektedir.

Günlük geziler websitemizde “Günlük Uzay Kampı Turu” başlığı altında duyurulan programlar için planlanmakta; bunun dışındaki bireysel başvurular için gezi düzenlemesi yapılmamaktadır.

# Program Giriş Çıkış
1 Robot Aktiviteli Yaz Kampı Pazar 14.00-16.00 Cumartesi sabah saat 10.30'daki mezuniyet töreninden sonra
2 Galaktik Yaz Kampı Pazar 14.00-16.00 Cumartesi sabah saat 10.30'daki mezuniyet töreninden sonra
3 Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları Pazar 14.00-16.00 Cuma sabah saat 09.00'daki mezuniyet töreninden sonra
4 Uzay Yolcuları Pazar 14.00-16.00 Cuma sabah saat 09.00'daki mezuniyet töreninden sonra
5 Yıldızlara Yolculuk Aile Kampı(*) Cumartesi 13.00-14.00 Pazar saat 15.00'deki mezuniyet töreninden sonra
6 Yıldızlar ve Gezegenler Macerası Cuma 15.00-16.00 Pazar saat 09.00'daki mezuniyet töreninden sonra
7 Astro-Macera Pazartesi 10.00-10.30 Salı saat 16.00'daki mezuniyet töreninden sonra
8 Mars’a Seyahat Pazar 12.00-13.00 Salı 11.00’deki törenden sonra
9 Minecraft Yeni Ufuklar Pazar 15.00-16.00 Çarşamba 10.30’daki törenden sonra

En az 15 kişiden oluşan grup rezervasyonu yapılması halinde programlar özelleştirilebilmekte, içerikleri ve başlangıç-bitiş süreleri değiştirilebilmektedir. Özel program talepleriniz için Tel:0 232 252 35 00 (dahili 301/302)

(*) Yıldızlara Yolculuk Aile Kampı programı kapsamında konaklama hizmeti sunulmamaktadır. Katılımcıların
konaklama ve transfer planlamalarını kendileri yapmaları gerekmektedir.

Ödemenizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Türkiye'de ikamet eden ve İşBankası, Vakıfbank veya Bonus platformuna üye bankalara ait kredi kartı sahipleri, STEAM Uzay Kampı ve tüm konaklamalı programlara vade farksız 6 taksitle ödeme yaparak kayıt yaptırabilir. (Bireysel olarak ödeme yapılması halinde grup rezervasyonlarında da taksit imkanı sağlanmaktadır.)

Eğer bu kartlardan herhangi birine sahip değilseniz, mail order yöntemiyle yapılacak diğer taksitli ödemelerinizi kredi kartı veya banka havalesi ile yapabilirsiniz. Son taksit ödemesi program tarihinden en geç 30 gün önce yapılmalıdır. Program tarihinden en geç 30 gün önce yapılan iptallerde bedelin %90'ı geri ödenir. Program tarihinden en geç 15 gün önce yapılan iptallerde bedelin %75'i geri ödenir. Son 15 gün içinde yapılan iptallerde geri ödeme yapılmamaktadır. İptal isteği mutlaka yazılı yapılmalıdır. Ayrıntılı bilgileri başvuru formunda bulabilirsiniz.

Erken Kayıt İndirimleri

Galaktik Yaz Kampı

 • Türkiye’de ikamet eden öğrencilere 31 Mayıs 2024 tarihine kadar kayıt ve ödeme işlemlerini tamamlamış olmaları koşuluyla %10 indirim uygulanır.

Özel İndirimler

 • Aynı aileden birden fazla çocuğun Uzay Yolcuları, Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları, Galaktik Yaz Kampı katılması durumunda, ilk katılımcı çocuktan tam ücret alınır; aynı dönemde ve aynı programa katılacak olan diğer her bir kardeş %10 indirim hakkı kazanır.
 • Konaklamalı programlara yapılacak grup rezervasyonlarında, her 10 katılımcı için bir refakatçi öğretmen programdan ücretsiz olarak faydalanır.

Taksitli Ödeme

Türkiye'de ikamet eden; İşBankası, Vakıfbank veya Bonus platformuna üye bankalara ait kredi kartı sahipleri konaklamalı programlara vade farksız 6 taksitle ödeme yaparak kayıt yaptırabilir. (Bireysel olarak ödeme yapılması halinde grup rezervasyonlarında da taksitli ödeme yapılabilir.)

Mail order yöntemiyle ödeme yapılması halinde taksitli ödemenin nasıl yapılacağıyla ilgili bilgi almak için Rezervasyon Departmanımızı arayabilirsiniz. Tel: 0 232 252 35 00 (Dahili: 301/302)

NOT:

 • İndirimler birleştirilemez.
 • İndirimler program fiyatı için geçerli olup program başlangıcından önce ve bitiminden sonra talep edilecek yemek vb ekstra giderleri kapsamamaktadır.
 • Program fiyatları, fiyatı en yüksek olan döneme ait olup, seçilecek tarihe göre değişkenlik göstermektedir.

Hayır. İndirimler birleştirilemez.

Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları Programı'nın içeriğinde, Uzay Yolcuları Programı'ndan farklı olarak robot yapımı ve uygulamalarına yönelik eğlenceli ve eğitsel aktiviteler bulunmaktadır. Her iki program da yarıyıl tatilinde uygulanır.

Uzay Kampı Türkiye'nin sunduğu en uzun süreli paket program olan ve sadece yaz aylarında uygulanan Galaktik Yaz Kampı Programı içeriğinde; uzay teknolojileri eğitimi ve simülatör kullanımlarına ek olarak havuz etkinlikleri, barbekü gecesi, kültür paylaşım gecesi ve astronot macera parkurunda oyunların oynanması gibi eğlenceli aktiviteler bulunmaktadır. 

Hayır. Bu programlarımıza en az 13 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir.

Hayır. Sadece uzay araştırmaları ve fen bilimleri alanına ilgi duyması ve öğrenmeye arzulu olması yeterlidir.

Eğitim kadromuz; (Türk ve yabancı) en az bir yabancı dil bilen, çocuklarla iletişimi çok iyi olan, astronomi ve fen bilimleri konularında bilgili lisans/yüksek lisans öğrencileri ve mezunlarından oluşmaktadır. Tüm operasyon süreci; astronomi, kimya, biyoloji ve fizik alanlarında uzman, 10 yılı aşkın çalışma tecrübesine sahip, dinamik bir kadro tarafından titizlikle planlanmakta ve değerlendirilmektedir.

Ebeveynler çocukları ile birlikte Yıldızlara Yolculuk Aile Kampı programına katılabilirler. Ancak Yıldızlara Yolculuk Aile Kampı programı kapsamında konaklama hizmeti sunulmamaktadır. Katılımcıların konaklama ve transfer planlamalarını kendileri yapmaları gerekmektedir.

Evet. Her yatakhanenin hemen yanı başında görevli eğitimci odaları bulunmaktadır. Yatakhanede gece boyunca görevli olacak sorumlu eğitmenler ihtiyaçları karşılamak için görev yapmaktadır.

Sağlık formunda diyet kısıtlamaları bölümünü doldurduğunuz ve konuyu Rezervasyon yetkililerine ilettiğiniz takdirde özel diyet talepleri de mümkün olduğunca karşılanacaktır. Olanaklarımızı aşan durumlarda katılımcılar kendi özel yiyeceklerini yanlarında getirebilir ve/veya bu taleplerinin karşılanması için ek ücret ödeyebilirler.

Evet. Kamp döneminin başladığı ilk gün, kayıt sırasında tüm ilaçlar görevli hemşiremiz tarafından teslim alınmaktadır. Hemşiremiz, çocuklardan teslim alınan ilaçların reçetelerinde yazılı olan kullanım talimatlarına göre verilmesini sağlamaktadır.

Uzay Kampı Türkiye’de 7/24 görev yapan bir hemşire ve sekiz yataklı revir mevcuttur. Hafta içi günlerinde, 08.00-18.00 saatleri arasındaki sağlık sorunlarına kamp doktorumuzca müdahale edilmektedir. 08.00-18.00 saatleri dışında ve hafta sonu günlerinde de hemşire ve/veya kamp doktorunun gerekli gördüğü durumlarda kampa gelebilecek, icapçı kamp hekimi bulunmaktadır.

Çocuklar, kamp hekiminin gerekli gördüğü durumlarda Uzay Kampı Türkiye’nin anlaşmalı olduğu, kampa çok yakın bir konumda bulunan hastaneye ivedilikle ulaştırılabilmektedir. Kampın çok yakınında konuşlandırılmış 112 acil ambulans istasyonu bulunmaktadır.

Kayıt sonrası ve mezuniyet öncesi tüm yemek öğünleri program ücretine dahildir. Çocuğunuza vereceğiniz harçlık tutarı tamamen sizin takdirinize bağlıdır.  Kampta bisküvi, dondurma ve çikolata satın alabileceğiniz kağıt parayla çalışan otomatik satış makineleri bulunmaktadır. 

Çocuğunuzu arayabileceğiniz belirtilen saatler dışında, acil durumlarda Uzay Kampı Türkiye santralini arayabilirsiniz.(0 232 252 35 00) Görevliler size yardımcı olacaklardır.

Hayır. Çocuğunuz giriş günü kayıt işlemlerinden sonra kamp programına başlamış kabul edilmektedir. Çocuğunuzun aileden uzakta bir kamp deneyimi yaşamasını istiyoruz. Bu yüzden özel durumlar dışında çocuğunuzun kamptan ayrılmasına izin verilmemektedir.

Kampta bulunduğu süre içerisinde çocukları özleyeceğinizi biliyoruz. Bununla birlikte çocukların evden uzakta kendi başlarına neler yapabileceklerini görmeleri için bir deneyim yaşaması gerekir. Bu sebeple kamp dönemi boyunca, acil durumlar dışında ziyarete gelinmemesini öneriyor ve özellikle pandemi sebebiyle katılımcıyı ziyaret için kampa misafir kabul etmiyoruz. Acil durumda katılımcıyı ziyaret etmeye ve program sonrasında teslim almaya yetkili kişinin açık kimlik bilgileri, kayıt sırasında görevlilere mutlaka bildirilmelidir.

Uzay Kampı Türkiye tesislerinde evcil hayvan kabul edilmemektedir.

Katılımcılar program akışında “güne hazırlık” ve “uykuya hazırlık” olarak tanımlanan serbest zamanlarda yanlarında getirdikleri cep telefonlarından görüşme yapabilmektedir. Bununla birlikte katılımcılardan gün içinde Uzay Kampı Türkiye eğitim programlarına odaklanmaları, cep telefonları yanlarında olsa bile fotoğraf ve/veya video çekimi dışında kullanmamaları beklenir.


(Cep telefonları, fotoğraf makineleri, kameralar ve benzeri eşyalar ile cep harçlıklarının sigortalanması tarafımızdan yapılmamaktadır. Bu eşyaların tamamı sizin sorumluluğunuzdadır. Kaybolması veya çalınması durumunda Uzay Kampı Türkiye ve ESBAŞ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.)

Katılımcılar, yanlarında getirdikleri kıyafetleri giyeceklerdir. Kampa gelirken aşağıdakilerin getirilmesi tavsiye olunur.

 • Asma kilit
 • Diş fırçası ve macunu
 • Deodorant, sabun, duş jeli, şampuan, tarak/fırça, saç kurutma makinası
 • Gecelik, pijama, iç çamaşırı, günlük giysiler
 • Çorap, spor ayakkabı, banyo terliği
 • Mevsime uygun olarak ceket, yağmurluk
 • Güneş kremi, mayo, bone (yaz kampı programları için)
 • Taşınabilir şarj cihazı (mümkünse)
 • Otomatik satış makinesi (bisküvi, içecek gibi.) için para
 • Öğrenci nüfus cüzdanı orijinali

Yastık, yastık kılıfı, çarşaf, havlu, pike ve/veya battaniye tarafımızdan verilecektir.

 

Uzay Kampı Türkiye, Ege Serbest Bölgesi* içerisinde yer almaktadır. Görevliler tarafından bölge giriş çıkışlarında gümrük kontrolleri yapılmaktadır. Bununla birlikte kamp ayrıca Uzay Kampı Türkiye güvenlik görevlileri ve kameralar tarafından 7 gün 24 saat kontrol altında tutulmaktadır. Katılımcıların yanlarında bir görevli olmadan bireysel veya grup halinde kamp alanı dışına çıkmalarına izin verilmez. Programdaki kamp dışı aktiviteler sınırlı olup, eğitim programı içinde belirtilmiştir. Katılımcıların şahsi eşyalarının ve yanlarında getirdikleri paraların sorumluluğu kendilerine aittir. Kaybolması veya çalınması durumunda Uzay Kampı Türkiye ve ESBAŞ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

(*) Serbest bölgeler, bir ülkenin siyasi sınırları içinde olmakla beraber gümrük bölgesi dışında sayılan, ihracat odaklı yatırımların artırılması için tasarlanmış özel bölgelerdir. Ege Serbest Bölgesi, 1990 yılından bu yana "Yap-İşlet-Devret" modeliyle bir özel sektör kuruluşu ve aynı zamanda Uzay Kampı Türkiye’nin ana kurucu firması olan ESBAŞ tarafından kurulup işletilmektedir.

İyi derecede İngilizce konuşup yazabilen 9-15 yaş grubundan herkes bu programa katılabilir. Galaktik Yaz Kampı, Uzay Yolcuları Programı'nda sunulan tüm aktiviteleri içerir. Ayrıca havuz etkinlikleri, kültür gecesi, oyun parkımızda düzenlenen barbekü gecesi gibi sosyal etkinliklerle zenginleştirilmiştir.

Uzay Kampı Türkiye Pandemi Prosedürleri

 • Tüm kamp personeline iş yeri hekimlerimiz ve İSG uzmanlarımız tarafından COVID-19 ve önleyici tedbirlerle ilgili kapsamlı eğitimler verilmiştir.
 • Aktivite alanlarında kapı ve pencerelerin açılması suretiyle 24 saat düzenli olarak doğal havalandırma yapılmaktadır.
 • Tuvalet ve duş alanlarında antibakteriyal sıvı sabun kullanılmaktadır. 
 • Tesiste ortak kullanılan alanlarda alkol bazlı el dezenfektan istasyonları yerleştirilmiştir.
 • Katılımcılara kampta düzenlenecek kayıt aşamasında görevli sağlık personeli tarafından temassız ateş ölçümü yapılmaktadır. Kampa girişte katılımcıda klinik şikayetler olması ve/veya ateşinin 37.8ºC’nin üzerinde olması ve hekimimizin talep etmesi durumunda ücreti karşılığı antijen testi ve/veya PCR testi yapılabilecektir.
 • Katılımcıların ateşleri gerektiğinde ölçülmekte; 37,8ºC’nin üzerinde ateşi olan, öksürük ve solunum güçlüğü olan katılımcılar tedbiren programdan ayrılarak işyeri hekimliğine bildirilmektedir.
 • Katılımcılara sık sık ellerini yıkamaları; yiyecek, içecek ve kişisel eşyalarını paylaşmamaları hatırlatılmaktadır.
 • Taze hava sirkülasyonu sağlayacak şekilde çalıştırılan merkezi ısıtma-soğutma sistemlerinin bakım, temizlik ve filtre değişiklikleri prosedüre uygun olarak yapılmaktadır.
 • VRV klima sistemleriyle iklimlendirilme yapılan Uzay Kampı Türkiye yatakhanelerinde 2000 m3/saat kapasiteli Isı Geri Kazanım Cihazları kullanılmakta; her 7,5 dakikada bir hava değişiminin yapılması sağlanmaktadır.
 • Kamp programı başlangıcından önce COVID veya influenza semptomu gösteren ve testi pozitif çıkan katılımcıların, test sonucunu iletmeleri durumunda program ücreti iadesi yapılır.
BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık