Günlük geziler websitemizde “Günlük Uzay Kampı Turu” başlığı altında duyurulan programlar için planlanmakta; bunun dışındaki bireysel başvurular için gezi düzenlemesi yapılmamaktadır.

# Program Giriş Çıkış
1 Robot Aktiviteli Yaz Kampı Pazar 13.00-16.00 Cumartesi sabah saat 10.30'daki mezuniyet töreninden sonra
2 Galaktik Yaz Kampı Pazar 13.00-16.00 Cumartesi sabah saat 10.30'daki mezuniyet töreninden sonra
3 Space Maker Yaz Kampı Pazar 13.00-16.00 Cumartesi sabah saat 10.30'daki mezuniyet töreninden sonra
4 Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları Pazar 13.00-16.00 Cuma sabah saat 09.00'daki mezuniyet töreninden sonra
5 Uzay Yolcuları Pazar 13.00-16.00 Cuma sabah saat 09.00'daki mezuniyet töreninden sonra
6 Aile / Çocuk Uzay Kampı Cuma 17.00-18.00 Pazar saat 11.00'deki mezuniyet töreninden sonra
7 Yıldızlar ve Gezegenler Macerası Cuma 15.00-16.00 Pazar saat 09.00'daki mezuniyet töreninden sonra
8 Astro-Macera Pazartesi 10.00-10.30 Salı saat 16.00'daki mezuniyet töreninden sonra
9 Mars’a Seyahat Pazar 12.00-13.00 Salı 11.00’deki törenden sonra
10 Minecraft Yeni Ufuklar Pazar 15.00-16.00 Çarşamba 10.30’daki törenden sonra

En az 15 kişiden oluşan grup rezervasyonu yapılması halinde programlar özelleştirilebilmekte, içerikleri ve başlangıç-bitiş süreleri değiştirilebilmektedir. Özel program talepleriniz için Tel:0 232 252 35 00 (dahili 301/302/312)

Ödemenizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Türkiye'de ikamet eden ve İşBankası, Vakıfbank veya Bonus platformuna üye bankalara ait kredi kartı sahipleri konaklamalı programlara vade farksız 6 taksitle ödeme yaparak kayıt yaptırabilir. (Bireysel olarak ödeme yapılması halinde grup rezervasyonlarında da taksit imkanı sağlanmaktadır.)

Eğer bu kartlardan herhangi birine sahip değilseniz, mail order yöntemiyle yapılacak diğer taksitli ödemelerinizi kredi kartı veya banka havalesi ile yapabilirsiniz. Son taksit ödemesi program tarihinden en geç 30 gün önce yapılmalıdır. Program tarihinden en geç 30 gün önce yapılan iptallerde bedelin %90'ı geri ödenir. Program tarihinden en geç 15 gün önce yapılan iptallerde bedelin %75'i geri ödenir. Son 15 gün içinde yapılan iptallerde geri ödeme yapılmamaktadır. İptal isteği mutlaka yazılı yapılmalıdır. Ayrıntılı bilgileri başvuru formunda bulabilirsiniz.

Erken Kayıt İndirimleri

Uzay Yolcuları / Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları

 • Türkiye’de ikamet eden öğrencilere 16 Aralık 2019 tarihine kadar kayıt ve ödeme işlemlerini tamamlamış olmaları koşuluyla indirim uygulanır.
 • Galaktik Yaz Kampı / Robot Aktiviteli Yaz Kampı / Space Maker Yaz Kampı
  Türkiye’de ikamet eden öğrencilere 1 Haziran 2020 tarihine kadar kayıt ve ödeme işlemlerini tamamlamış olmaları koşuluyla indirim uygulanır.

Özel İndirimler

 • Aynı aileden bir ya da birden fazla çocuğun Uzay Yolcuları, Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları, Galaktik Yaz Kampı, Space Maker Yaz Kampı veya Robot Aktiviteli Yaz Kampı Programına katılması durumunda, ilk katılımcı çocuktan tam ücret alınır; aynı dönemde ve aynı programa katılacak olan her bir kardeş %10 indirim hakkı kazanır.
 • Aile-Çocuk Uzay Kampı dışındaki konaklamalı programlara yapılacak ve en az 10 katılımcıdan oluşan grup rezervasyonlarında, her 10 katılımcı için bir refakatçi öğretmen programdan ücretsiz olarak faydalanır.

Taksitli Ödeme

Türkiye'de ikamet eden ve İşBankası, Vakıfbank veya Bonus platformuna üye bankalara ait kredi kartı sahipleri konaklamalı programlara vade farksız 6 taksitle ödeme yaparak kayıt yaptırabilir. (Bireysel olarak ödeme yapılması halinde grup rezervasyonlarında da taksit imkanı sağlanmaktadır.) Mail order yöntemiyle ödeme yapılması halinde taksitli ödemenin nasıl yapılacağıyla ilgili bilgi almak için Tel: 0 232 252 35 00 (Dahili: 301/302/312)

NOT:

 • İndirimler birleştirilemez.
 • İndirimler program fiyatı için geçerlidir; program başlangıcından önce ve bitiminden sonra talep edilecek yemek ve ulaşım gibi ekstra giderleri kapsamamaktadır.

Hayır. İndirimler birleştirilemez.

Programlarımız İngilizce ve Türkçe olarak sunulabilmektedir. Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları Programı, Uzay Yolcuları Program'ı içeriğine benzemekle birlikte farklı olarak içerisinde robot yapımı ve uygulamaları ile ilgili dersler ve uygulamalı aktiviteler bulunmaktadır. Bu program 13-15 yaş grubu arasındaki çocuklar için uygulanmaktadır.

Galaktik Yaz Kampı Programı müfredatında uzay teknolojileri eğitimi ve simülatör kullanımlarının yanısıra havuz etkinlikleri, barbekü gecesi, kültür gecesi ve astronot macera parkuru gibi eğlenceli aktiviteler bulunmaktadır.

Hayır. Bu programlarımıza en az 13 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir.

Hayır. Sadece uzay araştırmaları ve fen bilimleri alanına ilgi duyması ve öğrenmeye arzulu olması yeterlidir.

Eğitim kadromuz; (Türk ve yabancı) en az bir yabancı dil bilen, çocuklarla iletişimi çok iyi olan, astronomi ve fen bilimleri konularında bilgili lisans/yüksek lisans öğrencileri ve mezunlarından oluşmaktadır. Tüm operasyon süreci; astronomi, kimya, biyoloji ve fizik alanlarında uzman, 10 yılı aşkın çalışma tecrübesine sahip, dinamik bir kadro tarafından titizlikle planlanmakta ve değerlendirilmektedir.

Kız ve erkek katılımcılarımız ayrı katlarda bulunan yatakhanelerde kalmaktadırlar. Programa sadece baba-oğul ve anne-kız olarak katıldığınız takdirde aynı yatakhanede kalabilirsiniz.

Evet. Her yatakhanenin hemen yanı başında görevli eğitimci odaları bulunmaktadır. Yatakhanede gece boyunca görevli olacak sorumlu eğitmenler ihtiyaçları karşılamak için görev yapmaktadır.

Sağlık formunda diyet kısıtlamaları bölümünü doldurduğunuz ve konuyu Rezervasyon yetkililerine ilettiğiniz takdirde özel diyet talepleri de mümkün olduğunca karşılanacaktır. Olanaklarımızı aşan durumlarda katılımcılar kendi özel yiyeceklerini yanlarında getirebilir ve/veya bu taleplerinin karşılanması için ek ücret ödeyebilirler.

Evet. Kamp döneminin başladığı ilk gün, kayıt sırasında tüm ilaçlar görevli hemşiremiz tarafından teslim alınmaktadır. Hemşiremiz, çocuklardan teslim alınan ilaçların reçetelerinde yazılı olan kullanım talimatlarına göre verilmesini sağlamaktadır.

Uzay Kampı Türkiye’de 7/24 görev yapan bir hemşire ve sekiz yataklı revir mevcuttur. Hafta içi günlerinde, 08.00-18.00 saatleri arasındaki sağlık sorunlarına kamp doktorumuzca müdahale edilmektedir. 08.00-18.00 saatleri dışında ve hafta sonu günlerinde de hemşire ve/veya kamp doktorunun gerekli gördüğü durumlarda kampa gelebilecek, icapçı kamp hekimi bulunmaktadır.

Çocuklar, kamp hekiminin gerekli gördüğü durumlarda Uzay Kampı Türkiye’nin anlaşmalı olduğu, kampa çok yakın bir konumda bulunan hastaneye ivedilikle ulaştırılabilmektedir. Kampın çok yakınında konuşlandırılmış 112 acil ambulans istasyonu bulunmaktadır.

Kayıt sonrası ve mezuniyet öncesi tüm yemek öğünleri program ücretine dahildir. Çocuğunuza vereceğiniz harçlık tutarı tamamen sizin takdirinize bağlıdır.  Kampta bisküvi, dondurma ve çikolata satın alabileceğiniz otomatik satış makinesi bulunmaktadır.

Çocuğunuzu arayabileceğiniz belirtilen saatler dışında, acil durumlarda Uzay Kampı Türkiye santralini arayabilirsiniz.(0 232 252 35 00) Görevliler size yardımcı olacaklardır.

Hayır. Çocuğunuz giriş günü kayıt işlemlerinden sonra kamp programına başlamış kabul edilmektedir. Çocuğunuzun aileden uzakta bir kamp deneyimi yaşamasını istiyoruz. Bu yüzden özel durumlar dışında çocuğunuzun kamptan ayrılmasına izin verilmemektedir.

Kampta bulunduğu süre içerisinde çocukları özleyeceğinizi biliyoruz. Bununla birlikte çocukların evden uzakta kendi başlarına neler yapabileceklerini görmeleri için bir deneyim yaşaması gerekir. Bu sebeple kamp dönemi boyunca, acil durumlar dışında ziyarete gelinmemesini öneriyor ve tüm anne/babaları program sonunda yapılan mezuniyet töreninde görmek istiyoruz. Acil durumda katılımcıyı ziyaret etmeye ve program sonrasında teslim almaya yetkili kişinin açık kimlik bilgileri, kayıt sırasında görevlilere mutlaka bildirilmelidir.

Katılımcılar yanlarında getirdikleri cep telefonlarından (ya da kamptaki ankesörlü telefonlardan) sadece programda “güne hazırlık” ve “yatakhanelere gidiş ve ışıkların söndürülmesi” olarak tanımlanan zaman aralıklarında görüşme yapabilirler. Cep telefonu, tablet, fotoğraf makinesi, kamera vb değerli eşyalar sigorta kapsamında olmayıp tamamen katılımcıların sorumluluğundadır. Kaybolması veya çalınması durumunda Uzay Kampı Türkiye ve ESBAŞ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Katılımcılar, yanlarında getirdikleri kıyafetleri giyeceklerdir. Kampa gelirken aşağıdakilerin getirilmesi tavsiye olunur.

 • Asma kilit
 • Diş fırçası ve macunu
 • Deodorant, sabun, duş jeli, şampuan, tarak/fırça, saç kurutma makinası
 • Gecelik, pijama, iç çamaşırı, günlük giysiler
 • Çorap, spor ayakkabı, banyo terliği
 • Mevsime uygun olarak ceket, yağmurluk
 • Güneş kremi, mayo, bone (yaz kampı programları için)
 • Ankesörlü telefon için kart (kampımızda satışı yapılmaktadır)
 • Otomatik satış makinesi (bisküvi, içecek gibi.) için bozuk para

Uzay Kampı Türkiye, Ege Serbest Bölgesi* içerisinde yer almaktadır. Görevliler tarafından bölge giriş çıkışlarında gümrük kontrolleri yapılmaktadır. Bununla birlikte kamp ayrıca Uzay Kampı Türkiye güvenlik görevlileri ve kameralar tarafından 7 gün 24 saat kontrol altında tutulmaktadır. Katılımcıların yanlarında bir görevli olmadan bireysel veya grup halinde kamp alanı dışına çıkmalarına izin verilmez. Programdaki kamp dışı aktiviteler sınırlı olup, eğitim programı içinde belirtilmiştir. Katılımcıların şahsi eşyalarının sorumluluğu kendilerine aittir. Eşyaların kaybolması veya çalınması durumunda Uzay Kampı Türkiye ve ESBAŞ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Serbest bölgeler, bir ülkenin siyasi sınırları içinde olmakla beraber gümrük bölgesi dışında sayılan, ihracat odaklı yatırımların artırılması için tasarlanmış özel bölgelerdir. Ege Serbest Bölgesi, 1990 yılından bu yana "Yap-İşlet-Devret" modeliyle bir özel sektör kuruluşu ve aynı zamanda Uzay Kampı Türkiye’nin ana kurucu firması olan ESBAŞ tarafından kurulup işletilmektedir.

İyi derecede İngilizce konuşup yazabilen 9-15 yaş grubundan herkes bu programa katılabilir. Galaktik Yaz Kampı, Uzay Yolcuları Programı'nda sunulan tüm aktiviteleri içerir. Ayrıca havuz etkinlikleri, kültür gecesi, oyun parkımızda düzenlenen barbekü gecesi gibi sosyal etkinliklerle zenginleştirilmiştir.

Üste Çık