img_17
img_17
img_17

Program İçeriği

Program Tarihi Yaş Aralığı Fiyat (Kişi Başı)
Türkçe Temmuz 16-18 240$
İngilizce Temmuz 16-18 270$
Giriş: Pazartesi 10.00-10.30
Çıkış: Salı saat 16.00'daki mezuniyet töreninden sonra

ASTRO-MACERA GENÇLİK PROGRAMI

 

Astro-Macera Gençlik Programı ile 16-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerine uzay bilimleri ve teknolojileri alanında uygulamalı eğitim verilir.

  • Uzay İstasyonuyla 1 saatlik sanal uzay uçuşu görevi
  • 3D yazıcılar ile workshoplar
  • Uzay giysileri
  • Teleskopla gökyüzü gözlemi
  • Dijital yıldızevinde konum astronomisi eğitimi
  • NASA tasarımlı astronot simülatörlerinden 4 tanesinin kullanılması(*)
Astro - Macera

Uzay İstasyonu Görevi

Programın en etkileyici ve özel aktivitesidir.

Gerçek uzay mekiği görevlerinde yapılan çalışmaların canlandırıldığı bu aktivitede her bir takım üyesine, uzay mekiği Discovery’de komutan, Uzay İstasyonu modüllerinde uçuş mühendisi ve yer kontrol merkezinde uçuş yöneticisi gibi görevler verilir.

Her bir görev ayrı derecelerde sorumluluk alma ve liderlik özelliği gerektirir. Eğer bir takım üyesi önemli bir sorumluluğu ya da görevi ihmal ederse, bu tüm uçuş görevinin başarısız olmasına neden olabilir.

Program katılımcıları bu görevle bilgiyi paylaşma ve takım halinde başarıya ulaşmanın ne kadar önemli olduğunu öğrenirler.


Teşekkür Mektupları

Bu sene Robert Koleji bitiriyorum ve eğitimime Amerika’da yer alan Purdue Üniversitesi ile devam edeceğim. Bu üniversitede uzay ve hava taşıtları mühendisliği okumayı düşünüyorum. Size yazma nedenim ise yukarıda bahsettiğim konu ile ilgili teşekkür etmektir. Türkiye’de hiç ön planda olmayan bu mesleği seçme sebeplerimden biri 4. sınıfta geldiğim kampınızda ( ben geldiğimde takımlar vardı ve ben Merkür’düm.) uzay ve astronomiye olan tutkumu ilk kez farketmem olmuştur. Bu günden sonra bu tutku giderek büyüdü.Türkiye’de böyle güzel bir programın varolmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Uzay kampı hayatımda yer etmiş güzel bir deneyimdir.Saygılarımla,

Mehmet Alp Aysan
Öğrenci, Robert Koleji | İstanbul

Kayıt işlemleri sırasında size yardımcı olabilecek önemli detaylar için buraya tıklayınız.

Uzay Kampı Türkiyeden Pandemi Dönemine Özel Programlar
Üste Çık