Dünya genelinde çalışanlarını mutlu eden işverenleri seçen Great Place to Work’un, 2021 araştırmasına göre Uzay Kampı Türkiyenin de ana kurucu firması ESBAŞ, 250-500 Çalışan Sayısı Kategorisi’nde ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne girdi.

ESBAŞ YENİDEN TÜRKİYE'NİN EN İYİ İŞVERENLERİ LİSTESİNDE!


Dünya genelinde çalışanlarını mutlu eden işverenleri seçen Great Place to Work’un, 2021 araştırmasına göre Uzay Kampı Türkiyenin de ana kurucu firması; ESBAŞ, 250-500 Çalışan Sayısı Kategorisi’nde ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne girdi. ESBAŞ Türkiye'nin En iyi İşverenleri Sektör Ödülü kategorisinde Profesyonel Hizmetler Sektörü Ödülüne layık görüldü; ayrıca Türkiye'nin En iyi İşverenleri Bölge Ödülü kategorisinde de Ege Bölgesi'nin en iyi iş verenleri arasında girmeyi başardı.

Great Place to Work (GPTW), Türkiye’de 2021’in en iyi işverenlerini seçmek amacıyla, toplam 217 şirkette, çalışanların işyerlerini güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu konularında puanlamalarını istedi. Araştırma sonucunda çalışanları tarafından en yüksek puanı alan şirketler, çalışan sayılarına göre 7 kategoride değerlendirildi ve yüksek puan alan şirketler Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne alındı. 2020 yılında Türkiye’nin en iyi işvereni seçilen ESBAŞ, bu yıl da çalışanlarından yüksek puan alarak 200-500 Çalışan Sayısı Kategorisi’nde ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesi’ne girmeyi başardı!   

GPTW’nin ‘Türkiye’nin En İyi İşvereni Listesi’ne girmiş olmasını değerlendiren ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler de, pandemi nedeniyle sadece Türkiye’de değil dünyada bir çok şirkette milyonlarca çalışanın haklarının kısıtlandığı, işten çıkarıldığı son iki yılda, ESBAŞ’ın çalışanlarının verdiği yüksek puanlarla ikinci kez Türkiye’nin en iyi işverenleri arasına girmiş olmasının gurur verici olduğunu vurguladı. Great Place to Work’un, 60 ülkede şirketlerdeki güven kültürünü ölçerek her ülkenin en iyi işverenleri listesini açıkladığını söyleyen Dr. Faruk Güler, ESBAŞ’ın 31 yıldır şartlar ne olursa olsun değerlerine yüksek bir inançla bağlı kalmanın ödülünü almış olduğunu belirterek, “ESBAŞ’ın, 2020 ve 2021 yıllarında Türkiye’nin en iyi işverenleri arasına girmiş olması, şirketimizin en zor şartlarda dahi çalışanına sahip çıktığının ve hep birlikte mükemmellik yolunda yeni bir adım atabilme mücadelesini bırakmadığının en güzel kanıtı olmuştur” diye konuştu. 


ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler

Merhum Kaya Tuncer’in, temellerini attığı ESBAŞ’ın serbest bölgecilik alanında sadece Türkiye’de değil, dünyada da model olarak alınan bir şirket olduğuna işaret eden Dr. Faruk Güler, şunları söyledi. “ESBAŞ, çalışanlarıyla birlikte, yüksek güvene dayalı iş yeri kültürünü inşa etmek adına, ‘Cesurluk, Kararlılık, Etik Olmak, Müşteri Odaklılık, Yenilikçilik ve İnsan Odaklılık’ olarak belirlediği değerlerine bağlı kalmayı son derece önemsemektedir. ‘Mutlu ESBAŞ’lılar Yaratmak’ felsefesiyle sürdürdüğümüz insan kaynakları politikasının oluşturduğu ESBAŞ kültürü; tüm ESBAŞ’lıların gönülden işine bağlı olmalarını, işlerini kendi işi gibi görüp severek yapmalarını ve başarı odaklı olmalarını sağlamıştır. Great Place to Work’ün bu seçimi, ESBAŞ kültürünün bir başarısıdır. ESBAŞ kültürü; hissedarlar, Yönetim Kurulu ve tüm çalışanların güç birliğinde, yüksek bir inançla, her ne şart altında olursa olsun kesintisiz olarak ESBAŞ değerlerini uygulamak ile oluşmuştur. Kültür yaşandıkça devamlılığı sağlanır. ESBAŞ, sahip olduğu tüm bu değerlerle, daha iyi yerlere gelmek için mükemmellik yolunda her gün yeni bir adım atmaya devam edecektir.”

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık