ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Faruk Güler'den Çocuklara 23 Nisan Mesajı!

Sevgili Çocuklar,

Bu yıl, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılına denk geldiği için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha büyük bir coşkuyla kutlamak istiyorduk. Ancak bu sene Koronavirüs nedeniyle alınan önlemlerden dolayı evlerimizden, balkonlarımızdan kutlamak zorunda kaldık.  Yine de şartlar ne kadar zor olsa da bizler, Büyük Önder Atatürk’ün siz çocuklara armağan ettiği bu anlamlı bayramı coşkuyla kutlamanın bir yolunu hep bulacağız.

Evet, bu zor günler geçecek, sizler yine parklarda, okullarda, spor salonlarında yaşamın en güzel renkleri olmaya devam edeceksiniz. Şimdi sadece hep birlikte biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor. Evlerimizde kalmak zorunda olduğumuz bu dönemde internet üzerinden derslerimizi takip etmeyi sürdürelim. Çok şanslısınız ki; teknoloji, bilgiye her yerden ulaşmanıza, okula gidemediğiniz zamanlarda da derslerinizi takip etmenize imkan sağlıyor. Sizler de bu imkanı en iyi şekilde kullanarak, yeni bilgilere ulaşabilirsiniz. Sadece dünyayı değil uzayı da araştırabilirsiniz. Gezegenleri, yıldızları, astronotların uzay boşluğunda nasıl çalıştıklarını öğrenebilirsiniz. Bu konuda bizler de Uzay Kampı Türkiye olarak sizlere yardımcı olmak için sosyal medya üzerinden ilgi çekici videolar paylaşıyoruz. Youtube’dan, Instagram’dan, Twitter’dan Uzay Kampı Türkiye hesabını takip ederek ilginizi çekecek çok güzel bilgiler edinebilirsiniz.

Bu sıkıntılı günlerin çabuk geçmesini, sizlerle yeniden Uzay Kampı Türkiye’deki sıcak ortamımızda buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ben, Büyük Önder Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlu olmasını diliyor, sizleri özlemle gözlerinizden öpüyorum.

Dr. Faruk GÜLER

ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık