İzmir’de bulunan Uzay Kampı Türkiye’nin yaz tatilinde düzenleyeceği ve İngilizce, Türkçe olmak üzere iki dilde uygulanacak Galaktik Yaz Kampları yurt dışından da büyük ilgi görüyor.

NASA'nın 2030'lu yıllarda Ay’a insanlı yolculuklarda kullanacağı Aurora uzay aracı ile Ay’a uçuş simülasyonunun yaşatılacağı kampta Bulgaristan, İngiltere, Polonya, Slovenya, Romanya, ABD, Fransa, Yunanistan ve Çin'den çocukların katılacak olması, İzmir’de uzay teması etrafında bir araya gelen çocuklar arasında küresel dostlukların kurulmasını sağlayacak.

Türkiye'nin ilk ve tek uygulamalı uzay bilimleri ve teknolojileri eğitim merkezi Uzay Kampı Türkiye, 7-16 yaş grubundan çocuklara özel hazırladığı programlarla eğitimi ve eğlenceyi bir arada sunacak. Okulların kapanmasıyla birlikte başlayacak yaz programlarında NASA tasarımlı astronot simülatörleriyle eğitim, Hurricane 360 VR ve Riot 3D simülatörüyle sanal gerçeklik ve teleskopla gökyüzü gözlemi gibi eğitsel aktiviteler sunulacak. Kampta ayrıca Türk ve yabancı çocukları kaynaştırmak ve farklı kültürden çocuklar arasında yeni arkadaşlıkların kurulmasını teşvik edecek eğlenceli aktiviteler planlandı.

Aurora Simülasyonu İle Ay’a İnsanlı Uçuş Eğitimleri ve Eğlence

Galaktik Yaz Kamplarıyla devreye alınacak “Aurora Uzay Uçuşu Simülatörü” ile NASA'nın 2030'lu yıllarda yapmayı planladığı Ay’a insanlı uçuş görevlerindeki süreç canlandırılacak. Haziranda başlatılacak ve ağustos sonuna kadar sürecek programlara katılacak çocuklar, aynı zamanda problem çözme, ekip çalışması ve zaman yönetimi gibi becerilerin önemini de interaktif oyunlar ve simülatörlerle öğrenecekler.

Türkiye'den ve yurt dışından gelen çocukların uluslararası programlarda küresel arkadaşlıklar kurabilecekleri, 6 günlük Uluslararası Yaz Kampı programlarında özel barbekü partisi, özel sunumlar gecesi, astronot macera parkurunda yarışmalar ve havuz aktiviteleri gibi eğlenceli etkinlikler düzenlenecek. Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle sunulacak programlar ağustos sonuna kadar devam edecek.

İndirimli Kayıtlar 31 Mayıs’a Kadar Devam Edecek

6 Günlük programlara 31 Mayıs’a kadar bireysel kayıt yaptıranlar %10 erken kayıt indiriminden faydalanabilecekler. Yaz döneminde 7-10 yaş arası katılımcıların bir yetişkinle birlikte katılabileceği konaklamasız Yıldızlara Yolculuk Aile Kampı ve 9-15 yaşındaki öğrencilerin bireysel katılabildiği 2 gün süren Yıldızlar ve Gezegenler Macerası programları sunulacak.

Üste Çık