Uzay Kampı Türkiye, KalDer tarafından "Sürdürülebilir Bir Gelecek Yaratma" kavramı açısından iyi uygulama olarak değerlendirildi.

Uzay Kampı Türkiye'nin ana kurucu firması ESBAŞ, (Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş.) Kalite Derneği - KalDer tarafından 21-22 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen 26. Ulusal Kalite Kongresinin sonunda yapılan ödül töreninde 2017 Türkiye Mükemmellik Ödülünün sahibi olurken, Uzay KampıTürkiye de iyi uygulama olarak değerlendirildi.

İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezinde düzenlenen ödül töreninde, ESBAŞ CEO'su Dr. Faruk Güler ESBAŞ'ın ödülünü KalDer Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı'nın elinden aldı.

KalDer tarafından hazırlanan ve yaratıcılık ve yenileşim fırsatlarını belirlemek üzere işbirliği ağlarının oluşturulması konusunda Uzay Kampı Türkiye'nin bir örnek olduğuna da vurgu yapılan raporda şu sözlere yer verildi. "Ege Serbest Bölgesinde sunulan geleneksel yerel yönetim hizmetlerinin ötesinde, mevzuatın izin verdiği alanlarda yeni ürün ve hizmetler geliştirilmiştir. Bunlar arasında bulunan 'Uzay Kampı Türkiye' yaklaşımını, mükemmelliğin temel kavramları arasında bulunan 'Sürdürülebilir bir Gelecek Yaratma' kavramı açısından 'İyi Uygulama' olarak değerlendirmiş bulunmaktayız."

2000 yılında bir ESBAŞ girişimi olarak açılan Uzay Kampı Türkiye, yetişkinlere ve 7-18 yaş grubundan öğrencilere NASA tasarımlı simülatörlerle uygulamalı uzay bilimleri ve teknolojileri alanında eğitim veriyor. ABD ve Kanada'da bulunan kamplarla beraber dünyadaki üç uzay kampından birisi olan Uzay Kampı Türkiye'nin sunduğu programlara bugüne kadar 60'ı aşkın ülkeden 200 binden fazla kişi katıldı.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık