Uzay Kampı Türkiye’nin 7-15 yaş arası öğrenciler için farklı içerik ve sürelerde uygulayacağı sömestir programları 21 Ocak’ta başlıyor.

7-10 yaş arası çocukların ebeveynlerinden birisiyle birlikte katılabileceği iki günlük Aile-Çocuk Uzay Kampı programında; çocuğun ebeveyniyle kaliteli zaman geçirebildiği, birlikte takım çalışması içinde oldukları ve uzaya dair sorularına yanıt buldukları bir içerik sunuluyor.

9-15 yaş arası öğrencilerin tek başlarına katıldıkları iki günlük Yıldızlar ve Gezegenler Macerası ile beş günlük Uzay Yolcuları programları çocukların liderlik ve özgüven gelişimlerine katkıda bulunurken, sosyalleşmelerini ve eğlenerek öğrenmelerini sağlıyor.

NASA tasarımlı astronot simülatörlerinin kullanılmasından sanal uzay uçuş görevine, teleskopla gökyüzü gözleminden sıcak hava balonu yapımı ve fırlatılmasına kadar pek çok aktivite içeren kamp programlarına kayıtlar devam ediyor.

Ayrıca 7-15 yaş arası çocukların aileleriyle birlikte katılabileceği Simülatörlü Aile Turu, katılımcıların sanal gerçeklik deneyimini yaşayabileceği günlük gezi şeklinde planlanıyor. Programda ayrıca uzayda tarım, Mars'ta kurulacak koloniler gibi uzayla ilgili temel bilgiler veriliyor.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık