Uzay Kampı Türkiyenin “Özelleştirilmiş Yıldızlar ve Gezegenler Macerası” programına yurt dışından ilgi devam ediyor. Programın son katılımcıları Pakistan Lahore Amerikan Okulu oldu.

Bu yıl Mart’ın ikinci haftasında düzenlenen katılımlarıyla üst üste 5’nci kez Uzay Kampı’na gelen Pakistan Lahore Amerikan Okulu, 13 öğrencisiyle birlikte özelleştirilmiş programa katıldı. Öğrenciler hem robot tasarımı çalışmaları yaptılar hem de Efes-Şirince turu ile unutulmaz bir kültürel tecrübe yaşadılar.

Özelleştirilmiş programların katılımcı grupların taleplerine göre belirlendiğine, esnek olmasıyla yurt dışından büyük ilgi gördüğüne işaret eden Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Emre Aday, “Yurt dışından gelen öğrenciler okul dışı etkinliklerin yapıldığı ‘Week Without Walls’ programları kapsamında Uzay Kampı Türkiye’ye gelmeyi tercih ediyorlar. Robotik çalışmalarla birlikte; NASA tasarımlı astronot simülatörleriyle eğitim, dijital yıldızevinde astronomi, Uzay İstasyonu Uçuş Görevi takım çalışması gibi etkinliklerimiz var. Katılımcılar, robotların uzay çalışmalarındaki önemini öğrenirken, mühendislik ve programlama yetilerini kullanıyorlar, kendi robotlarını tasarlayıp yarıştırıyorlar. Ayrıca yine yurt dışından gelen okullara özel geziler de organize ederek ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtıyoruz” dedi.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık