İzmir’de interaktif uzay bilimleri ve teknolojileri eğitim veren Uzay Kampı Türkiye’nin 7-15 yaş arası çocuklara yönelik planladığı yaz kampı programlarının kayıtları başladı.

Dünyada sadece ABD ve Türkiye’de bulunan,  ülkemizin tek uzay kampı olan Uzay Kampı Türkiye, bu yıl da çocuklara unutulmaz bir “uzay macerası” deneyimi sunacak. Uzay atmosferinde sunulacak yaz kampı, İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrencilere, yurt dışından gelen çocuklarla ekip çalışmalarına katılarak yabancı dillerini geliştirme imkanı da sağlıyor. 

19 Haziran’da başlayacak programlarda, uzay çalışmaları dersleri “sıfır yerçekimi duvarı”, “Ay’da yürüyüş koltuğu”, “Discovery Uzay Mekiği Modeli” gibi eğitsel ve eğlenceli araçlarla verilecek. 21’inci yüzyılın gerektirdiği takım çalışması, inovasyon, üretkenlik gibi yeteneklerin kazandırılmasını hedefleyen bu programlar, STEAM (Fen-Teknoloji-Mühendislik-Sanat-Matematik) öğrenme yaklaşımlarıyla desteklenerek oluşturuldu. Kampta çocukların hem eğlenip hem de takım çalışması, zaman yönetimi gibi konularda eğitim alacakları etkinlikler de planlandı. Türkiye’deki ilk ve tek, dünyadaki iki uzay kampından birisi olan, İzmir’de kurulu Uzay Kampı Türkiye’ye; uzayı ve bilimi seven, geleceğin mühendisleri, astronotları, bilim insanları olma hayali kuran çocuklar ve aileleri büyük ilgi gösteriyor.

ULUSLARARASI KATILIM VE KÜRESEL DOSTLUK

Uzay Kampı Türkiye dünyada sadece Türkiye’de ve ABD’de olması ve sunduğu benzersiz içerikle yurt dışından büyük ilgi görüyor. Şimdiden Bulgaristan, Polonya, Yunanistan, Romanya ve İspanya'dan grup rezervasyonları alan kampa bireysel olarak da birçok yabancı ülkeden katılım bekleniyor. İngilizcesi yeterli olan tüm çocukların katılabildiği Uluslararası Galaktik Yaz Kampına, Türkiye’den katılan çocuklar da uluslararası arkadaşlıkların kurulduğu güvenli bir ortamda İngilizcelerini pekiştirme şansına sahip olacaklar.

Uzay Kampı Türkiye’nin sunduğu en kapsamlı kamplardan biri olan Galaktik Yaz Kampı Programlarına 17 Haziran tarihine kadar yapılacak başvurulara erken kayıt indirimi uygulanacak.

Erken Kayıt Avantajları

Üste Çık