Uzay Kampı Türkiye, “Asteroit Haftasını” 23-29 Haziran tarihleri arasında düzenleyeceği programda özel etkinliklerle kutlayacak.

Asteroitlerin Dünya’ya çarpması sonucu oluşabilecek tehlikeler ve insanların yapılabilecekleri konusunda bilinçlendirmeye yönelik küresel bir kampanyaya dönüşen ve her yıl 30 Haziran’da tüm dünyada özel etkinliklerle kutlanan “Asteroit Günü”, Uzay Kampı Türkiyenin programlarına da tema olarak eklendi. Geçtğimiz yıl başlatılan kutlama programları bu yıl da devam edecek.

23-29 Haziran tarihleri arasında planlanan, 9-15 yaş grubundan öğrencilerin kayıt yapabileceği 6 Günlük Galaktik Yaz Kampı programına, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkanı Prof.Dr. Serdar Evren misafir konuşmacı olarak katılacak. Bu haftaya özel Uzay Kampı Türkiye aktivitelerinin yanı sıra program katılımcılarına Asteroit Çarpması Etkinliği ve Sunumu, Dijital Yıldızevinde “Asteroit Görevi” filmi gösterimi ve sinema saatinde “Asteroit Kuşağı” gösterimi gibi eğitsel ve eğlenceli etkinlikler sunulacak. İngilizce ve Türkçe dilinde programların uygulanacağı haftaya; Fransa, Slovenya, Hindistan ve Kırgızistan’dan katılımcıların gelmesi bekleniyor.

Uzay Kampı Türkiyenin yaz tatiline özel planladığı uluslararası yaz kampları, öğrencileri bilim ve teknoloji alanlarında bilgilendirip, uygulamalı eğitimlerle bireysel gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyor. 16 Haziran’da başlayıp 24 Ağustos’ta sona erecek yaz gençlik kamplarına 31 Mayıs’a kadar yapılan kayıtlarda erken kayıt indirimi uygulanacak.

Üste Çık