Uzay Kampı Türkiyenin geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlediği Üniversitelilere Özel Günlük Uzay Kampı turlarının yoğun ilgi görmesi üzerine bu yıl yeniden katılıma açtığı program, 11-12 Aralık 2017 tarihlerinde düzenlendi.

18-25 yaş aralığındaki üniversite öğrencilerine özel düzenlenen programa başta Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Marmara Üniversitesi öğrencileri olmak üzere İzmir ve çevre illerden toplam 46 üniversite öğrencisi katıldı.

3,5 saat süren programda katılımcılar, takım çalışması halinde Uzay İstasyonu Sanal Uzay Uçuş Görevi gerçekleştirdiler. Öğrenciler, NASA tasarımlı astronot simülatörleri ve kullanım alanları hakkında bilgiler alırlarken, Dijital Gezegenevinde takımyıldızlarını ve nasıl sınıflandırıldıklarını öğrendiler. Katılımcılardan İrem Aygül "Astronomiye, uzaya ilgisi olan kişiler için çok güzel ve eğitici bir program. Ben çok şey öğrendim. Ayrıca insanın merakını daha çok arrtıran ve motive eden bir aktivite” dedi. Program, eğitim merkezi turu ve simülator gösterisinin ardından sona erdi.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık