Uzay Kampı Türkiye, ailelerin çocukları ile birlikte keyifli vakit geçirmelerine yönelik sunduğu günlük turları başlıyor.

Uzay Kampı Türkiye, yaz süresince düzenlediği konaklamalı gençlik kamplarının yanı sıra yoğun talep üzerine oluşturduğu “Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı Turu” ve “Astro-Tur” programlarını 30-31 Temmuz, 2 Ağustos ve 07-21 Ağustos tarihlerinde yapmaya hazırlanıyor. 

Gençlerin yaz tatillerini farklı bir deneyimle geçirmelerini hedefleyen Uzay Kampı Türkiye, yaz döneminde sunduğu konaklamalı programlarla yurt içinden ve yurt dışından öğrencileri ağırlamaya devam ederken kampı yakından tanımak isteyen gençlerin ve ailelerin talepleri doğrultusunda oluşturduğu günlük gezi programları hazırlıklarına da başladı. 7-15 yaş arasındaki öğrencilerin 1 yetişkinle birlikte katılabildiği, “Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı Turu” nda uzayda tarım, dijital yıldızevi, eğlenceli bilimsel deneyler ve simülatör gösterisi gibi etkinlikler yer alırken, 9-12 yaş arasındaki öğrencilerin ebeveynleriyle birlikte, 13 yaş ve üzerindekilerin tek başına dahil olduğu astronomi ağırlıklı “Astro-Tur” programı ise sihirli kürede güneş sistemi eğitimi, gök atlası yapım atölyesi ve teleskopla gökyüzü gözlemi yaparak uzaya dair merak edilen soruların cevaplarını bulabilecekleri etkinlikleri içeriyor.

İzmir’de faaliyet gösteren ve Dünya’da bir eşinin sadece ABD’de olduğu kampta, ailelerin çocuklarıyla keyifli vakit geçirmeleri için de farklı bir fırsat olarak öne çıkan günlük uzay kampı turlarına Uzay Kampı Türkiye web sitesinden online kayıtlar devam ediyor.

Üste Çık