Programlarında ağırladığı binlerce öğrenciye uzay sevgisini aşılayan, Türkiye’nin ilk ve tek uzay kampı, Uzay Kampı Türkiye bu yarıyıl tatilinde de çocuklara özel “uzay macerası” programları hazırladı.

Açıldığı 2000 yılından bu yana 7- 15 yaş arasındaki öğrenciler ve aileleri için NASA’nın astronot eğitimlerinde kullandığı araçlara benzeyen simülatörlerle birbirinden ilginç ve eğitici konaklamalı programlar sunan kamp, yine benzersiz bir tatil programı sunmak için geri sayıma başladı. İzmir’de kurulu uzay teknolojileri eğitimi merkezi yarıyıl tatili kapsamında; 9-15 yaş arası öğrenciler için; 2 günlük Yıldızlar ve Gezegenler Macerası, 5 günlük Uzay Yolcuları ve Robot Aktiviteli Uzay Yolcuları programları sunacak.

Ay’da Yürüyüş, Sanal Uzay Uçuşu ve Daha Fazlası

Astronot simülatörleriyle verdiği eğitimlerle uzay meraklısı çocukların gözdesi olan kampta teleskopla gökyüzü gözlemi, Hurricane 360 VR simülatöründe sanal gerçeklik deneyimi, dijital yıldızevinde astronomi dersleri gibi bir çok etkinlik sunuluyor. Sanal gerçeklik gözlüğü ile entegreli Ay’da yürüyüş deneyiminin de yaşatıldığı programların katılımcıları; takım çalışması, zaman yönetimi gibi yetkinliklerini geliştirecekleri grup çalışmalarına da katılıyorlar.

Uzay teknolojilerine merak duyan, çocuklarıyla hayat boyu unutamayacakları ortak anılar edinmek isteyen ebeveynlere özel içerikler de hazırlandı. Ebeveynlerin 7-10 yaş arası çocuklarıyla beraber katılarak birlikteliklerini pekiştirecekleri 2 gün süreli Aile-Çocuk Uzay Kampı programında; Discovery Uzay Mekiği ile sanal uzay uçuşu, simülatör kullanımı gibi takım çalışması gerektiren etkinlikler yer alıyor.

Günlük Ziyaretçilere Özel Program

Konaklamalı programlar dışında sınırlı kontenjanla açılan günlük gezilere de katılarak Uzay Kampı Türkiye’yi ziyaret etmek mümkün. Ailelerin çocuklarıyla birlikte katılabildikleri Simülatörlü Aile Turu programında “uzayda” bitki yetiştirme, planetaryumda astronomi dersi, “eğlenceli deneylerle bilimin temel kavramları” gibi etkinlikler sunulacak.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık