Şimdiye kadar 7 yaş üzeri çocuklara ve yetişkinlere yönelik uzay eğitim programları düzenleyen Uzay Kampı Türkiye, yeni eğitim döneminde kapılarını 5-6 yaş grubundaki küçüklere de açtı.

Yeni dönemde sunduğu programlara, miniklere yönelik seçenekler de ekleyen Uzay Kampı Türkiye, 5-6 yaş grubundaki çocukların ebeveynleriyle birlikte katılacağı ‘Minikler Uzayda-Aile Turu’ ve anaokullarına yönelik hazırlanmış ‘Minikler Uzayda-Anaokulu Turu’ olmak üzere iki ayrı eğitim programı ile miniklere uzay ortamında neşeli anlar yaşatmayı hedefliyor.

Uzay Kampı Türkiyenin 5-6 yaş grubuna özel olarak hazırladığı “Minikler Uzayda Aile Turu” programında; Güneş Sistemindeki gezegenler, roketlerin temel çalışma prensipleri, uzayda bitki yetiştirme ve uzayda egzersiz yapmanın önemi gibi etkinlikler sunulacak. Eğlenceli ve eğitsel etkinliklerle oluşturulan bu program, hafta sonları düzenlenecek. Astronotların uzayda nasıl çalıştıkları, uzayda egzersiz yapmanın önemi ve uzayda bitki yetiştirme gibi aktivitelerin olacağı; anaokullarının 5-6 yaş grubuna yönelik hazırlanan “Minikler Uzayda Anaokulu Turu” programı ise hafta içi gerçekleşecek.

Pandemi kapsamında prosedürlerini hijyen kuralları ve ilgili makamlarca yayınlanan tedbirlerle güncelleyen kampta, 7-15 yaş aralığındaki öğrencilerin aileleriyle birlikte katılacakları Ailelere Özel Günlük Uzay Kampı Turu programı ise simülatörlü ve simülatörsüz seçenekleriyle sunulacak. Okullar için düzenlenen günlük Uzay Kampı gezileri, 7-17 yaş grubundaki öğrenciler için uygulanmaya devam edilecek.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık