Uzay Kampı Türkiyede yaz kamplarına geri sayım başladı. Temmuz ve Ağustos aylarında sunulmak üzere 7-15 yaş grubundan çocuklara ve yetişkinlere özel farklı programlar düzenleyen kamp, 20’nci yılına özel kurguladığı “Uzay Serüveni 2020” programıyla kapılarını tekrar açmaya hazırlanıyor.

Uzay Kampı Türkiyenin 20. yılına özel olarak kurguladığı 3 günlük “Uzay Serüveni 2020” programında 9-13 yaş arası çocuklara özel; model roket yapılması ve fırlatılması, astronot simülatörü kullanımları, sanal uzay yolculuğu gibi etkinlikler sunulacak. Pandemi nedeniyle bir süredir kapalı olan kamp, temizlik ve dezenfekte işlemlerini tamamlayarak prosedürlerini hijyen kuralları ve ilgili makamlarca yayınlanan tedbirlerle güncelledi. Yeni tedbirlerle açılıp Ağustos sonuna kadar devam edecek diğer programlar konaklamalı ve günlük gezi seçenekleriyle planlandı.

Günlük gezi seçenekleri arasında, ailelerin en az yedi yaşında olan çocuklarıyla birlikte katılabilecekleri uzay ve astronomi temalı programlar da yer alırken, daha uzun süreli programlara katılmak isteyen ilgililer için 6 günlük Galaktik Yaz Kampları ve 2 günlük Aile-Çocuk Uzay Kampı programları düzenlenecek.

BENZERSİZ ORTAMDA BENZERSİZ EĞİTİM

Tüm programlar eğlenceli ve eğitsel etkinliklerden oluşturuldu. Çocuklar farklı programlarda; NASA’nın astronotların eğitimleri için tasarladığı simülatörlere benzeyen araçlar, sanal gerçeklik simülatörleri, dijital planetaryum, sihirli küre gibi araçlarla uygulamalı eğitimlere katılırken, uzay istasyonu uçuş görevi, model roket yapılması ve fırlatılması gibi takım çalışması, zaman yönetimi ve problem çözme yetkinliklerini geliştirecekleri aktivitelere de katılacaklar. 

Uzay Serüveni 2020, 9-13 yaş grubu için her gün 09.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek üç günlük program olarak sunulurken, Ailelere Özel Günlük Gezilere 7-15 yaş grubu arasındaki öğrenciler ve Astro-Tur’a da 9 yaş ve üzeri öğrenciler aileleriyle, 13 yaş üzeri tüm katılımcılar kendi başlarına katılabilecekler. 9-15 yaş arasındaki katılımcılara Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle sunulacak 6 Günlük Galaktik Yaz Kampında, kültür paylaşım gecesi ve barbekü partisi gibi eğlenceli etkinlikler de yer alacak. 7-10 yaş aralığındaki öğrencilerin ebeveynleriyle birlikte katılacakları Aile-Çocuk Uzay Kampı programı da, her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklarıyla farklı bir ortamda vakit geçirmek isteyen aileler için bir seçenek olmaya devam edecek.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık