Uzay Kampı kafeteryasında verilecek kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri kamp ücretine dahildir. Her öğünde değişik zevklere hitap edecek farklı yemek çeşitleri bulunmaktadır. Katılımcılar, ayrıca otomatik satış makinelerinden bisküvi, kraker gibi yiyecekler ve soğuk içecekler satın alabilirler. Katılımcıların özel diyet talepleri de mümkün olduğunca karşılanacaktır. Olanaklarımızı aşan durumlarda katılımcılar kendi özel yiyeceklerini yanlarında getirebilir ve/veya bu taleplerinin karşılanması için ek ücret ödeyebilirler.


Özel diyet gereksinimi olmadıkça çocukların yanına yiyecek verilmemelidir. Özel diyet sebebi ile yiyecek getirilecekse durum önceden kamp yönetimine bildirilmelidir. Çocukların beslenmesi ile ilgili özel durumlar kayıt aşamasında size gönderilecek Sağlık Formu'nda yer alan "Beslenme Kısıtlaması” bölümünde belirtilmelidir.
Yemeklerimiz, velilerce belirtilen kısıtlamalar doğrultusunda gereken özen gösterilerek, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerini uygulayan ESBAŞ Gıda İşletmeleri Birimimizden tedarik edilmektedir. Gıda İşletmeleri Birimimiz ile işbirliği halinde katılımcıların ihtiyaçlarına göre menü hazırlamak için bütün imkanlarımızı kullanmaktayız.


ESBAŞ Gıda İşletmeleri Birimimiz tarafından üretilen tüm ürünlerde, Türk Gıda Kodeksinde alerjen olarak tanımlanan bileşenler bulunabilir. Bu bileşenler gluten içeren tahıl çeşitleri, kabuklular, yumurta, balık, yerfıstığı, soya fasulyesi, süt, sert kabuklu meyveler, kereviz, hardal, susam tohumu, kükürt dioksit ve sülfitler, acı bakla, yumuşakçalar ile bunları ihtiva eden ürünlerden oluşabilmektedir.
Katılımcılardan gelen özel diyet menü talepleri tarafımızca takip edilmektedir. Ancak, herhangi bir gıda ya da maddeye karşı alerjisi olan katılımcının, kampta sunulan gıdalardan dolayı alerjik reaksiyon yaşaması durumunda, Uzay Kampı Türkiye ve ESBAŞ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Program öncesi ve mezuniyet sonrası yiyecek içecek harcamaları katılımcıya aittir.


Örnek Menü

Uzay Kampı kafeteryasında verilecek kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri kamp ücretine dahildir. Her öğünde, değişik zevklere hitap edecek farklı yemek çeşitleri bulunmaktadır. Katılımcılar ayrıca kantinden bisküvi, kraker gibi yiyecekler ile soğuk içecekler satın alabilirler.


Örnek Kahvaltı

Haşlanmış Yumurta / Simit / Ekmek Çeşitleri / Kakaolu Kek / Krem Peynir / Kaşar Peyniri / Fındık Ezmesi / Bal / Tereyağı / Mısır Gevreği / Domates / Salatalık / Zeytin / Mevsim Meyvesi / Çay / Süt / Kakaolu Süt / Portakal Suyu / Vişne Suyu

Örnek Öğle Yemeği

Kaşarlı Köfte / Napoliten Soslu Makarna / Meyve / Salata Bar / İçecek

Örnek Akşam Yemeği

Ezogelin Çorba / Mantar Soslu Piliç Izgara / Patates Kızartması / Profiterol / Salata Bar / İçecek

food.jpg
Yemekler
BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık