Uzay Kampı Türkiyenin Ana Kurucu Firması ESBAŞ, PERYÖN’ün, insan kaynakları alanındaki yenilikçi ve başarılı uygulamaları baz alarak bu yıl 13.’sünü verdiği ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’nün sahibi oldu.

Son 2 yılda Türkiye’nin En İyi İşvereni ödüllerini alan ESBAŞ, bu kez de PERYÖN’ün yılın en büyük ödülü olan  ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’nü müzesine götürdü.

Avrupa İnsan Yönetimi Derneğinin de desteklemesi ile uluslararası boyuta taşınmış olan ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’ ESBAŞ sayesinde ilk kez İzmir’e kazandırıldı. Ödül için başvuruda bulunan çok sayıdaki kurumsal firmanın arasından büyük ödülü almaya hak kazanan ESBAŞ, insan kaynakları alanındaki yenilikçi ve başarılı uygulamaları ile yılın en büyük ödülünü aldı.

ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler

“Yolculuk Mükemmelliğe Doğru”

ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, şirketlerinde 2012 yılında başlattıkları mükemmellik yolculuğunun, “İNSAN DEĞERDE LİDERLİK BÜYÜK ÖDÜLÜ” ile taçlanmış olmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Dr. Faruk Güler, şunları söyledi: “2012 yılında bu yolculuğa çıkarken, sadece şirketimizde değil, tamamı küresel piyasalara ürün ve hizmet sunan 167 yerli ve yabancı firmanın faaliyet gösterdiği Ege Serbest Bölgesini alanında mükemmellik merkezi yapmak gibi iddialı bir hedefi vizyonumuza yerleştirerek çalışmalarımıza başladık.  Bu hedefe ulaşmak için EFQM yönetim modelini ve Yalın, Kaizen ve Hoşin Kanri felsefeleri ile çalışma prensiplerini uygulayarak ESBAŞ’ta büyük bir dönüşüm sağladık. Şirketimizde kurumsallaşmayı ve çalışan memnuniyetini uluslararası standartlara taşıyan bu yöndeki çalışmaları günümüze kadar kesintisiz sürdürmekteyiz. Mükemmellik yolculuğumuzun bu yeni adımında PERYÖN’ün bu değerli ödülünü müzemize götürmekten dolayı gurur duyuyorum” diye konuştu.

Ekonominin Zor Yılları ESBAŞ’ın Ödül Yılları Oldu

ESBAŞ’ın 2017 yılında KALDER’den Türkiye Mükemmellik Ödülünü aldığını hatırlatan Dr. Faruk Güler, ardından 2018 yılında PERYÖN’den Memnuniyet ve Bağlılık Ödülünü aldığını belirterek, şu bilgileri verdi: “Çıktığımız mükemmellik yolculuğunda kurumsallaşma ve çalışan memnuniyetini sağlamaya yönelik attığımız adımların, uluslararası ölçekte değerlendirme yapan kuruluşlar tarafından ödüllendirilmesi bizleri gururlandırıyor. Pandemi nedeniyle tüm dünyada ve ülkemizde ekonominin darboğaza girdiği, firmaların kapandığı ya da küçüldüğü son 2 yılda üst üste Türkiye’nin En İyi İşvereni ödüllerini, Türkiye’nin Profesyonel Hizmetler Sektörü Ödülünü ve Ege Bölgesi’nin En İyi İşvereni Ödülünü almamız ve son olarak bu yılın en büyük ödülü olan ‘İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü’nü kazanmış olmamız, en zor şartlarda bile çalışanlarımızın mutluluğunu önemsediğimizi ve ESBAŞ’ın insana değer veren kültürünü tavizsiz sürdürdüğünün kanıtı olmuştur.”

ESBAŞ’IN MÜZESİNDEKİ ÖDÜLLER

2017    KALDER            Türkiye Mükemmellik Ödülü

2018    PERYÖN             Memnuniyet ve Bağlılık Ödülü

2020    GPTW                Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülü

2020    GPTW              Ege Bölgesi’nin En İyi İşvereni Ödülü

2021    GPTW                Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülü

2021    GPTW                Türkiye’nin Profesyonel Hizmetler Ödülü

2021    GPTW                Ege Bölgesi’nin En İyi İşvereni Ödülü

2021    PERYÖN             İnsana Değerde Liderlik Büyük Ödülü   

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık