Uzay Kampı Türkiye 20’nci yılına özel “Uzay Serüveni 2020” programı düzenledi. Pandemi nedeniyle sınırlı sayıda katılımcının kabul edildiği üç günlük konaklamasız programın içeriği gerekli hijyen tedbirleri ve önlemler dikkate alınarak oluşturuldu.

Uzay Kampı Türkiye 20. yılına özel olarak üç günlük “Uzay Serüveni 2020” programı düzenledi. Özel içerikle 20-22 Temmuz ve 23-25 Temmuz tarihlerinde oluşturulan programda; sanal uzay yolculuğu, Güneş gözlemi, NASA tasarımlı astronot simülatörü kullanımları, model roket yapılması ve fırlatılması gibi aktivitelere katılan 9-13 yaş arasındaki katılımcılar, unutamayacakları bir uzay macerası yaşadılar. Uzay Serüveni 2020 katılımcılarından 11 yaşındaki Onur Kağan Yıldırım mezuniyet sonrası kamp hakkında duygularını paylaşarak “Çok eğlenceli ve keyif aldığım bir program geçirdim. Özellikle Uzay İstasyonu Uçuş Görevi çok güzeldi, çok fazla sorumluluk alarak kendimi astronot gibi hissettim. Gelmeyi düşünen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum ve ben de tekrar gelmek istiyorum” dedi. Uzay Serüveni 2020, 17-19 Ağustos döneminde tekrar uygulanacak.

EŞSİZ UZAY DENEYİMİYLE UNUTULMAZ BİR YAZ SERÜVENİ

Temmuz ayında yeni tedbirlerle tekrar açılan Uzay Kampı Türkiye programları Ağustos ayının sonuna kadar devam edecek. Günlük gezi seçenekleri arasında; 27 Temmuz tarihinde uygulanacak 7-15 yaş grubu arasındaki öğrencilerin ebeveynleri ile birlikte katılabildiği Ailelere Özel Günlük Turu ile 9 yaş ve üzeri öğrencilerin aileleriyle, 13 yaş üzeri tüm katılımcıların kendi başlarına katılabilecekleri Astro-Tur programları için kayıtlar devam ediyor.

Ailelerin 7-10 yaş arası çocuklarıyla birlikte keyifli bir haftasonu geçirmek için tercih ettikleri konaklamalı Aile-Çocuk Uzay Kampı ve 9-15 yaş arası katılımcıların bireysel olarak katılabildiği Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle sunulacak; kültür paylaşım gecesi ve barbekü partisi gibi eğlenceli etkinliklerin de yer aldığı 6 günlük Galaktik Yaz Kampları da konaklamalı kamp seçenekleri arasında yer alacak.

20-22 Temmuz Dönemi Uzay Serüveni 2020 Özel Programı Mezuniyet Töreni

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Uzay Kampı Türkiye (@uzaykampiturkiye)'in paylaştığı bir gönderi ()

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık