Dünyadaki iki uzay kampından birisi olan Uzay Kampı Türkiye yeni eğitim dönemine modernize ettiği eğitim alanlarıyla başladı.

Dünyadaki iki uzay kampından birisi olan Uzay Kampı Türkiye yeni eğitim dönemine modernize ettiği eğitim alanlarıyla başladı. 

7-18 yaş arası katılımcılara yönelik sunduğu gençlik kamplarıyla uygulamalı uzay bilimleri ve teknolojileri eğitimi veren Uzay Kampı Türkiye, 2019-2020 eğitim öğretim dönemine fütüristik tasarımla sunduğu “Bilgisayar Laboratuvarı”, “Genel Bilim Laboratuvarı” ve güncellediği aktivite alanlarıyla giriş yaptı.

Yeni bilgisayar laboratuvarında Uluslararası Uzay İstasyonu inşası, kodlama ve robotik sunumları gibi etkinlikler yapılırken; bilim laboratuvarında da Mars gezegeninin yüzeyi, atmosfer yapısı ve yapay çekim kuvveti deneylerle anlatılacak.

Uzay Kampı Türkiye, yeni döneme 18-20 Ekim tarihlerinde düzenlediği "Yıldızlar ve Gezegenler Macerası" programıyla başladı. TED Bodrum Koleji’nden öğrencileriyle birlikte programa katılan Fen Bilimleri öğretmeni Fatma Kamuran Erbil, Uzay Kampı Türkiye programlarına katılmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Erbil yaptığı açıklamada “Okul olarak yıllardır Uzay Kampı Türkiye programlarına büyük bir heyecanla katılıyoruz. Öğrencilerimiz kamp programlarına katılarak hem bilişsel olarak gelişiyorlar hem de takım çalışması ve kendi başına iş yapabilme gibi alanlarda gelişim gösteriyorlar. Özellikle bu sene yeni yapılan alanları ve tasarımlarını çok beğendik. Program tamamlandıktan sonra da çocuklardan ve ailelerden olumlu geri bildirimler alıyoruz. Geleceğin teknolojisiyle gençlerin bireysel gelişimlerine katkı sunan böylesine güzel bir tesisin Ege bölgesinde olması bizi çok mutlu ediyor” sözlerine yer verdi.

Uzay Kampı Türkiye programlarına hem yurt içinden hem de yurt dışından yoğun ilgi devam ediyor. Yıl içerisinde okulların grup olarak katıldığı programlara ek olarak sömestir tatilinde bireysel katılımcılara yönelik alternatif programlar da sunulacak.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık