Gençlerin hayallerinin üstünde bir tatil geçirmelerini hedefleyen Uzay Kampı Türkiyede yaz kamplarına geri sayım başladı.

İlki 23 Temmuz tarihinde başlayacak ve farklı seçenek ve içeriklerde 30 Ağustos’a kadar devam edecek kamplarda, öğrencilerin keyifli ve eğitici bir yaz dönemi geçirmeleri hedefleniyor.

Uzay Kampı Türkiye pandemi sebebiyle kapalı tuttuğu tesisini,  23 Temmuz 2020 Çarşamba günü açarak ziyaretçilerini tekrar ağırlamaya başlayacak. Uzay Kampı Türkiyede katılımcılara, NASA tasarımlı astronot simulatörleri aracılığıyla, yaparak ve yaşayarak öğrenmeye odaklı uygulamalı eğitimlerin yanı sıra; Hurricane 360 VR simülatörü ile sanal gerçeklik macerası, dijital planetaryumla konum astronomisi, sihirli küre ile güneş sistemini tanıma, uzay istasyonu uçuş görevi gibi takım çalışması, zaman yönetimi ve problem çözme yetkinliklerini geliştirmeye yönelik aktiviteler de sunuluyor.

Uzay Kampı Türkiyede 7-18 yaş grubundaki öğrencilere yönelik 1,5 günden 6 güne kadar değişen kamp programları bulunuyor. 9-15 yaş arasındaki katılımcılara Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle sunulan 6 Günlük Galaktik Yaz Kampı’nda, kültür paylaşım gecesi ve barbekü partisi gibi eğlenceli etkinlikler de yer alacak. Aynı zamanda 20. yılımıza özel olarak sadece bu yaz dönemi için açılan ve 9-13 yaş arası gençlerin katılabildiği 3 günlük konaklamasız Uzay Serüveni 2020 programı ile farklı bir uzay deneyimi yaşatılacak. 

Uzay Kampı Türkiye, yaza özel programları ile, ayrıca 7-10 yaş aralığındaki öğrencilerin ebeveynleriyle birlikte katılacakları Aile-Çocuk Uzay Kampı programı ve günlük tur seçenekleriyle eğlence ve eğitim sunmaya yaz boyunca devam edecek.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık