Uzay Kampı Türkiye, ESBAŞ Ege Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. girişimi olarak 2000 yılından itibaren faaliyet göstermektedir.

Uzay Kampı Türkiye, ESBAŞ’ta uygulanan Entegre Yönetim Sistemleri doğrultusunda çalışmalarını yapmaktadır. Bu kapsamda; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.  BSI firması tarafınca belgelendirilmekte ve  düzenli olarak denetlenmektedir. Ayrıca; 2012 yılından itibaren kurumumuz EFQM (European Foundation for Quality Management) Yönetim Modelini uygulamaktadır. 26. Ulusal Kalite Kongresinde “2017 Türkiye Mükemmellik Ödülü’nün” sahibi olmuştur.

Uygulamakta olduğumuz sistemler doğrultusunda Acil Durumlar Yönetimi Yöntemimiz bulunmaktadır. Bu yöntem; eylem planları, yaşanması muhtemel acil durumlardan etkilenebilecek paydaşlar ile müdahale çalışmalarında görev alacak acil durum ekiplerimizi ve meydana gelen acil durumlarda yapılacak olan çalışmaları kapsar. Yönteme göre Yangın, Patlama, Deprem, Sabotaj, Majör İş Kazası, Su Baskını, Kimyasal Madde Yayılımı, Salgın Hastalıklar/Toplu Etkilenmeler, Uçak Düşmesi vb. durumlar için ayrı ayrı Acil Durum eylem planları hazırlanmıştır.

Ayrıca, Acil Durum Risk Analizi, Tahliye Yöntemi, Tahliye Planları, Acil Durumlar İletişim Şeması, Acil Durum Ekipleri Görev ve Sorumlulukları tanımlanmıştır. Personel acil durumlarla ilgili eğitimlere sahiptir ve eğitimler periyodik olarak tekrarlanmaktadır.

Eğitim ve bakımları sorumluluğumuzda olan çocukların tahliyesi eğitmenler ve görevli diğer personel tarafından sağlanmaktadır. Her kat için ayrı ayrı tahliye planları mevcuttur ve toplanma alanı belirlenmiştir. Olası bir acil durumla ilgili öğrencilerin katıldıkları ilk gün “zorunlu tatbikat” yapılmakta, eğitmenlerimiz kampçılarımıza Acil Durum Tahliye Planında bulunan kaçış yolları ve acil çıkışları göstermektedir.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık