Uzay Kampı Türkiye’nin, 7-18 yaş arası çocuklar için farklı içerik ve sürelerde uyguladığı yaz kampları, 4 - 10 Temmuz tarihlerinde, Uzay Bilimleri Eğitimiyle Küresel Dostluk Vakfı ile (GFTSE) birlikte yürüttükleri E-PAL Haftası ile başladı.

YAZ KAMPLARI BAŞLADI

Uzay Kampı Türkiye’nin, 7-18 yaş arası çocuk ve gençler için birbirinden eğlenceli ve eğitsel içerikli yaz gelişim kampları E-PAL Haftası ile başladı.

 

 

Kardeş Okullarla Bilim Programı (PSSP) kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası Yaz Kampı’na, 88 öğrenci ve 2 öğretmen katıldı.

Bulgaristan’dan da öğrencilerin olduğu programda tüm katılımcılar; tüm pandemi önlemlerinin titizlikle uygulandığı programda astronot simülatörleri ile eğitim, uzay istasyonuyla sanal uzay uçuşu görevi, sanal Mars turu, sihirli küre aracılığıyla astronomi eğitimi, özel sunumlar gecesi ve barbekü partisi gibi eğlenceli ve eğitici etkinliklere katıldılar. 

Yaz boyunca 6 günlük Galaktik Yaz Kampları, 2 günlük Aile-Çocuk Uzay Kampları ile Yıldızlar ve Gezegenler Macerası programları ve günlük tur programları devam edecek.

BU YAZ UZAYI KEŞFEDİN!
Üste Çık